Fokus Václava Moravce aneb předpohřební lékařské konsilium

07.04.2016 15:08

TauRus

 

Fokus Václava Moravce
Lesk a bída médií
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11054978064-fokus-vaclava-moravce/216411030530004/

Host pořadu a hlavní “expert” – herečka Magda Vašáryová, přicestovala k pořadu až z daleké Bratislavy. Mimo jiné konstatovala, že podíl internetu na informovanosti mas je v ČR a SR dokonce větší, než na západě, nicméně lidé se nestali modernější, ale vrací se k pohádkám, mýtům a truhlicím babiček. Jinými slovy, lidé víc dají na selský rozum, než na zpravodajství a manipulací mediálních vyškolených kádrů. Nebezpečí též vidí ve spojení “romantismu”, kterého jsme se dosud (určitě k naší škodě) nezbavili, a moderních technologií.
Experti zaznamenali výrazný propad důvěry veřejnosti ve zpravodajská média.
Novinářům, kteří před 14 léty měly 50% důvěru, dnes věří méně, než 28 % lidí. Přičemž, nejhlubších propad důvěry z celého segmentu obyvatel je u mladých lidí kolen 20 let, protože vnímají novináře, jako součást politického liberálního establishmentu, který oni už nemusí.
Vašáryová se dokonce postěžovala, že mladí lidé už nevěří ani v budoucnost EU.
Moravec na to zareagoval, že nejdříve byl pokles důvěry v politiky a Vašáryová byla přece výraznou politickou osobnosti.
Vašáryová: “Ale oni už nedůvěřují ani církvi, nedůvěřují ani svým profesorům na fakultách!”…”velký vliv na veřejné mínění začínají mít blogéři, kteří nemají ani novinářské vzdělání, ani jiné “výrazné vzdělání”. (co by to mělo být, jsem nepochopil)
Jiný “expert” poznamenal, že jsme se dostali do začarovaného kruhu “nedůvěry”. Politici nedůvěřují novinářům, novináři – politikům a věřenost ani těm, ani druhým. A co je obzvlášť znepokojující, že novináři si přestávají věřit jiným novinářům. (prostě svrab a neštovice!)
Korunu tomu nasadil sám Moravec svým dotazem: “Co to udělá se společnosti, ve které je vše založeno na důvěře SOCIÁLNÍM AKTÉRŮM?”…

A v tom, si myslím, je zakopaný pes. Společnost chápe, že dnes, až na vzácné výjimky, už nemáme svoje národní politiky, ale SOCIÁLNÍ AKTÉRY, hrající hru podle SCÉNÁŘE cizích REŽISÉRŮ. Že novináři už nefungují, jako “kanárkové v dolech”, varující před nebezpečím pro společnost. Ale fungují, jako “strážní psi” v DIVADLE, do kterého nás s vámi, jako DIVÁKY, přivábili klamavou a sladkou reklamou, zavřeli dveře a už do konce představení nechtějí pustit ven. Jenže, podcenili jednu zásadní skutečnost. A to, že diváků na přestavení je více, než aktérů a oni vždy najdou způsob, jak potrestat ty herce, spolu i s režiséry, za falešnou hru a špatný scénář.
Vypadá, že jím to začíná docházet, proto ta panika…

 

Diskusní téma: Fokus Václava Moravce aneb předpohřební lékařské konsilium :)

Preto ta panika

Jekaterina Jeva | 08.04.2016

" diváků na přestavení je více, než aktérů a oni vždy najdou způsob, jak potrestat ty herce, spolu i s režiséry, za falešnou hru a špatný scénář." Odporucam pozriet http://www.ulozto.sk/xBxbZTbB/doctor-who-pan-casu-3-13-last-of-the-time-lords-hd-1080p-ang-cz-mkv
Scena, ked ludia myslia na to iste ( hovoria to iste) mi pripomina, ked Zaznobin navrhol ludom presny urcity cas mysliet na Metelicu...

Přidat nový příspěvek