Finského generála odvolali za organizaci vojenských cvičení s USA

02.09.2016 14:32
TauRus

 

Prezident Finska Sauli Niinisto odmítl prodlužovat kontrakt s vedoucím kanceláře Ministerstva obrany, generál-poručíkem Arto Raty.

Generál byl zbaven funkce za organizací v roce 2015 na území Finska neschválených prezidentem, parlamentem a vládou vojenských cvičení na území Finska, sděluje deník Iltalehti.

Během těchto cvičení vojáci NATO poprvé od dob 2. světové války trénovali bojovou činnost na území Finska, které není členem Severoatlantické aliance. Vyvolalo to velkou nevůli ve finské společnosti.

Jak poznamenal deník, tím pádem místo toho, aby byla zajištěná bezpečnost v zemí, činnost Finska vyvolala růst napětí v regionu.
http://zakonvremeni.ru/news/16-6-/28349-v-finlyandii-generala-uvolili-za-organizacziyu-voennyx-uchenij-s-ssha.html

Ještě loni, finská generalita si mohla v zemí dělat co chtěla, pokud jí kryly záda USA. Ještě loni si finský prezident neodvážil propustit generála, který porušoval ústavu země ve prospěch cizí mocnosti. Jak je vidět, časy se mění a drzým kolaborantům, kteří si mysleli, že střecha USA je na věčné časy, pádá hřebínek. Jsem si jistý, že je nemine i spravedlivý soud. Jak ve Finsku, tak i v naších zemích.

 

Diskusní téma: Finského generála odvolali za organizaci vojenských cvičení s USA

otázka do pranice - cvičení NATO Ample Strike (dostatečný úder) schválil podpisem i Zeman?

Petr2 | 03.09.2016

vláda ČR schválila cvičení NATO na území ČR ve dnech 30. 8 – 20.9. 2016. http://www.vlada.cz/cz/vlada/
A co nejvyšší velitel naší armády, 72-letý Miloš Zeman, také přiložil svůj podpis?

Re: otázka do pranice - cvičení NATO Ample Strike (dostatečný úder) schválil podpisem i Zeman?

Spektator Čumilovič Puk | 03.09.2016

Finsko v NATO není, a my ano = takže možná Zemanův podpis snad ani nemusel být, neb vše je již dané smluvními závazky, učiněnými již před desšetiletími... Takže je to otázka míry suverenity. A tu máme bohužel obecně dost bídnou. Do NATO jsme byli zavlečeni VH v roce 1988, bez referenda...(Proč v tak důležité věci asi nebylo?) Následně byla zlikvidována armáda a byly ponechány jen jakési krycí expediční sbory pro zahraniční mise, aby si USA politici válkami nešpinili ruce sami. Dále např. projev lidovce Hermana dále dokazuje obrovskou míru úpadku naší suverenity - v kontextu oprávněné platnosti "Benešových dekretů" se Herman dopustil velevlastizrady, a nic se mu nestalo! Vypadá to skoro tak, jako by "Benešovy dekrety" již byli jen cárem papíru. Jak zle na tom jsem dokládá i to, že toho Hermana musel taky někdo volit...

Re: Re: otázka do pranice - cvičení NATO Ample Strike (dostatečný úder) schválil podpisem i Zeman?

zleoš | 05.09.2016

Může se stát, že mé dekrety vydané z rozhodnutí vítězných mocností druhé světové války, budou odstupem času revanšisty prohlašovány za neplatné.
Může se stát, že se najdou „čeští vlastenci“, kteří se budou sudetským Němcům za jejich odsun omlouvat a že budou nakloněni otázce jejich návratu.
Nenechte se oklamat a jejich návratu nedopusťte. Hitlerové odchází, avšak snaha o ovládnutí Evropy Německem zůstává.
Mohou se najít i vlastizrádci, kteří budou opět usilovat i o odtržení Slovenska od České republiky. Bylo by to pošlapání odkazu našeho prvního prezidenta Československé republiky T. G. Masaryka a spoluzakladatele M.R.Štefánika. Vedlo by to k zániku obou našich národů.

..finského generála...

pražská vlaštovka | 02.09.2016

Jen houšť!Vyházejte ty hajzly všechny!!!
jituš

Přidat nový příspěvek