Ekonomická válka EU - USA

31.08.2016 12:18
TauRus

 

Eurokomise rozhodla, že Irsko nezákonně poskytla americké společnosti Apple daňové zvýhodnění na €13 mlrd. a teď musí požádat, aby americká společnost peníze vrátila.
Eurokomise poznamenala, že americká společnost získala podstatné zvýhodnění vedle jiných společností. Dle výsledků vyšetřování, které trvalo tři roky, regulátor došel k závěru, že struktura Apple v Irsku “neodpovídá ekonomickým reáliím”.
http://www.rbc.ru/technology_and_media/30/08/2016/57c55e019a794777ef4d2b00

Dnes čtyři největší světové banky prohlásily o novém společném finančním vyúčtování, založeném na technologii blockchain.
Německá Deutsche Bank, Švýcarská UBS , Španělská Santandern a Bank of New York Mellon se spojily a spustily to, čemu daly název Utility Settlement Coin (něco, jako vyúčtovací mince pro společné použití. Asi rezervní měna)

Podobně Ripple, Setl, Monetas, а jiným konkurujícím technologiím, Utility Settlement Coin má potenciál ukončit závislost od bankovního systému USA.

FED už prohlásil, že tato finanční technologie může ohrozit stabilitu finančního systému USA. A má pravdu. Banky oznámily termín 18 měsíců pro uvedení systému do komerčního provozu.
http://zakonvremeni.ru/analytics/8-4-/28327-eshhyo-chetyre-mega-banka-prisoedinyayutsya-k-antidollarovomu-alyansu.html

 

Diskusní téma: Ekonomická válka EU - USA

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek