Dobije Putin Ivanova?

08.04.2016 22:18
TauRus
 

Upozorňují na zajímavý článek na “zakon vremeni” (rj)
ДОБЬЕТ ЛИ ПУТИН ИВАНОВА? (Dobije Putin Ivanova?)
http://zakonvremeni.ru/analytics/6-2–/26444-dobet-li-putin-ivanova.html

 

Článek se zabývá širšími souvislostmi vzniku Národní gardy v RF, než jen “boje Putina s Navalným a spol”, jak to vysvětlují někteří blogéři.
Ve skutečnosti Putin posiluje svoje pozice proti klanům v Kremlu, které ovládají klíčová sílová místa.
V Kremlu jsou dva Ivanovové – jeden (Sergej Ivanov) je ředitelem prezidentské kanceláře, druhý (Viktor Ivanov) má pod sebou Federální službu drogové kontroly a do jisté míry i Vyšetřovací výbor RF (TJ. struktury, které mají pod kontrolou obchod s narkotiky z Afghánistán a kriminál) a řeč bude o něm.
Už loni Putin chtěl odstranit Ivanova z funkce, jenže hned poté, co s nim promluvil v Kremlu, byl zabit Němcov, skoro přímo před branami Kremlu. Tehdy se Putin ztratil z oči veřejnosti na 10 dní a na to téma bylo hodně spekulací i v západním tisku. Někdo dokonce psal, že ho ranila mrtvice.
Co je na tom případu zajímavé, tak z odvolání Ivanova z funkce sešlo. Autor dává vraždu Němcova do přímé souvislosti s pokusem o odvolání Ivanova, jako černou známku osobně Putinovi.
Letos se Putinovi povedlo několik kontroverzních lidí, včetně Ivanova z klíčových míst odstranit a vytvořit Národní gardu, která by se mohla stát obdobou “opričniny” v době Ivana Grozného.

 

Diskusní téma: Dobije Putin Ivanova?

original tejto spravy

eru24 | 09.04.2016

nie je Zakon Vremeni, ale http://sharkdodson.livejournal.com, co je liberast. Preto si treba davat pozor co hovori o skutocnych pricinach. Ja nehovorim, ze je to kvoli urcitej skupine z Kremla, tvrdim, ze dovody preco sa dostal do sporu mozu byt ine ako tvrdi autor

Re: original tejto spravy

ТаuRus | 09.04.2016

To nevadí, že autor není členem KPE. Důležité, že jeho analýza byla vybrána pro zakon vremeni.
Ale ani samotný autor mi není neznámý. Často má dost správné názory. livejournal.com je v Rusku jedním z nejužívanějších webu, a jestli tam někdo píše, ještě neznamená nutně, že je liberastem.

Re: Re: original tejto spravy

eru24 | 09.04.2016

Analyzy ma zaujimave, preto je spravne, ze ste to zverejnili, to plati aj o Zakone vremeni. Ale..skutocna pricina preco sa Putin postavil proti Ivanovovi moze byt kludne druha.

P.S. len tak na okraj, ak niekto tvrdi, ze Savcenko je odvazna zena, kritizuje pripojenie Krymu, a podobne, bude liberastom (hoci ja to slovo pouzivam preto, aby som ich oddelila od liberalizmu)

Re: Re: Re: original tejto spravy

ТаuRus | 09.04.2016

S tou Savčenkovou vážně přestřelil. To se mi nelíbí také.
Ale i přesto, že nemusí být "politický čistý", ještě neznamená, že jeho analýza musí být zákonitě vadná.
Dole jsem dal odkaz na Calerdiho centrum, co může být nepřátelštějšího? Nicméně nelze vyloučit, že i jejích analýza stojí za pozornost. Dělají jí pro sebe, tudíž nejde vyloučit, že jejích odhad může být ve mnoha věcech správný.
Nakonec, jsou to jen cizí analýzy. Ty si můžeš s nimi souhlasit a můžeš nesouhlasit, můžeš, dokonce předložit vlastní. Záleží na tvé znalosti problematiky, dosavadních poznatků. a použitých v té, či oné analýze argumentech.
Takže, konečný úsudek je stejně vždy za tebou. Nebo stačí si to vzít jen na vědomí jen fakta a počkat si na informací, která ti dá přesnější obrázek.

Re: Re: Re: Re: original tejto spravy

eru24 | 10.04.2016

My sme sa nepochopili. ) Ja netvrdim, ze takych netreba uverejnovat, ale ze treba sa pozriet, co chcu dosiahnut, kde su nasmerovat informacnu mienku. Preto treba byt opatrni, hoci to zo vsetkym. )

Re: Re: original tejto spravy

eru24 | 09.04.2016

Mozno sa spytat na zvlastnu reakciu FSB k aktivitam 5. kolony v Rusku. A nie vzdy to mozno ospravedlnit taktickym vyckavanim, ked tu bezi indoktrinacia mladych, napriklad situacia v Jekaterinburgu, pripadne stav na vysokych skolach.

Vďaka za článok.

jardob | 09.04.2016

Len z neho neviem, či už toho človeka odvolali, či ešte nie...

Osobne som vedel iba o Sergejovi Ivanovovi. Mimochodom veľmi sympatický človek a vidno že sú s Putinom na jednej vlne.
- pred niečo viac ako rokom mu tiež za podivných okolností zahynul dospelý syn v Dubaji. Píšu síce že 3.11.2014 ale skorej asi 2.11.2014 lebo už vtedy sa objavili prvé správy o jeho smrti na UA mediách, potom zmizli.
Otcovi túto správu oznámili počas basketbalového zápasu, kde jedno družstvo malo názov "červený október". Už si nepamätám ako sme to hodnotili vtedy, ale keď sa na to pozerám z dnešnej časovej pozície, tak červený projekt príliš často dáva o sebe vedieť a aj si kladie na oltár sakrálne obete.

Re: jardob

vargas6 | 09.04.2016

tvoje konštrukcie, čo sa stalo, a kedy, a "červený", atd., pripomínajú podobné neoconské konštrukcie s dátumami, symbolmi,. a inými znakmi, to môže byť len v EU a Amerike, Rusko je viac realná krajina, so vžťahmi na Tartariu, a Slovanské zvyky. Vieš, chlapče, miešať hrušky s jablkami je reálné len v prozápadných médiaách, kde začína anarchistické poňatie udalostí....

Re: Re: jardob

Hox | 09.04.2016

Poznámka pramení z neznalosti a je zcela mimo.

Re: Vďaka za článok.

ТаuRus | 09.04.2016

Zde je příkaz Putina "o převedení ФСКН pod Ministerstvo vnitra
http://fskn.gov.ru/includes/periodics/events_right/2016/0405/140143600/detail.shtml
Pochopil jsem to tak, že 30% pošlou do civilu, ostatní na vlastní žádost bude přijímat MV. V. Ivanov ztratil úřad, tím pádem i funkcí.

Ještě jsem našel zajímavou analýzu o Národní gardě z Centra Carnegie, tj od amíků. Ta je též výživná:
http://carnegie.ru/commentary/2016/04/06/ru-63253/iwpl

Co se tyče syna Ivanova, tak přesnější termín jeho smrtí jsem nenašel, jen rok 2014 a okolností. Také mám za to, že Sergej Ivanov je zastáncem "Rudého projektu", tj jiné formy tlupo-elitarismu.

1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek