Do Sýrie stále proudí noví bojovníci i se zbraněmi

12.04.2016 07:50
Lin
 

Sýrie – pár zpráv:
Do Sýrie stále proudí noví bojovníci i se zbraněmi. Kolem Aleppa se znovu shromáždila početná skupina. Otázkou je, kudy se tam dostávají, když po vyhlášení příměří je taktické teritorium rozdělené buď pod kontrolu Moskvy (s provládními bojovníky) nebo pod kontrolu USA (s protivládními bojovníky, kteří ovšem příměří podepsali).
Hádání je snadné. Přicházejí z Turecka a proudí přes území, které spravují USA.
https://russian.rt.com/article/158214

Netanjahu dnes poprvé přiznal, že izraelská vojska operují v Sýrii “už dlouho”. Vojska prý provedla desítky operací a to hlavně z důvodu “obrany Izraele” – aby se braně nedostaly do rukou Hizballáhu. Trochu divné odůvodnění, zvláště za situace, kdy Hizballáh jako šíité a od začátku bojují na straně Asada a proti teroristům IS.
Netanjahu ještě nabubřele dodal, že: “Pracujeme i na jiných frontách, blízkých i vzdálených, ale děláme to promyšleně a opatrně.”
https://russian.rt.com/article/158217

Ve středu mají být v Sýrii volby a zítřek je vyhlášený za “den klidu”.
https://russian.rt.com/article/158223

Poslední reportáž je smutná a nutí k zamyšlení, zvláště za situace, kdy Evropa má spoustu tzv. “syrských běženců”, převážně mladíků v plné síle.
Tíha obnovy Sýrie leží … na ženách… Reportáž je ze syrského Homsu, kam se postupně vrací život a kde občanská organizace založila malou krejčovskou dílnu. Pracují zde ženy, kterým je nyní jen velmi těžko přežít. Jejich mužští příbuzní buď již padli nebo ještě bojují. Skromný výdělek představuje jediné prostředky, za které rodiny žen mohou dnes žít.
https://russian.rt.com/article/158132

 

Diskusní téma: Do Sýrie stále proudí noví bojovníci i se zbraněmi

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek