Dne 13.7.2018 bylo 75. výročí vypáléní Českého Malína na Volyni

21.07.2018 16:09
Nasredin 
 

Dne 13.7.2018 bylo 75. výročí vypáléní Českého Malína na Volyni. V této vesnici zahynula velká část mé rodiny.

https://zpravy.idnes.cz/cesky-malin-vypaleni-druha-svetova-valka-ukrajina-fsn-/domaci.aspx?c=A180709_104058_domaci_zaz

Po celém území SSSR bylo takto zničeno okolo 20 000 měst a vesnic a jejich obyvatelstvo bylo podobným způsobem povražděno. Rusové na to nikdy nezapomněli, ale Češi pod vedením Hermanů, Bělobrádků, Klvaňů, Fendrychů, Potápků, Kolářů a dalších dobře, ze zahraničí placených darebáků a velezrádců národa jsou k zapomnění cílevědomě vedeni. Moje matka pokaždé když ji navštívím, se mě pokaždé překvapeně a udiveně ptá, jak to že žiji. Ona sama čeká na smrt, naprosto ztratila motivaci k životu, protože celá její generace, kterou znala a měla ráda už zemřela a ona sama už nechce žít. A teď s postupující stařeckou demencí prožívá ty předválečné (banderovské) a válečné hrůzy při každém svém neklidnén spánku znovu a znovu:

http://dziennik.artystyczny-margines.pl/zestawienie-362-metod-tortur-stosowanych-przez-upa-na-polakach/
http://bezuzyteczna.pl/krwawa-lista-tortur-na-183421

Český článek o těchto událostech:

http://www.novysmer.cz/index.php/historie/2890-qkdybych-ml-zapomenout-na-n-boe-na-nebi-zapome-na-mq

 

Diskusní téma: Dne 13.7.2018 bylo 75. výročí vypáléní Českého Malína na Volyni

Český Malín...

BPN | 21.07.2018

Jednou za čas jsme parta kluků, dnes dědků, chodili na pivo. Jednou asi před 20-ti lety jsme seděli ve dvoře nejmenovaného pivovaru při obligátních slavnostech piva a jeden z nás prohlásil:"...škoda, že ten Hitler prohrál válku..., kde bychom už dneska byli ? Měli bychom se jak Němci..." A já mu na tu debilní otázku odpověděl, že bychom byli zcela jistě v prdeli...A nastal mumraj, odpovídající množství vypitého piva a blbosti zúčastněných...
Byl ale mezi námi jeden, co začátkem 80-tých let "utekl na západ" a platil tím pádem v tom spolku za VIP. Jsa spokojen sám se sebou pokyvoval souhlasně hlavou a tak jsem se ho zeptal přímo: Ty, XY, co tomu říkáš?!! Vždyť ty jsi z toho Českého Malína, který byl nacisty a banderovci vypálen a jeho obyvatelé povražděni!! No a on, chca nechca, povyprávěl těm volům, jak to tenkrát bylo.
Jeho budoucí matka se jako 17-ti leté děvče jen zázrakem zachránila a to proto, že když se zřítila nacisty zapálená stodola s obyvateli dědiny, její matka (jeho babička) ji ochránila vlastním tělem za cenu svého života a ona se mohla z doutnajících rozvalin v noci vyplížit do lesa a ač zraněná popáleninami přežila a
byla přijata místními partyzány, odkud se posléze dostala do Čsl. armádního sboru L.Slobody, se kterým se dostala, jako příslušnice/zdravotnice až do Prahy...
Našla tam zalíbení v jednom vojáčkovi a protože byla sama a o všechny a všechno přišla, následovala ho a po svatbě a demobilizaci dostali náhradu za ten Malín na Ukrajině ve vsi u Šumperka, která podléhala odsunu sudeťáků...no a z jejich spojení se narodil ten můj kamarád..., který nakonec "utekl na západ" a dodnes poslouchá ty blbý stesky na to, že "Hitler prohrál válku a kdyby ne, jak bychom se už dneska měli dobře..."
No, co by jste mu asi řekli ??!!
Pro mě je to absolutně nepochopitelný...

Re: Český Malín...

little | 22.07.2018

Ďakujem Ti za príspevok. Posilňuje ma to, že mnohým ľuďom ešte stále slúži pamäť a normálny rozum. Lebo niekedy mám pocit, že žijem v spoločnosti bláznov, ktorí majú pamäť tak max. na 2 týždne dozadu.

…soudruh soudruha si hledá

blekfíld | 21.07.2018

a dnešní kolaboranti se druží s nepřáteli republiky — jak se tehdy Eman ožral na ruské ambasádě, jo?

Dnes jako dřív vrána k vráně sedá...

weissbach | 21.07.2018

a dnešní kolaboranti se druží s nepřáteli republiky na sjezdech v Bavorsku a plácají se po zádech s banderovci a uctívači masových vražd a etnických čistek.

Re: Dnes jako dřív vrána k vráně sedá...

vilon | 22.07.2018

Dnes sa ututláva Hitlerov prejav o programe nacistov po vyhratej vojne. Jasne povedal, že slovanstvo je chrastou na tele sveta, a postupne ho zotročí, a vytriedi.Lenže on vojnu prehral.

Přidat nový příspěvek