Zprávy dne 27.7.2017. Sankce proti Rusku, vyjádření Putina, Saakašvili

27.07.2017 23:17
Lin
 

Pár dnešních zpráv.
Možná jste zachytili, že Sněmovna USA přijala téměř jednomyslně další „balíček sankcí“ proti Rusku. Jelikož jsou tyto sankce spojené dohromady se sankcemi proti Íránu a Severní Korei, je jen malá šance, že by tento „balíček“ nebyl přijat dalšími vládními orgány.
Moskva si zatím počká na konečné znění tohoto „balíčku“ – a podle toho pak zareaguje.
Takto dnes Putin odpověděl na dotaz na tiskovce s novináři – při návštěvě finského prezidenta.

Moskva již nehodlá dál snášet takové hrubosti (drzosti), které se příčí mezinárodnímu právu. Dosud se stavěla k sankcím trpělivě a zdrženlivě. Za okolností, které jasně ukazují, že jde o cynický pokus zabezpečit si trhy na úkor a ke škodě svých partnerů a o snahu ovlivnit konkurenční boj, již tak zdrženlivá nebude. Jde totiž o porušování podmínek mezinárodního trhu.

K dotazu o „vyšetřování spojení Trumpa s Putinem“ Putin uvedl, že si nemyslí, že jde o skutečné vyšetřování. K tomu je totiž potřeba zjistit příčinu, důvod, okolnosti, vyslechnout různé strany „ve věci“. Nic takového se neděje, jen stoupá protiruská hysterie. Takže jde spíš o to, že rusofóbie slouží jako nástroj ve vnitřních politických bojích USA. A to vše na úkor dobrých vztahů Ruska a USA, tyto vztahy jsou obětí politických bojů uvnitř USA. A dle Putina je to škoda, velká škoda, protože obě země by se společně lépe vypořádaly s palčivými problémy, které je nutné řešit, které tíží občany obou zemí.
https://russian.rt.com/world/article/412942-putin-amerika-sankicyi-hamstvo

Samozřejmě, že „balíček sankcí“ může ohrozit energetickou bezpečnost Evropy a takové hlasy se ozývají jak z Německa, tak z Rakouska. Juncker dokonce požaduje od USA písemné potvrzení, že sankce nebudou platit pro evropské firmy a ani občany EU.

Další zpráva je z Pentagonu. Tam si rozpočtový výbor chtěl ověřit, jak se zachází s penězi a granty Ministerstva obrany a jak lehce nebo těžce se dají získat přímo zbraně.
Vymysleli si bezpečnostní složku, její adresu uvedli na opuštěné autobusové zastávce, založili stránky o této neexistující organizaci, e-mailovou adresu a poslali žádost o zbraně na ministerstvo. A vida – dostali zbraně a vybavení za 1,2 milionů dolarů a to bez jakékoliv kontroly ze strany úředníků ministerstva. Úplně jim stačila elektronická komunikace.
https://russian.rt.com/world/article/412776-pentagon-dengi-obman

A ještě z Ukrajiny:
V Černém moři probíhá cvičení námořních sil NATO za účasti Ukrajinců. Jak jinak – Oděsa je jejich „hlavní stan“.
Šášu Švihlého zbavili ukrajinského občanství. Prý proto, že v dotazníku neuvedl, že je na něj v Gruzii vydán zatykač. Na jeho podporu proběhla demonstrace v Kyjevě a skončila rvačkou s policií. Šáša se stále cítí být Ukrajincem. Jak by ne, když mu jako „neobčanovi“ hrozí vyhoštění – zpět do země „původu“. Tymošenková zprávu o odebrání občanství okomentovala jako „špinavou politiku Porošenka, která je ostudou Ukrajiny před světem“.

 

Diskusní téma: Dění dne 27.7.2017

Saakašvili

petr | 29.07.2017

u nás znám spíše pod jménem Šáša Willi.

sankcie

Milan | 29.07.2017

To akože EU nie je svojprávna, keď Junker potrebuje písomné potvrdenie od USA, že sankcie nebudú platiť pre európske firmy a občanov EU, však to neschvaľoval európsky parlament, ale snemovňa USA...

Přidat nový příspěvek