Další hřebík do rakve pro papeže

01.06.2016 17:37
TauRus

 

Migrantů je v Evropě příliš, měli by se časem vrátit, konstatoval dalajlama
Z Německa, kam loni přišlo asi 1,1 miliónu migrantů, se podle něj nemůže stát arabská země.

“Německo je Německo,” poznamenal dalajlama. O běžence by podle něj měly evropské země pečovat jen dočasně. Cílem by měl být jejich návrat do zemí původu, aby se zde mohli podílet na jejich obnově.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/405202-migrantu-je-v-evrope-prilis-meli-by-se-casem-vratit-konstatoval-dalajlama.html

Obě instituce – Dalajlama a Vatikán jsou instrumenty v rukou GP, proto je jasné, kterou institucí, přes její naprostou diskreditací, se GP rozhodl zlikvidovat.
Protože lidé, při naprosté rozdílnosti názorů ze strany autorit, si vyberou ten názor, který je jím bližší.

 

Diskusní téma: Další hřebík do rakve pro papeže

.

Cico Ciciak | 03.06.2016

Niekedy si hovorím, odkiaľ sa vlastne tieto niektoré podivné nicky v poslednej dobe, berú! Či tu len chodia zámerne provokovať...! Však páľte volakde do kostola a neotravujte tu skutočných slobodo-myseľných liberálov/osvietencov!

jte bláhoví

miloš | 03.06.2016

církev kstolická je tu od sv petra a pavla ruští pravoslavní jsou odštěpenci církev velmi málo bojuje proti satanovi a tak je na ustupu ale nikdy nezanikne to zanikne putin a obama ale církev ne až do skonání světa nakonec dějiny to potvrzují ani farncouzká ani bolševická revoluce církev nezničily ani hunové či mongolové

Re: jte bláhoví

paprsek | 03.06.2016

Církev prostě nebude potřeba, všem bude velice brzy jasné, jakou obrovskou lží je církev naplněna a jak příšerně lidi po staletí zaváděla na scestí, neobhájí se - je pouze nástrojem ovládání a občas i teroru, nemůže se nijak ospravedlnit a tím si zajistit existenci do budoucna.

Re: Re: jte bláhoví

Marie | 06.06.2016

Vira v boha neni nicim jinym nez vymyslenym manipulacnim nastrojem za ucelem vyvolavani u lidi strach. A hlavne prijeti panstva, ktere musi poslouchat. O nicem jinem to neni. Naleti na to jenom slabosi a lenosi se o sva prava a zivot starat...

Re: Re: Re: jte bláhoví

jana123 | 07.06.2016

nevravim o cirkvi ani o jednej, ale o KRISTOVI a to je realita nad reality bez ohladu na nazory, to je viera pre tych co nevedia, a fakt pre tych co vedia. slepi mozu tvrdit ze slnka niet, ale mudri slepi citia jeho teply prejav.

Re: Re: Re: Re: jte bláhoví

paprsek | 07.06.2016

Však církev je vinna tím, že místo aby lidi nabádala k životu podle Krista, tvrdí, že Kristus umřel proto, aby sňal jejich hříchy, pokud v něj uvěří. Satanismus jako prase - můžeš si dělat co chceš, když uvěříš, že se Kristus obětoval, aby tě osvobodil od hříchů - jsi čistý.
A takovýmito nesmysly krmí "věřící" po staletí a ještě tím, že když udělají., co jim kněz nakáže jako pokání, že jim je odpuštěno - člověku je odpuštěno až v ten okamžik, kdy si odpustí sám ani vteřinku dříve, později a jakékoliv řečičky někoho jiného, ani odpuštění poškozeného na tento dluh nemá vliv. Tohle stojí v základech každé církve, jinak by nemusela existovat, potřebuje vytvářet závislost věřících...

Re: Re: Re: Re: Re: jte bláhoví

paprsek | 07.06.2016

Omlouvám se za natahování diskuze více příspěvky, ale asi bych to měla ještě uzavřít.
Byla sňata všechna prokletí, ať už "oprávněná" nebo neoprávněná, tato forma nátlaku už nefunguje.

A k poslednímu soudu - bude probíhat přesně tak rychle - složení účtů největším gaunerům, kteří jsou zároveň největšími ubožáky, jak rychle se ti, co ctí světlo,svědomí, lásku, spravedlnost a život odmění za takový postoj a snad i činy ve jménu těchto ctností. A zase jsme tu u podobenství z pohádky Nesmrtelná teta o poražení zla projevy lásky a radosti....
Přeji odvahu a sílu k tak rozhodnému kroku všem.

Re: jte bláhoví

Jura | 04.06.2016

církev je dílo lidí a ne boha

Re: Re: jte bláhoví

Daniel Horov | 04.06.2016

... Cirkev sa postavila medzi Boha a človeka, a zvlášť katolická...so svojou dogmou, že iba cez katolickú cirkev môže byť človek spasený...je to všeobecný trend, že európska duchovná kultúra , ktorá je historicky budovaná na judaisticko-kresťanských náboženských tradíciách, gréckej filozofii a rímskom práve, upadá. ... nejako mi vychádza , že katolickej cirkvi už nie je pomoci ani zachrany...len samotný akt, že majú dvoch Svätých otcov veriaceho človeka metie.

Dalajlama

Jura | 03.06.2016

Dalajlama je pidle mě vysoko v hiearchii GP.
Ješťě před půl rokem vyzýval, jak máme migranty přijimat.
Vyjádření ""měli ""by se vrátit tak beru pouze jako chlácholivé a ne měnící.

Poznáváme jen zčásti,

vlček | 03.06.2016

ale většinou si to neumíme sdělit tak, aby to druhý přijal jako kousek naší skutečnosti. První a základní bod víry chápu: neučiníš si žádné podobenství, kterému by ses klaněl. To by mělo znamenat právo a možnost naší naprosté svobody hledat základ naší bytosti. Já věřím Ježíši (nikoliv v Ježíše - dogmatického) a snažím se, aby byl řidičem mého života, nejen spolujezdcem. Je to moc těžké a velmi často se mi to nedaří. Dostal jsem však před rokem podivnou zkušenost. Údajně v bezvědomí jsem se ocitl v prostoru, který vyzařoval hrůzu, bezmocnost a utrpení. Ztratil jsem pojetí času, místa, jen vlastní bezmocnost. proto vím, že je ďábel, ale i vyšší moc.
na minulém sněmu naší církve československé husitské jsem řekl: Je víc než pravděpodobné, že podoba církve, jak ji známe, asi zmizí. Ale jsem přesvědčen, že zde zůstanou lidé věrní ježíši jako jeho partyzáni, opuštěni možná všemi, ale ne jím.
A je zajímavé, že se pak o slovo už nikdo nepřihlásil.
Proto jsou mi blízké tápavé a ohledávající myšlenky, které zde vidím od Cico Ciciaka a paprsku. Bylo by hezké se nějak sejít. Asi máme podobné životní zkušenosti.

Re: Poznáváme jen zčásti,

ptáček zpěváček | 03.06.2016

Přeji hezký dobrý den, vlčku! :-)
To, co jste napsal, mohu podtrhnout, podtrhnout .... !!!
Byl jsem z jiného společenství, ale musel jsem odejít. To, co tam bylo hlásáno, se již nedalo spojovat s Pravdou. To, kým jste se stal Vy, a to ještě v církvi, která z mého pohledu ani církví není (stačí postudovat její historii), je hotový zázrak. Proto vězte, že to, co se s Vámi děje, není náhoda, ale Boží dílo!! Skoro mám touhu se s Vámi seznámit či dokonce spřátelit v Duchu! :-) Úsměv? Ano, ale i bez legrace - vážně. Ano, církev musí projít radikální reformou, ve své podstatě teprve církev musí vzniknout. Oni nás to neučili, anebo učili špatně. Odpusťme jim to, ale pojďme to nyní dělat správně!!!
Pokud odpovíte, můžeme se zkontaktovat. Nevím však, kdy mne znovu napadne vstoupit do diskuse na tomto webu. Tak rovnou: reaserv.jp@volny.cz.
Mějte se pěkně a Bůh Vám žehnej na každém kroku!! ptáček zpěváček

Re: Poznáváme jen zčásti,

paprsek | 03.06.2016

paprsky@centrum.cz

Re: Poznáváme jen zčásti,

Angelo | 04.06.2016

Dobry den!
Zaujalo ma co to pisete, myslim tu podivnu skusenost. Zazil som nieco podobne. Strucne, neocitol som sa tam len tak ale akokeby ma to strhlo a citil som presne tu bezmocnost. Bola to strasna sila, clovek sam je uplne bezmocny proti tomu. Nakoniec akoby som sa vratil do seba, postupne som sa vedel hybat a zaspal som. Mozte este blizsie popisat co sa tam dialo? Dakujem

Re: Re: Poznáváme jen zčásti,

romanek | 08.06.2016

Připomínáte mi zkušenost z doby asi před 6 lety. V noci mě probudila čirá hrůza. Divné bylo že i mou přítelkyni. Myslel jsem že to může být duch no přes zavřené oči jsem žádné světlo v okolí neviděl. Vzpomněl jsem si na bibli, kde je spousta věcí prebraných z véd kde Kristus říká že slepí uvidí. Překryl jsem si tedy zavřené oči rukami a pak již nebyl problém ten hnus najít. Sošky v rozích místnosti nepomohly, spaciroval se zde jak na volném prostoru což nebylo obvyklé. Modlitby nepomohly ani má prosba o pomoc bohu, bohy předků. Nakonec přišla poslední idea, modlit se v jazycích co znám z vody života. po tomto zákroku tento nezvaný návštěvník opustil naší ložnici. No druhý den kontaktoval mou přítelkyni její bývalý, že na ni večer myslel a v určitou dobu mu spadnul strop, asi 4m2 dálkového podbití. Byl z toho psychicky na dně. Nevím proč tomu tak bylo, když mi víra předků nepomohla a hatlamatilka které nerozumím vyhnala a nastala tu vec natolik že začla ničit u jiných. Ta událost byla asi 5 minut poté co jsem to zapudil. Dva dny nato jsem byl slabý jako po drsné nemoci.
Dost veci se nyní děje no otázkou je co to má společného s vírou? Co jej zapudil dosud nevím... Lépe pozorovat svět a snazit se jej pochopit respektovanim autority božstva pro cestu za kterou se nebudu moci jednou stydět. Bytosti dobré i zlé očima neviditelní jsou otázka je zda tito nebyli u definici božstev když je můžete tušit, cítit, prokázat. Mezi slepými jednooký králem...

Nesuhlasim s tymto tvrdenim

svantovit | 03.06.2016

V skutocnosti GP potrebuje proces pretvarania Europy na chalifat pozdrzat a Dalajlama je len prostriedkom,ako ukludnit davy.Odpor je uz velmi velky a je potreba zvolnit tempo,aby neprislo k zruteniu a strate kontroly nad tymto ohavnym a genocidnym planom.Nic prevratneho Dalajlama nepovedal,su to iba slova a tie nic neznamenaju su len utisujucim prostriedkom a iluziou pre davy aby sa ovecky nenalakali a nezacali revoltu.Proces Islamizacie pokracuje a papez globalistov poslusne plni ulohu judasa,ved sam ma spinave ruky.Netreba brat vazne Dalajlamu a uz vobec papeza globalistov su to figurky ktore sa len doplnaju.

Re: Nesuhlasim s tymto tvrdenim

jill | 03.06.2016

souhlasím s názorem

Re: Nesuhlasim s tymto tvrdenim

Spektátor Čumilovič Puk | 03.06.2016

Ano, a je to třeba si dát ještě do souvislosti s nedávnou informací, že Dalajláma vyzval Rusko, aby nadále pokračovalo ve svém boji s terorismem.
Všimněte si:
http://www.prvopodstata.com/2016/05/28/dalajlama-necekane-prohlasil-zasadni-slova-prezident-putin-musi-pokracovat-v-nelitostnem-boji-proti-terorismu/
http://www.rukojmi.cz/clanky/710-bude-dalajlama-v-cele-delegace-jednajici-s-teroristy-az-mu-budou-rezat-krk-vzda-jim-uctu
http://www.novarepublika.cz/2015/12/dalajlama-vyzval-k-dialogu-s-daes.html
http://www.novarepublika.cz/2015/11/dalajlama-uznal-bezmocnost-modlitby-v.html
Zajímavé zprávy, jak jdou v čase. Jednou výzva k dialogu v ISIS, podruhé výzva k boji s terorismem...

Re: Nesuhlasim s tymto tvrdenim

paprsek | 03.06.2016

To je stanovisko GP. To ale neznamená, že se bude hrát i nadále dle not GP - evidentně nemají dost moci situaci kontrolovat - a to ani na jedné straně - ani na straně těch, co chtějí svobodu a důstojný život, ani na straně těch co chtějí většinu stále ovládat a terorizovat. Takže tanečky GP - už brzy začnou připomínat křeč teroristů. A signalizovat další etapu konce celého zločinného systému. Nedokáži si představit, jak konkrétně to bude probíhat, ale to je dobře, nikdo nemůže dělat protiopatření a připravit se k zadržení "laviny" změn.

Re: Nesuhlasim s tymto tvrdenim

Biely Otec | 05.06.2016

Súhlas.
Stručné, jasné a výstižne zhrnutie deja.

zločiny církve v kanadě-vraždy, zneužívání, krádeže

Jan BD | 02.06.2016

http://www.nwoo.org/2016/05/10/bez-vycitek-kevin-annett-a-kanadska-genocida-15/

Bojem proti Satanovi

Paw | 02.06.2016

se cirkev probojovala a klesla az do sameho pekla, ktere se snazi take ovladnout pomoci Satan chci rict papeze...Buh existovat nemuze. Historie tomu dosvedcuje i vsechny udalosti..doposud. Kristus take nikdy neexistoval. Verohodne zminky v spisech historiku se ukazaly podvzene fanatickymi krestany..Tech podvrhu bylo daleko vice. Napr. Konstantinuv Dar ./Constantin Donation/ okolo 1200, si cirkev svata ustanovila ze papez je na urovni cisare, kardinalove -vevodove atd..proc? tyto podvody svatousci meli zapotrebi podeprit sve lzi a ohavne manipulace...zivotu nasich predku a v horlivem usili zbohatnout zacali majetku a penezum fanaticky slouzit i pomoci masakru a inkvizice a valek..

Re: Bojem proti Satanovi

paprsek | 02.06.2016

Těžko se dá cokoliv popřít nebo potvrdit - bez přesného určení významu slova - co to je bůh? Dle Vás?
To že tu doposud měly temné síly navrch, to ještě neznamená, že světlé síly neexistují - ať už je shrneme pod pojem bůh nebo ne. Lidské srdce se nemůže zatemnit, leda umlčet... čím víc lidských srdcí začne být vnímáno, tím více světla budeme schopni vnímat, prožívat a tím lepší svět kolem nás bude. Když se ale uzavřeme do depresácké slupky - budeme žít jen tu realitu té depresácké slupky a svět, možná mnohem krásnější, barevnější, zářivější a láskyplnější, nebudeme vnímat - budeme mít tu depresáckou slupku na očích a přes ni nic neuvidíme.
Kdyby měli všichni lidé v průběhu věků takový pohled na život a svět - už bychom tu nebyli. Je potřeba se lépe dívat kolem sebe - třeba si jen zkusit představit, kdybychom žili dnes poslední den... na co se dnes dívám na posled?.... na své blízké? na kamarády? do slunce, krásně mě hřeje? naposledy mi vítr profoukl vlasy? poslední východ slunce? poslední jasmínový květ a vůně růží? poslední nadýchané krásné obláčky? poslední zpěv ptáků? Ti všichni živáčkové pokračují v životě dál - mají to jednodušší - neposuzují - prostě žijí dál a dál... možná bychom mohli i my...
A pokusit se vytěsnit závist a její nohsledy (kteří z ní vznikají) - pomocí objetí, pohlazení, úsměvu... když nic nejsme ochotni dát, nemůžeme nic dostat... říkat dám až dostanu - nefunguje - to je ta omezující slupka - musím sám(a) udělat první krok - a nemusí být velký a odvážný - stačí změnit postoj a třeba malinký, chvilkový úsměv - příroda a život nám dává tolik krásy a my si ji ani neuvědomujeme, přijímáme ji automaticky... možná se každý nedostane každý den na dosah té krásy, ale občas si to snad každý může dopřát... tak to přijměme, buďme vděční a dejme za to alespoň ten úsměv - je to ten první vstřícný krok...
Nemůžeme chtít, aby nastal ráj, když si sami kolem sebe vytváříme peklo... Čím víc lidí bude kolem sebe vyzařovat radost - malý ráj - tím dřív se všechny malé ráje propojí a bude nám všem dobře, ale samo od sebe to štěstí nepřijde - až si ho sami vytvoříme a necháme v sobě vyjít slunce a rozzáříme sebe i své okolí. Pokud bychom se na tom aktivně nepodíleli, ani bychom si totiž nevšimli, že už nějaký ráj přišel...

Re: Re: Bojem proti Satanovi

prezivsi | 03.06.2016

Několik příkladů pro "nezávidět" !!! Jestli tady vznikli miliardáři, protože ne tedy ukradli, ale slušně jen přivlasnili si společné hodnoty, které by mohly být použity třeba k léčení nemocí nebo zlepšení školství, tak je to závist ??? Jestliže dostane církev majetky, které dřív sloužily pro zajištění církve pro 100 % obyvatelstva a dnes jich je houfek, a navíc chtějí, ať se stát stará o všechny kostely, pak stáhnou žaloby na stát, je to závist ??? A tak by se dalo psát dlouho. Může stát za takovými činy církve bůh ??? Protože bibli napsali lidé, tak tohle by nikdy nenapsali moudří z lásky k bližnímu svému. Nemůže jít o závist, ale o hloupost. Lidstvu stačí pokoušet se o dodržování 7 bodů z desatera, další jssou nadbytečné a slouží k ovládnutí lidí, ne k jejich milování.

Re: Re: Re: Bojem proti Satanovi

paprsek | 03.06.2016

Ne, ne to si nerozumíme. To, o čem píšete, je spravedlivý hněv, ten je v pořádku, jen se nesmí přetavit v pomstu, ale ve vyvození důsledků a nastolení spravedlnosti.
Měla jsem na mysli opravdu závist, sama jsem dlouho nevěděla, co to je, až minulý rok...jsem se setkala s důsledky závisti vůči mě. A obrázek se poskládal. Není závist - že někdo má něco, co bych chtěla mít taky... pokud nezačnu intrikařit, útočit, krást, mstít se, abych to získala nebo zničila, aby to ten druhý neměl. Ale právě závist je zážehovou jiskrou a motorem pro nenávist, zlobu, boj, ničení, parazitování... Jen ta závist je o to podlejší, že se obvykle vůbec nedá zjistit, až ty další stádia - proto je tak moc a moc zákeřná - zřejmě proto o ní byla natočena pohádka, až během posledních měsíců jsem to pochopila... vzpomeneme, jak se se závistí v pohádce vypořádali?

Re: Bojem proti Satanovi

Cico Ciciak | 02.06.2016

Ale jdi ty brepto! To práve žiadny satan, diabol, čertík bertík... neexistuje! Je tu len preto, aby sa mal človek na koho furt vyhovárať, jak na mladšieho brášku! A "Boh, Tvorca, HNR, Vis Maior, Nad-realita..." je objektívny fakt! Otvor oči človeče!

Re: Bojem proti Satanovi

kolkobudeszit | 03.06.2016

Paw A.Horak "O Slovanech úplne jinak" jednoznačne preukázal, že kristus v tom ponímaní ako ho cirkev ukazuje neexistoval, ale spasiteľ-učiteľ existoval a bol Slovjen - používal staroslovjensky dialekt. Učenie bolo zneužité ako blízky akceptačný mravný myšlienkový štandard Slovjenov pre ich samotné ovládnutie-ako determinujúcu rasu na Zemi. Vieme, že akákoľvek cirkev iné rozpráva a iné skryto koná a zneužíva samotných kňazov. Je veľmi potrebné pochopiť čo táto pravdivá informácia znamená a snažiť sa mravne, intelektuálne nadviazať na odkaz Slávnych, Slávov našich predkov a udržať čistotu rasy, aby duch nevchádzal do klietky DNA miešancov a tvarov, kde sa žiaľ nemôže rozvinúť.a stáva sa nielen fyzickým ale i duchovným otrokom - ako strašný dar splodenia týmto deťom. Rovnako čistotu rasy musia udržať všetky rasy - čierna, žltá, červená. Vieme, že Iné rasy neexistujú rasa arabov... , féničanov, semitov... to sú implantáty... účeľoví miešanci...

Re: Re: Bojem proti Satanovi

jana123 | 07.06.2016

obrazne povedane, maliar sa nezbavuje zakladnych farieb, ale nema problem S CITOM namiesat akykolvek odtien, co sa tyka ludi, tak
LASKA stoji nad vsetkym, bez lasky sa rozum, materia i duch zvrhne. A ked sa vsetky farby bez citu zmiesaju vznikne jedna nechutna masa podobna ....

Re: Bojem proti Satanovi

jana123 | 07.06.2016

Jezis Kristus JE a je to vacsia realita, ako si vies predstavit. bunka tvojho tela tiez moze povedat - Clovek neexistuje, je to nad jej chapanie. Jung povedal, ze neveri, ze on VIE. ti ktori nevedia, mozu verit ci neverit, je to ich rozhodnutie a zodpovednost, ich sloboda.

jestliže autor chce sociologizovat, já budu teologizovat

Kryštof od sv.L. | 01.06.2016

Církev svatou Kristovu v péči Petrově brány Pekla nepřemohou.
Tečka.

Re: jestliže autor chce sociologizovat, já budu teologizovat

paprsek | 01.06.2016

Církev, a to žádná, nemá s Kristem nic společného, kromě toho, že si ho drze bere do huby a překrucuje, co se dá. Takže všechny církve velice brzy skončí, Poslední soud už pomalu začíná, každý se odsoudí sám - na základě svých vlastních vibrací. A církve to za svoji historii mají už dávno spočítané na obrovské mínus. Pokud určitý počet jednotlivců jednal lidsky a byl členem církve - pak to plus patří jednotlivci, i když byl patrně také poškozeným právě církví - minimálně obelhaný...
Jen tak mimochodem - opět lze svobodně používat pojem bůh - je očištěn a nikdo jej ani modlitby k B(b)ohu nebude moci jakkoliv zneužívat - ani teroristé, ani nadteroristé.
Sami si satanisté připsali veškeré škody, které napáchali na účastnících ( i jen čtenářích) zdejšího náhradního diskuzního fóra... jaká z něj vychází agresivní závistivá energie ( na satanistické fórum, nejspíš, tohle opatření dorazilo později - viz Bostlová před pár dny) - a pokud bude možná na pár dní zrušena, nahradí ji jiné, ještě horší satanistické opatření...

Re: Re: jestliže autor chce sociologizovat, já budu teologizovat

bastardius | 02.06.2016

Kristus byl podle Vás teda co, když ne křesťan? Ne že bych neměl představu, jenom mě zajímají Vaše myšlenkové pochody. Druhá polovina příspěvku je trochu nejasná, kdo nebo co očistil pojem B(b)ůh? To s prominutím dost dobře nejde, neboť jestli někdo tento pojem špinil, tak jedině jenom sobě. Vám ani komukoli jinému tak nemohl učinit, protože každý jsme originál a to včetně představ o bohu. Dokonce i jednovaječná dvojčata mají každá svého, neboť nemohou v ten samý okamžik sdílet ten samý prostor.

Re: Re: Re: jestliže autor chce sociologizovat, já budu teologizovat

paprsek | 02.06.2016

Kristus byl Kristus, ale těžko křesťan z dnešního pohledu vnímání. Nechápu, jak chcete škatulkovat Krista... asi si tu škatulku budete muset udělat sám.
Nechápu Vaši úvahu o tom, že každý má svého boha, pokud by to tak bylo, asi bychom byli všichni svobodní, emocionálně a myšlenkově samostatní a každý originál, vzhledem k tomu, jak nás informace zuniformňují - v určitých aspektech jsme všichni malé nesamostatné, zraněné děti, které neví, co si počít... Možná píšete o ideálu - kéž se brzy naplní, zatím se nic podobného nenastalo - a vzhledem k plným modlitebnám po celém světě, kde se leckdy modlí za zničení druhého, pod taktovkou vůdce, který obvykle nemá dostatečnou čistotu, aby k vlastnímu božství mohl vést sám sebe, natož byť jediného člověka navíc - a společnému pojmu bůh, byl pojem bůh dost ošklivě zneužíván a člověk prosící boha o podporu v těžkých chvílích, o čistotu a spravedlnost nemohl být nikdy vyslyšen, spíš terorista, protože představitelé temné moci plně tento pojem ovládalali a energii vloženou do modliteb zneužívali proti jejich vysílatelům.

Re: Re: Re: jestliže autor chce sociologizovat, já budu teologizovat

Cico Ciciak | 03.06.2016

Issá bol hlavne Človek, ak mi rozumieš! A nemyslím si, že mu záležalo na nejakých nálepkách a vlajočkách! Vy pseudo-kresťania by ste ho dnes ani nespoznali, však ani nechápete tomu, čo hovoril! A v tom je váš problém! Chýba vám totiž dostatočná miera chápania a rozlíšenie, ktoré je samozrejme podmienené stupňom reálnej, t.j. nepredstieranej morálky, ktorá sa spolu s rozlíšením nedá kúpiť, ani získať zasväcovaním v nejakých srandovných tajných, rituálnych spolkoch, ba dokonca ani modlením! Ako sa dá jednoducho zhrnúť skutočne Bohabojná (nepredstieraná) filozofia života Issu?! Je to život pod "diktátom" vlastného svedomia a uvedomenie si skutočnosti, že každý môže by ako Issá, t.j. (neo)byčajným Človekom, žijúci v súlade s vlastným svedomím; že každý môže byť zodpovedným správcom Boha na Zemi, ak to sám bude chcieť a nepotrebuje k tomu žiadnych prostredníkov medzi ním a Bohom, pretože Človek je už dostatočne od prírody vybavený tak, aby mohol viesť dialóg s Bohom aj sám! Len stále nechápe, že Boh komunikuje jazykom meniacich sa okolností, prostredníctvom udalostí a ľudí v živote daného človeka! A tečka!

Re: Re: Re: Re: jestliže autor chce sociologizovat, já budu teologizovat

merlin | 04.06.2016

Myslíš si Cicko, že každý môže byť ako IsSa ? Alebo vyššia hierarchia VieMieru má nejaký AlgouRiŤmus?
Ako nie každý môže byť RazIdenTom USA, tak ani každý nemôže byť asi(?) MassIaHom (mesiášom).

A lepší sa ti postUPne písomný (i ústny) prejav pri com.MonNiké s tým NajVyšším?

Re: jestliže autor chce sociologizovat, já budu teologizovat

Vandal | 02.06.2016

Kristus ma s Cirkvou spolocnu len jednu jedinu vec. A sice ze Cirkev predstavuje uplne vsetko, proti comu Kristus cely svoj zivot brojil, co kritizoval a coho sa snazil aby sa clovek zbavil. Rovnako ako je iste, ze uplne prva vec, ktoru by urobil ak by pomyselne druhy krat zostupil na Zem je, ze by siel bicom vypraskat zlatom vykladany, drahokamami oblozeny a peniazmi obtazkany Vatikan.
Tak ako nase "slobodne a nezavisle" media predstavuju pravy opak slobody, nezavislosti a pravdy, tak isto predstavuje Cirkev pravy opak Krista...

Re: Re: jestliže autor chce sociologizovat, já budu teologizovat

Vesna | 02.06.2016

Veľmi ma potešilo, že aj niekto iný má rovnaký názor ako ja. V poslednej dobe som prispela v tomto duchu na diskusie k článkom na niektorých weboch a členovia RKC nenechali na mne za to nitku suchú. Zaplavili ma množsvom citátov z katechizmu, len ani jeden mi nevedel odpovedať na otázku, čo robil Ježiš do svojich tridsiatich rokoch, kde študoval, čo študoval? Ak odmyslím slohové práce RKC za posledných cca 2 000 rokov, tak ostanú základné princípy, ktoré Ježiš šíril a to poukazuje na veľmi vzdelaného človeka.

Re: Re: Re: jestliže autor chce sociologizovat, já budu teologizovat

udo | 02.06.2016

Detstvo strávil v Egypte..
Minimálne do veku,
keď končí forovanie psychického základu.

Re: Re: Re: Re: jestliže autor chce sociologizovat, já budu teologizovat

22 | 02.06.2016

"Detstvo strávil v Egypte.."
Vy ste tam bol udo ?

Re: Re: Re: Re: Re: jestliže autor chce sociologizovat, já budu teologizovat

udo | 02.06.2016

Myslíte osobne? :)
Choďte sa niekedy pozrieť do "Chrámu Pana"
Už len, ak by sme vychádzali z "Dobrých správ":
Kamže ušla svätá rodina
za prenasledovania HéRoda?

Pamätáte. ako to začínalo?:
Cisár Augur..st rozkaz píše,
sčítať ľudí z celej ríše..

Re: Re: Re: Re: Re: Re: jestliže autor chce sociologizovat, já budu teologizovat

22 | 03.06.2016

Udo, celé dejiny boli vymyslené podľa potrieb vládcov.
Alebo nie?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jestliže autor chce sociologizovat, já budu teologizovat

udo | 04.06.2016

Je
2. IsTória a sú
1. DejIny - objektívny pohľad z pozície Vis Maior.
Dokonale ich-ho samozrejme neobsiahneme.
Nasleduje otázka dostupných a vyvíjaných metodík
jeho aproximácie.

Základy teórie kmitania (procesnej analýzy)
ste absolvovali myslím v 3.ročníku SŠ..Gymnázia.
T.j., sin, cosin,..skladanie vlnení, superpozícia, fázové posuvy, atď.

Vieme, že nič okrem procesov v univerze niet
(aspoň zatiaľ nepoznáme)
a tak si viete situáciu s istou odchýlkou +- nielen smerom do budúcnosti, ale aj do minulosti namodelovať.
Praktická každodennná ProGnostika, analytika
a projekcia. Každý to podvedome robíme od narodenia
vo svojihc predstavách.
Ak to začnete ale robiť cielene a systematicky..

Až po také detaily, že si viete predstaviť, čo konkrétne v danej dejinnej situácii (v jej vzájomnej horizontálno-vertikálnej..hierarchickej previazanosti globálnych a lokálne objektívne dominantných procesov) si mohol ten-ktorý jedinec podľa výsledkov asi najpravdepodobnejšie myslieť-predStavovať..
Viď aj teória mier neurčitostí a jej pravdepodobnostné predurčenosti.

Ok..toľko v skratke

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jestliže autor chce sociologizovat, já budu teologizovat

22 | 04.06.2016

Modelovať, pravdepodobnosť možnosť výskytu niečoho, je jedna vec lenže vedieť určite sú dva celkom rozdielne stavy.

Opýtajte sa fyzikov, nech vám presne určia, kde sa nachádza v konkrétnom čase elektrón ľubovoľného prvku.

Dostanete odpoveď akú ste dal vy mne.
Nevedia.

Ešte jedna otázočka - ako je to naozaj s noosférou.
Máte konkrétne opakovateľné dôkazy?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jestliže autor chce sociologizovat, já budu teologizovat

udo | 05.06.2016

re:Modelovanie (ako súčasť riadenia-tvorenia-sTrojenia)
Určitosť má vždy nevyhnutne svoju mieru neistoty.
Ak myslíte "dokonalosť", tá je záležitosťou Boha, Vis Maior, alebo ako si Ho-To nazvete (v prípade platnosti hypotézy, predpokladu že existuje)

Vždy ide teda o dostatočne presný odhad tendencii vývoja skúmanej skupiny procesov v obidvoch smeroch osi x.
Čím hlbšie skúmaný jav metodicky analyzujem do minulosti,
tým celkovo presnejśiu prognózu = perspektívy jeho riadenia získam. Na tom sa snáď zhodneme.

re:ElEktron
Fyzici predsa vedia, že s požadovanou štatistickou pravdepodobnosťou sa elektrón nachádza na orbitále prísluśného tvaru, ktorý viem pekne geoMetricky popísať.
(včítane spomínaných odchýliek)

re: noosféra
Čo konkrétne myslíte?
Ak ste si čítal DVTR, skúšal ste si tam popísané supersystémové technológie 2.časti - od kap.11, resp. 13..resp. pŕilohy 1-12?
Nefungovala Vám azda práca s informačnými poľami?

Prax je kritérium Pravdy.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: jestliže autor chce sociologizovat, já budu teologizovat

merlin | 04.06.2016

Len jedno CoLéno nemohlo byť podľa Starého TestAmenTu sČítaNé...
A to sa nejako stRaTyLo do týla (BaRaNov)...-))
A BaRáNok boží, ktorý sNímMá tie HryaChy sväTá..

Re: Re: Re: jestliže autor chce sociologizovat, já budu teologizovat

Pavol | 03.06.2016

Vesna skús si preštudovať Evanielium ako mi bolo odhalené od M. Valtorty. Kto bude čítať pochopí.

Re: Re: Re: Re: jestliže autor chce sociologizovat, já budu teologizovat

merlin | 04.06.2016

Nekanonizovaných, tzv. apokryfických "evanjelií" je známych asi vyše 600, Palko..(mnohé sú gnostické, mnohé rôznych rannokresťanských siekt, niektoré majú mystický židovský pôvod a niektoré sú rozprávky rozprávaní a "videní" a komunikácie s duchmi, či "pannou nebeskou"..).

Len 4 sa vybrali "svätými" otcami do Nového ZáKoNá - prečo len tie 4?
Čítal si aj nejaké apokryfické "blahé zvesti" (evanjelia)?
Lepší bohoslovci a výskumníci okolo biblie ti dnes potvrdia, že tie štyri, ktoré sa dostali do rôznych biblií (navzájom sa po svete rôzne preklady dosť líšia - nehovoriac o výkladoch) si v mnohom výrazne odporujú = až z toho mrazí, ako to po všetkých tých úpravách po Septuaginte nedokázali dostatočne "skorektírovať".
Pri podvode a klamstve sa vždy nejaká chybička proste vloudí..

Priznám sa, že "evanjelium" od Márie Valtorty som nečítal, ale takých - ktorým biblický egregor niečo "zjavil" - sú stovky, ak nie tisíce...
V 70. rokoch o tom písal Däniken v knihe Zjavenia - žiaľ, pri všetkej dobrej faktologii, ani on nedokázal kuknúť Pravde poRiadne do očú...preto je aj popularizovaný, ako alternatívec..

Ľuďom chýba RozLíšenie - čo môže byť PRavDa a čo je lož - aj od tých kanonizovaných "svätých"..
V tom má Korán hlbokú Pravdu..

Reálna morálka je základ a potom prichádza chápanie Pravdy a lží, ktorou sa to len tak hemží...-))
Mätenie oviec a baranov...ako základ globálneho riadenia tých za kulisami dejín.

Re: jestliže autor chce sociologizovat, já budu teologizovat

Cico Ciciak | 02.06.2016

Tečka = dogmatizmus = smrť za živa = satanizmus najhrubšieho zrna! Od takých utekať čo najďalej!

Re: jestliže autor chce sociologizovat, já budu teologizovat

Cico Ciciak | 03.06.2016

S RKC je už amen! :DD A dnes je to vlastne len taká živá mŕtvola a nebyť biblického projektu zotročovania človeka, GP, tak po nej už dávno ani pes neštekne! A čo je to vlastne teológia?! Nejaká náuka o bohu?! No vysvetli mi, jak môže nejaká ľudská (primitívna) náuka absolútne a dogmaticky obsiahnúť celého Boha "Všemohúceho"?! Však to je rúhanie! To je ako keby decko chcelo opísať svet dospelých! :DD Jasné, že človek môže, dokonca sa musí snažiť opisovať Boha = aspoň sa približovať k objektívnej realite! Ale nie niečo tvrdiť absolútne, dogmaticky a na veky-vekúce, amen!

Re: Re: jestliže autor chce sociologizovat, já budu teologizovat

Pavol | 03.06.2016

RKC bude mať obrovské problémy ale povstane s popola, potom bude zase chudobná a svätá.

Re: Re: Re: jestliže autor chce sociologizovat, já budu teologizovat

udo | 03.06.2016

Ja tiež pevne verím, źe to zdravé jadro,
snažiace sa napodobovať skutočného
a nie mýtického Issu, prežije.
Podobne, ako judaisti s Mosem.

Pokúšať sa im ale priamo pomáhať,
som po dlhých rokoch asi už vzdal.
Tá povýšenosť.."bohorovnosť".."blahosklonnosť"
k "neveriacim".."ja som katolík, kto je viac?" a pod..
Nie, to fakt nemusím.
Avšak k spolupráci sme stále otvorení..
Našťastie (pre nich) sa dnes KDH kúpe..
Snáď aspoň najhrubšia povýšenosť z nich opadá..
Je tam veľa veľmi dobrých ľudí,
mojich starých kamarátov a blízkych..

Nebezpečnejśí ako múdry nepriateľ, je hlúpy priateľ.

..to sú mi už potom paradoxne niekedy bližší
inteligentnejśí (chápavejśí) judaisti, ktorí vedia,
že nie vśetko je také, ako na prvý pohľad vyzerá.
Avšak medzi nimi je zasa veľa vyslovených sociopatov,
resp. psychotikov (modernejśie ľudovo "prepínačov").
T.j., keď dojde na kľúcové témy života spoloČnosti,
často im prepne do modelu ich starej kolektívnej schizofrénie
a dostávajú predprogramovaný histerický, hIsTórický záchvat.
V tom momente si treba uvedomiť, źe uź nerozprávate s nimi osobne, ale s ich krvilačným kolektívnym modulom.
Preto s nimi opatrne a tiež na ich..jeho (JHWH operák) výlevy nemám vźdy náladu, nervy.

Česť výnimkam u jedných, i druhých.
S muslimami je to trochu iné.
V niečom ľahšie a v niečom ešte ťažšie..
Väčšina sú fakt v otázkach ich "viery" zombi.
Podobne, ako "kresťania".
Boha u nich skôr zbytočné hľadať

Re: Re: Re: Re: jestliže autor chce sociologizovat, já budu teologizovat

Cico Ciciak | 03.06.2016

Za mňa: škoda s nimi strácať čas, objektívna realita je taká, že oni sú už dávno mŕtvi a už to nikdy nerozchodia! Sú to v podstate nacisti, respektíve katolicisti ničiaci všetko okolo seba, fašisti snažiaci sa pretvoriť každého na "satansko-zombícky" obraz svojho odporného pseudo-boha! Už mali k dispozícii x šancí, tisíce rokov a nič! Oni stále čakajú na deň, keď sa ich cirkev "svätá" údajne očistí, namiesto toho, aby sa aktívne snažili o "Kráľovstvo Božie"! Sú to "satanáši" najhrubšieho zrna! Od takých len utekať čo najďalej, respektíve totálne to ignorovať!

Re: Re: Re: Re: Re: jestliže autor chce sociologizovat, já budu teologizovat

udo | 03.06.2016

Ty ma skoro vždy rozosmeješ Cico :D:D
Občas som tiež na to všetko "spravodlivo" nas..
..len potom mi to znova nedá,
skúsiť sa s nimi baviť znova..

Tá ich úprimná naivita..
pričom jednoduchosť myslenia milujem.
Menej už však veky programovanú
chybnú vyhranenosť, vymedzenosť, obmedzenosť,
s prepáčením tuposť..fatálne ohrozujúcu celé ich okolie
včitane ich rodiny a ich samotných spolu s "oddanosťou nepochopiteľnému utrpeniu ktorým ich Boh miluje".
V takých situáciach fakt konćím. Smiech cez slzy a človek ich pritom nechce uraziť..

Keď to niekto myslí tak dobre a koná často tak zle
(česť výnimkám)..tak je to proste hrozné..až ma
z toho nepríjemne mrazí a niekedy sa im aj musím chvíľu vyhýbať..bo tam temno cítiť, ako dar Boží -rozum prestáva stáť

Re: Re: Re: Re: Re: Re: jestliže autor chce sociologizovat, já budu teologizovat

merlin | 04.06.2016

Niekedy mi je tých zombíkov skutočne ľúto .. keď vidím, ako ich židoVizía sníma kľačiacich na kolenách pri nejakých biblických sviatkoch, s neprítomným upreným pohľadom (ni(e)Kam) a zatieneným VedoMím - ako Hrušovského, či Mikloška ai.

A potom ich k-Onanie s typickou predprogramovanou dvojitou morálkou daného agReGátu - ReAkcia plebsu potom už pri ich odmietnutí je (bola) naBíleDni..

Ako ich dostať trochu viac do ObRazu zRazu? Aby nespadli prudko zo zrázu?
Či musia niesť svoj "kríž", ako im to Nikto naprogramoval, pokiaľ neprekročia určitý pRah, ako píše KoRáN - každému podľa zásluh, aby ho kReutz niekam posunul - ale bez chápania to asi nepujde?

Neviem...tiež mi niekedy zastáva Um pri takej ReAkcii ich kolektívneho podvedomia pri komunikácii s nimi.

VieRa HóRa prenáša, ale tá nePRavá len ich okoliu škodí..
Čo s nimi?
Má VP SR nejaký NáVod?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jestliže autor chce sociologizovat, já budu teologizovat

udo | 05.06.2016

..Ano..
Čo s nimi?
Ako sme sa tu neraz bavili:
Sme odsúdení k spolupráci a to je na tom možno to najlaepśie..

Návod VP?
Tučné knihy :)
KomPass..
Tak každému v správny moMent
ZHora príde, ako zreagovať
čo najlepšie na ich info-prídel..
a i sám sa na vzniklej situácii naučiť.
Kedy s nimi osobne, a kedy z ich "duchom",
niektorým z ich "duchov" rozprávam, rozlíśiť.

T.j., identifikačné cviko-výzva-príležitosť
na vylezenie z tanku..hlavne pri blízkych.
Poľuďštenie, oźivenie vody mŕtvej
v praxi každodennej, konkrétnej.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jestliže autor chce sociologizovat, já budu teologizovat

merlin | 05.06.2016

Hej, hej..

ten RaDar z tých tLuStých kníh VP je jasný..
Len potom tá transFormácia na vylezenie spod panciera MaTRixu je pRa-cez už podstatne ťažší, lebo treba so sebou i okolím niečo objektívne pozitívnejšie robiť. -))

Re: Re: jestliže autor chce sociologizovat, já budu teologizovat

jana123 | 07.06.2016

teologia je ako cestopis, je rozdiel citat cestopis a vydat sa na cestu a absolvovat zivu skusenost. avsak cestopis ma moze inspirovat, no na cestu sa mozem vzdat aj bez precitania cestopisu. je to moja slobodna vola ist i neist

Přidat nový příspěvek