Bernie Sanders a papež

18.04.2016 16:36
TauRus
 

Zkuste ocenit zprávu:
Bernie Sanders, hned po debatě s Clintonovou a tři dny před rozhodujícími primárkami odjíždí do Vatikánu, aby se setkal s papežem a potom se zúčastnil mezinárodní konference.
“Vermontský senátor papeži řekl, že si setkání váží a že oceňuje papežova slova o významu morálky a spravedlnosti v ekonomickém světě. Sanders uvedl, že stejný názor veřejně zastává i on.

Uchazeč o post amerického prezidenta se v pátek ve Vatikánu zúčastnil konference o politických, ekonomických a sociálních otázkách. Odsoudil na ní jako nemorální propast mezi bohatými a chudými.”

http://globe24.cz/svet/2027-bernie-sanders-kandidat-na-prezidenta-usa-se-setkal-s-papezem

Toto setkání zřejmě vzbudilo podezření takového charakteru, že papež považoval za nutné podat nějaké vysvětlení:
“Papež odpoledne řekl, že se se Sandersem krátce pozdravil a potřásli si rukama. Setkání popsal jako slušnost, “nic víc”. Zdůraznil, že to nebyl důkaz toho, že by byl zapleten do americké politiky. Papež popsal, že zahlédl Sanders s jeho manželkou a dalším párem ráno, když se chystal na cestu do Řecka, v lobby vatikánského hotelu, kde žije. Když je uviděl, rozhodl se podle svých slov je pozdravit, protože je to zdvořilé. Se smíchem pak novinářům řekl: “Pokud si někdo myslí, že pozdravit někoho znamená míchat se do politiky, měl by navštívit psychiatra.”

Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-live-zpravy/387739/sanders-se-behem-sve-navstevy-vatikanu-nakonec-sesel-s-papezem.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy

Zajímavé je, že papež sám pozval Sanderse na mezinárodní konferencí a dal mu přednost před ostatními kandidáty na prezidenta USA:
“Demokratický kandidát na post prezidenta USA Bernie Sanders prijal pozvánku od pápeža Františka do Vatikánu, kde sa má koncom budúceho týždňa zúčastniť na konferencii organizovanej Pápežskou akadémiou spoločenských vied.
http://www.teraz.sk/zahranicie/sanders-dostal-od-papeza-pozvanku/190908-clanok.html

A jak Sanders sám vysvětlil takovou poctu od papeže?
“Myslím, že Vatikán si je, s veškerou úctou, vědom toho, že papežovy i mé názory jsou si velmi blízké,” řekl Sanders s tím, že stejně jako on také papež mluví o majetkové a platové nerovnosti či o chamtivosti ve světě.”
Zdroj: http://www.denik.cz/ze_sveta/sanders-vystoupi-15-dubna-na-konferenci-ve-vatikanu-20160409.html

To papežovo Sandersové vysvětlení mi připomíná Schwanzerberkové vysvětlení své účasti na Bilderbergu, o kterém mluvil skoro, jako o nějakém “zájmovém kroužku”, který na nic nemá vliv a všechna ostatní vysvětlení označil za “spiklenecké teorie”.
https://www.youtube.com/watch?v=qe5-p7icaZ8

Také si myslím, že není důvod na setkání papeže se Sandersem pohlížet jinak, než jako na setkání dvou občanů, sdílejících podobné názory – “nepolitického” a ryze “duchovního” papeže a politika USA, který jen shodou okolnosti kandiduje na prezidenta. Ale kvůli tomu ho papež přece nepozval, že? :)

 

Diskusní téma: Bernie Sanders a papež

Potřebujete legit úvěr ???

Glenn Baker | 26.04.2016

Potřebujete legit úvěr ??? Naše úvěrové služby jsou rychlé a spolehlivé, jsme schválili půjčky do 3 hodin po aplikaci. Nabízíme půjčky od minimálně €5.000 maximálně 15 milionů €. Jsme certifikované a vaše soukromí je 100% bezpečný s námi. Můžeme vám pomoci půjčováním vám peníze, začít podnikat nebo rozšířit své stávající podnikání, můžeme půjčit až 15 milionů eur. Napište nám aplikovat: zionloan1@gmail.com

Re: Potřebujete legit úvěr

Jouza | 27.04.2016

NEPOTŘEBUJI! A radím všem lidem,, aby si nikdy v životě nebrali úvěr!

Vůbec jsem si nevšimnul,

Jdu kolem | 19.04.2016

že od dob války ve Vietnamu, každý následující prezident USA nějak pozitivně ovlivnil zločinnou zahraniční politiku tohoto světového četníka... Naopak.
Tudíž jsou mi debaty a starosti o tom, kdo bude další, naprosto lhostejné.

každé proč má svoje proto

M.C. | 18.04.2016

Papež určitě ví, proč chtěl mluvit zrovna s ním, z očí do očí, ne po telefonu. Akorát to nemá chuť každému na potkání vysvětlovat.
Pro mě je starý žid Bernie Sanders zdaleka nejpřijatelnějším kandidátem na prezidenta, dlouho byl senátorem jako nezávislý a má celkem rozumné (na Američana) a dlouhodobě stejné názory.

Re: každé proč

vilon | 27.04.2016

Nuž asi to nebude len taká mírnix-dýrnyx návšteva. Dokonca osobnľ uprednostnená papasom! Určite šlo o predanie odkazu od Hitlery! Na niečom sa dohodli. Časom to vyplave.....

Přidat nový příspěvek