Barrandov(wood) útočí

06.04.2016 20:09
TauRus
 

Na naší převýchově začne pracovat Barrando-wood. Zajímavá recenze na české drama “Nikdy nejsme sami”:

 

Snímek s nelítostnou přesností vykreslil smutné postavy z jedné české vesnice. Nezaměstnaný hypochondr se zabývá hlavně sám sebou a jeho soused patří k občanům, jejichž duševní obzor je určen bulvárem a zprávami na Nově. Doutná v nich vztek. Mají pocit, že jsou jediní „slušní“ lidé, přesto se jim křivdí. Mají pocit, že je třeba se ozbrojit, zakládat domobrany a bojovat proti tzv. „lidskému odpadu“, což jsou podle nich hlavně Romové, cizinci, muslimové, homosexuálové, politici, ale i spisovatelé a intelektuálové, jak tvrdí jedna z postav, paranoidní bachař.


http://www.novinky.cz/kultura/399680-recenze-silne-temne-drama-s-rodenem-a-vlasakovou.html

Bydlím na venkově, nejsem bachař, ale podobnými “paranoidními stavy” trpím také. Jenže, na rozdíl od běžného venkovana se nedívám na Novu a téměř nečtu bulvár. Můj světonázor vytváří KSB, ruský tisk a leva-net. Myslíte si, jestli přepnu svůj zájem z těchto médií na ČT1 a český mainstream, mám šancí se stát šťastnějším a spokojenějším občanem?

 

Diskusní téma: Barrandov(wood) útočí

No to teda..

Jack | 07.04.2016

Filmy tohoto ražení, jako tato rádoby nápravná agitka mající manifestovat hloupost 'domobranců', produkovala čs. kinematografie v 50. letech. Asi se vracíme v čase. Ovšem ne do socialistického realismu, ale do asociálního absurditismu.

spatlanina

arwen | 06.04.2016

Takže kdybys zjistil že tvůj soused je homosexuál a má doma podezřele velkou knihovnu, tak ho půjdeš zastřelit?

Re: spatlanina

Rebel | 06.04.2016

Proč podsouváš něco, co nebyl smyslem příspěvku ?
Zřejmě proto, že jsi absolvoval zláštní školu dálkově a jsi ducha vymytého !

Re: spatlanina

Petr | 06.04.2016

Proč bych ho měl zastřelit ? Buzna se naštěstí nerozmnožuje a s takovou deviací si to stejně brzy hodí sám, až chytne AIDS.

Přidat nový příspěvek