Analytici Ministerstva obrany NSR zpracovali Strategickou prognózu 2040

07.11.2017 16:48
TauRus

 

Analytici Ministerstva obrany NSR zpracovali „Strategickou prognózu – 2040″, což je 102 stránkový doklad několika variant rozvoje EU během 20 let. Vypracovali několik možných scénářů budoucnosti pro Evropu, zveřejněných v deníku Der Spiegel :

1. Velmi negativní.
Chaos, politická a ekonomická nestabilita, konflikty, ztráta konkurenčních výhod a rozpad EU.

2. Negativní.
Rozpad EU na 2 bloky – západní a východní, které se postupně vzdalují jeden od druhého v ekonomické a sociálně politické rovinách. Země východní Evropy postupně přechází do sféry ruského vlivu.

3. Negativní.
Zastavení globalizace (nevím, jak si to představují) a konec „evropských iluzí“. Prudká aktivace mezinárodní politiky Ruska a Číny a odtržení EU od transatlantických partnerů.

4. Pozitivní – „Globální západ a „Mírný prostor“.
Tento scénář předpokládá růst spolupráce uvnitř EU, rozšíření unie a vytvoření partnerských vztahů se sousedy a úspěšný rozvoj tržních procesů v celém světě.
ria.ru/world/20171105/1508248515.html

 

Domnívám se, že 3 ze 4 scénářů pro nás nevypadají tolik negativně, jako pro Německo. 4. scénář je mírně utopicky v tom smyslu, že s rozšiřováním EU to nebude tak horké a zachování „Globálního západu“ jsou právě ty „evropské iluze“, popsané v bodu 3. Ale jinak, celý ten doklad (z mého pohledu) je jen přípravou informačního pole právě pro realizací posledního scénáře – „Mírný prostor“, ale bez „iluzí o globálním západu“, které se drží jen na představě, že NATO zajišťuje evropskou bezpečnost. Protože už v srpnu letošního roku, hlava MZ NSR Ziegmar Gabriel vystoupil s požadavkem vývodu jaderných zbraní z území Německa.
https://ria.ru/world/20170830/1501387754.html?inj=1

 

Nebudou americké jaderné zbraně v Evropě, nebude zájem ze strany USA zajišťovat „evropskou bezpečnost“. Protože každému je snad jasné, že jaderné zbraně v Evropě nejsou kvůli tomu, aby se Evropa cítila bezpečněji, ale kvůli tomu, aby USA měly možnost preventivního jaderného úderu na Rusko, který vůbec s bezpečnosti Evropy nesouvisí. Právě naopak, zvyšuje rizika jaderné války v Evropě. Proto, si myslím, že „iluze o globálním západu“ přímo souvisí s vojenskou doktrínou USA, která předpokládá, že jaderné zbraně v Evropě zůstanou. Takže, země EU si budou muset vybrat – buď chtějí pro sebe bezpečnost, nebo chtějí podporovat „iluze o globálním západu“. Domnívám se, že Ziegmar Gabriel svým prohlášením potvrdil, že žádné „iluze“ o „globálním západu“ v Evropě nemají a slovíčkaření na toto téma je jen diplomatickým pokusem o zklidnění „informačního pole“ při otočce politiky EU o 180°. A nakonec, zde vznikne kompromis mezi 3. a 4. scénářem, tj.

5. scénář. Pozitivní:
bez „globálního (transatlantického) západu“ s „mírným prostorem“ v celém Euroasijském kontinentu.

P.S. Nemohou dnes přiznat, že podporují mírový plán Putina „Evropa od Lissabonu do Vladivostoku“. Jak by to potom vysvětlovali svým voličům a daňovým poplatníkům, proč tolik času bylo zbytečně promarněno a tolik peněz zbytečně utraceno?

 

Diskusní téma: Analytici Ministerstva obrany NSR zpracovali Strategickou prognózu 2040

Re: Další faktor

Jara | 08.11.2017

Peter,souhlasím s Vámi.

Další faktor

Přemek | 08.11.2017

Nejen na příkladu ČR lze pozorovat vzestup slovanského vědomí v podobě slovanských občin. Tento fenomén není doposud nikým jakkoli brán v potaz. Pokud si ale uvědomíme, že jsme převážně Slované, pak je mnohem snazší do strategických úvah zahrnout i rozsáhle etnické faktory jako mód formování budoucí Evropy či Eurasie. Pochopitelně že nesmírně široká slovanská etnicita, jakkoli ji systematicky vykořeňována z vědomí Slovanů, je v něm současně udržována navzdory onomu vymýtání prostým mechanismem národního společenského vědomí, tedy tím, co oficiálně neexistuje. Pro budoucnost Evropy se naskýtá příležitost pochopit principy spolužití etnik v RF (a za předpokladu revize historie ve Velké Tartárii) a aplikovat je v evropské části superkontinentu. To může nastat jako optimistická varianta za předpokladu, že se vlivem okolností uplatní 5. scénář jako zmíněný hybrid 3. a 4. scénáře. Klíčový předpoklad - evropské pochopení, že vliv USA je již škodlivý pro samotné USA, tedy o to více pro zámořské kolonie, se již postupně naplňuje a stále více lidí v Evropě včetně části establishmentu ví, že s nadnárodní domácí elitou USA nelze jako s psychopaty jakkoli spolupracovat a spoluporáce se musí týkat pouze neparazitů. Tož asi tak.

Re: Další faktor

Peter. | 08.11.2017

Môj nazor na vývoj v Európe je iný. Scenáre 3. a 4. sú reálne iba v pripade sebareflexie krajín na západ od spolku V4, niečo podobné ako v Rakúsku. Nevidím snahu o podobný vývoj vo Francúzku , Španielsku a Nemecku. Severske štáty ako švédsko, nórsko a uz aj fínsko už nebudú schopné bez pomoci zvonku zachrániť vlastné štáty. Pobaltské štáty su USA tvrdo vedené k fašizmu ktorý značná časť populácie víta. Z posledného vývoja v európe očakávam vytvorenie dvoch blokov v EU zhruba na linii hranic spoločenstva V4 , Rakúsko plus väčšina byvalej Juhoslávie a možno Bulharsko a Rumunsko. Grécko je ešte veľmi na vážkach. Neočakávam od politikov zapadu najst v sebe dostatok morálnych zásad na vytvorenie potrebných opatreni realizovaných v praxi.

Re: Re: Další faktor

zxz | 08.11.2017

Ano, take si myslim ze je to cele o realizaci scenare 2., zbytek jsou pohadky pro politiky a prvni moznost je to cemu se naopak (nejen) GP snazi zamezit (a statni elita usa naopak pricinit).
Az bude dohotovena faze 2., muze se opatrne prejit k mravne opravene verzi 3-4.

A jaderne zbrane na uzemi NSR se stahuji ze stejneho duvodu jako se stahovala jaderna energetika - aby az tam politicka nestabilita v dusledku nezvladnutelne migrace dosahne maxima a dojde k limitovane obcanske valce, nevyvedly "cmoudi" moc velky bordel. NSR pak bude onen tektonicky zlom podle ktereho se evropa rozlomi na ony dva bloky (historicka analogie - zapado a vychodo rimska rise)

Mj. budme radi ze nam ruzne (ne?)ziskovky nezvladly zavrit temelin a dalsi jaderne elektrarny a natahat sem miliony migrantu. I to je dukazem rozdilneho pristupu ono skryteho rizeni k zapadu a vychodu evropy a jejim planovanem rozdeleni. Budme radi ze budeme na te spravne strane a co nejvic se o to jeste pricinme...

Re: Re: Re: Další faktor

Martin | 09.11.2017

Souhlas s oběma. To přirovnání k Západořímské a Východořímské říši je přesné. Není v silách GP ani Putina zachovat Evropu jako celek. Východoevropské země nejsou ještě zasaženy všemi úchylkami postmoderny, politickou korektností a imigrací, jako ty tradičně západní. O testovacích polygonech v podobě severských států nemluvě. GP nakonec nezbyde, než na to dělení přistoupit, neboť rozjeté procesy už v řadě západních zemí zastavit asi nelze. Staneme se ale bouhužel nárazníkovým pásmem. A to není nic příjemného... Nemluvě o tom, že do toho svět bude čelit kolapsu dolarového systému a my sami vlastním stereotypům a předsudkům při navazování nových eurosijských spojení na poli ekonomickém i obranném.

Re: Re: Re: Re: Další faktor

dušan | 09.11.2017

Nebojte GP rád rozdelí EU potom ako odstráni moc a parazitovanie v SŠA.

Ale potom konsoliduje po čase západnú europu a po čase poštve západ znova na východ. (toto môže trvať aj 100rokov)

jo jo také plány sú úplne jasné

V skutočnosti je plán Putina o ekonomickom priestore od Lisabonu po Vladivostok je skutočne dobrý plán pre budúcnosť ľudstva a globalizácie na základe ruskej/slovanskej koncepcie globalizácie.

Re: Re: Re: Re: Re: Další faktor

lake | 09.11.2017

Dobrý plán pre ľudstvo dokážu naplniť len slovania!!!

: Re: Další faktor

vilon | 13.11.2017

re: dušan, - no dobre, ak do vtedy nezomrieš na vakcináciu, či iné "protiepidemické očkovanie" .

Přidat nový příspěvek