Aleppo: teroristé z “umírněné opozice” použili proti obráncům města chemické zbraně

08.04.2016 22:16
Lin
 

Zpráva z Aleppo: teroristi “umírněné opozice” skupiny Džajš al islam použili proti obráncům města chemické zbraně.
https://russian.rt.com/article/157800

Zpráva o možném použití chemických zbraní se objevila už včera, ovšem nebylo potvrzené, zda to tak je. Bylo k dispozici jen video, kde se po útoku teroristů šíří vzduchem žlutý dým (videjko bylo k dispozici tuším na LifeNews, nevím přesně).
Dnes se k použití chem.zbraní přihlásila teroristická skupina Džajš al islam, která patří dle “západu” k tzv. umírněné opozici a – světe div se – sedí v Ženevě za jedním stolem s ostatními syrskými skupinami, projednávajícími přijatelné podmínky pro nový život v Sýrii. Sedí tam i přesto, že nepodepsala příměří a nadále bojuje.
V Aleppo nyní pomocí chem. zbraní (zatím není jisté, zda chlórem nebo yperitem staršího data výroby) “bojovala” proti domobraneckým kurdským skupinám.
Je mnoho zasažených lidí v dost těžkém stavu. Horší je, že v oblasti je velmi málo lékařů a zdravotnický materiál už úplně chybí. Pracuje tam jen pár lidí od Červeného půlměsíce. Jak řekl jeden z lékařů, obracejí se již nějakou dobu na UNICEF, aby poskytla co nejdříve zdravotnickou pomoc do této oblasti. Dosud nedostali vůbec nic…
Bývalý zaměstnanec CIA Johnson prohlásil, že lidé, kteří užívají v bojích chemické zbraně, nemají co dělat u mírových rozhovorů.

 

Diskusní téma: Aleppo: teroristé z “umírněné opozice” použili proti obráncům města chemické zbraně

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek