Aktuální události

01.09.2014 18:52

Lin |

Odkazy sem už byly dané, pokusím se vytáhnout zkráceně to nejzajímavější, které možná pomůže k chápání "běhu událostí".

Proč humbuk kolem "Rusko vtrhlo"?
Před summitem NATO je velmi důležité polekat celý svět, zejména Evropu. Proč? Protože je potřeba: a) donutit členské země k navýšení vojenských rozpočtů (protože neochotu už daly najevo), b) vymoci snáze rozmístění základen směrem k ruským hranicím - a to i přes odpor obyvatel (a kdo ty základny bude platit - netřeba moc přemýšlet).

Proč Poroš nevyhlásil výjimečný stav a neuvedl zemi do pohotovosti (jak se běžně postupuje - nejdříve nóta, odvolání velvyslanců atd.), pokud tedy tvrdí, že Rusko vtrhlo"?
a) protože ví, že k ničemu takovému nedošlo, ale tvrzení se hodí ke zdůvodnění debaklu ATO, b) nemůže ani "kamufláž", protože jako země ve válečném stavu by UA ztratila nárok na jakoukoliv půjčku.
Další Porošův důvod pro humbuk "Rusko vtrhlo":
- stát je úplně na mizině a blíží se okamžik, kdy to budou muset obyvatelstvu říci. Rusko a jeho "vpád" bude tím zdůvodněním = Rusko zničilo Donbas, musí to zaplatit, vy teď hladujete a mrznete kvůli Rusku.

Další zajímavost:
- Ukrajina již prodala do zahraničí 90% svého obilí. Čím budou živi Ukrajinci v zimě - to se neví...
- humanitární konvoj z Ruska v tu chvíli "zvrátil" veřejné mínění, že se naklonilo spíše na ruskou stranu. Takže "vpádem" bylo nutné ho zas vyrovnat "na správnou stranu".
A perlička: pročpak Evropa, která lká nad bohatou úrodou, kterou nemá komu prodat a likviduje ji na skládkách, ještě neposlala žádný humanitární náklad na Donbas?

Ve "Vesti" byla část věnovaná malajskému letounu. Redakci se podařilo zjistit, že let měla jako dispečerka na starosti známá "aktivistka", která již někde před půl rokem nabízela na velkých bilbordech "10 tis dolarů za mrtvého moskala". Nyní už tam nepracuje, okamžitě po katastrofě dala výpověď (mluvili o jejím spojením jak s Kolomojským, tak s ukrajinskou rozvědkou)