3.11. selhala americká raketa s 13 vojenskými družicemi

05.11.2015 18:53

TauRus |

 

3.11. v průběhu neúspěšného startu experimentální rakety «Super Strypi» z polygonu na Hawaii, Američané přišli rovnou o 13 vojenských družic (dobré číslo!). Raketa se rozpadla minutu po startu. V odkazu (rj) je též video.

http://politikus.ru/events/62166-v-ssha-poterpela-krushenie-raketa-nositel-s-13-sputnikami.html

 

Diskusní téma: 3.11. selhala americká raketa s 13 vojenskými družicemi

Pre ""otaznik" a cechacka

ami | 08.11.2015

Keby ste viac studovali a menej kecali do veci o ktorych nemate ani len paru urobili by si lepsie ked uz ste na svete aj ked zbytocne. Viete vobec co je to Cubesat?
Tato generacia polovzdelancov evidentne z roka na rok hlupne. Vysledkom bude Idiokracia - pozrite si usacky film ako budete vyzerat o 20 rokov.

Re: Pre ""otaznik" a cechacka

otaznik | 08.11.2015

aha,hlavne,ze si studoval-nevidim na tvojom cubesate ziaden stabilizator-mozes napisat kde su?
ako som pisal-clanok o rakete-dokaze uniest max 250kg nakladu na nizku orbitu-je to raketa na pevne palivo a u tejto rakety zabezpecuje sabilizaciu stabilizacne kridla,ktore funguju len a len v atmosfere..v kozme uz nie-na to,aby bola schopna manevrovat-potrebuje cele serie motorov po obvode na tekute palivo-len vaha samotneho paliva na umiestnenie na orbite dalako nasobne prekracuje nosnost danej rakety a to nehovoriac o vahe motorov,riadiacom centre..
tie cubesat nesu jeden,alebo max dva meracie pristroje-vacsinou analyzer plynov,alebo ziarenia...a umiesnuju sa v trase letu riadenej lodou..

konspirace

benekx | 06.11.2015

asi jsem paranoidní konspirator ...v e video čase konkretně 0 .35 se v horni časti videa objevuje vodorovna ěara mířici k vypuštěné raketě ...jakoby draha čehosi co se trefilo do one rakerty draha nějake zbraně ...i kamera poskočí aby nebyla ona čara vidět...co vy na to kolegové a partneři,,,

Re: konspirace

M.C. | 06.11.2015

No ta čára je tam vidět až do konce videa.
Čára zplodin z motorů rakety se postupně rozplývá a přemisťuje, ale ta černá čára se nijak zvlášť nemění.

Re: Re: konspirace

KS | 06.11.2015

Ta čára je stín výtokových plynů rakety, který se zobrazuje na vrchní straně oblačnosti. My ji ze země můžeme v nímat jak tmavou čáru na oblacích.

Re: Re: Re: konspirace

M.C. | 06.11.2015

Neřekl bych.
Na začátku videa, než se obraz přiblíží, se dá z osvětlení mraků usuzovat, že slunce je někde vpravo a už dost nízko nad obzorem. Teprve v 8-9. sekundě vyletí raketa ze stínu do slunečního svitu.
Oblačnost je nízká a v prostoru kam raketa letí je jenom velmi řídká mlha.
Raketa byla vypálena šikmo vzhůru a její dráha se postupně zakřivuje. Plus výfukové plyny odnáší vítr stranou.
Černá čára se nezakřivuje, ani se po svém náhlém objevení dále neprodlužuje.
Oblačnost zpravidla nemívá souvislý a rovný povrch a ta čára je sice trochu rozmazaná, ale jako podle pravítka.
Všimněme si ještě jedné věci: Raketa, která má dosáhnout orbitální dráhy musí zrychlit až nad 6 km/s, na záznamu je vidět jak se raketa pohybuje, ale černá čára, o které je řeč se přes půl obrazu objeví prakticky naráz. To muselo být něco zatraceně rychlého a pokud to letělo v atmosféře vodorovné, muselo to být umělého původu. Paprsek to nebyl, to muselo být něco hmotného.

Re: Re: Re: Re: konspirace

to je jedno | 06.11.2015

No mě ta černá rovná a poměrně silná čára taky zaujala, a protože se tam objevila rychle a je rovná, napadlo mě, zda nejde o nějaký druh temného paprsku...

Re: Re: Re: Re: Re: konspirace

Michal | 06.11.2015

Je to tien vy konspiratori

Re: Re: Re: Re: Re: Re: konspirace

to je jedno | 06.11.2015

Jo, to nejspíše bude stín. Occanova břitva. Ale skálopevně bych si tím jist nebyl. Stín pochyb trvá. Ale co to skutečně je zde stejně nevyřešíme.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: konspirace

M.C. | 07.11.2015

Proč to nemůže být stín jsem popsal výše.
Stín musí být vržený na jinou plochu nebo těleso a tam celkem není na co stín vrhat.
Ani se to jako stín nechová - stín pohybujícího se předmětu by se pohyboval s tím předmětem, tj. s raketou a s tou stopou spalin, kterou celkem rychle odnáší vítr.
Stín takhle malé, úzké a v případě spalin částečně průsvitné věci by nebyl takhle černý.
Pravidlo Occamovy břitvy je v pořádku, ale lze ho aplikovat jenom na logicky bezrozporné teorie.

Někde jsem četl, že polovodičové součástky fungují proto, že je v nich uzavřen černý dým. Jakmile součástka praskne a černý dým z ní unikne, součástka přestane fungovat. :-))

<< 1 | 2 | 3 >>

Přidat nový příspěvek