Re: Re: Číňania naozaj Sibír rabujú

jop | 22.11.2018

ja neviem na tie tri tvoje otázky odpovedať, asi nikto nevie.

Prvá a druhá otázka: ak Rusko oficiálne predáva za 8 miliárd dolárov ročne, tak neoficiálne to bude určite niekolkonásobne viac.

Ruský vývoz a ešte priamo zo Sibíre na juh do Číny, ktorý je kontrolovaný sibírskymi gubernátormi je v obrovskej miere načierno. S platbami iba na súkromné účty gubernátorov na Kajmanoch.

Aký je pomer odlesnených vyvezených častí lesa k tým čo ostanú? Neviem, videl som niekolko ruských videí kde ukazovali aj na mapách ako sú miery odlesnenia. Tempo odlesnenia nazývali ako vysoké.

Či to čo vyvezú Číňania sa dá nazvať využitím/zneužitím existujúcej rezervy sibírskych lesov neviem, lebo neviem kolko je produkcia dreva prirodzeným rastom lesa.
Ale podla toho, čo bolo v tých videách, kde to komentovali náuční pracovníci, lesníci a podobne, tak čínska ťažba dreva je katastrofa v štýle "po nás potopa".

Tam kde číňania vyťažili, tam les neporastie. Takže ak aj Sibír vyprodukuje viac dreva ako číňania spotrebujú, tak tam je ten istý jav ako v amazonskom pralese. Totálne ničenie lesa a zmenšovanie jeho územia.
Ničenie ktoré je prakticky nevratné, plocha lesa sa drasticky zmenšuje. Takže nazvať to vývozom prebytkov asi nie je správny názov.

Ja neštudujem ruskú ťažbu dreva na sibíri, ale videl som dosť videí s touto tematikou a aj články sú o tom už dosť časté.
Oficiálne informácie neexistujú, to čo sa pokladá alebo vydáva za oficiálne bude len sfalšovaná štatistika s cieľom aby sa tomu nebránilo, aby gubernátori naďalej zarábali na drancovaní sibírskych lesov

Přidat nový příspěvek