Re: cieľ?

M.C. | 01.10.2018

To oťukávání bude vzájemné. A Rusové drží delší konec lana.
Protože oni se vždy budou moci rozhodnout, co udělají, jak zareagují.
Aby ty systémy začaly fungovat, musí Američané nebo Izraelci něco udělat.
A na Rusech bude, aby zvolili další postup. S tím, co už tam mají a co tam teď navážejí to přestane být legrace, z jakékoliv další akce proti syrskému území se stane dosti nebezpečné tahání tygra za ocas.

8 pluků krát dva prapory krát 12 odpalovacích zařízení v každém krát čtyři těžké dalekonosné rakety je celkem 768 střel země-vzduch, které mohou být odpáleny proti vzdušným cílům bez přebíjení. Přebití jedné soupravy dalšími čtyřmi střelami trvá okolo půl hodiny.
Těžké systémy budou samozřejmě doplněny soustavou systémů kratšího dosahu, které mají za úkol vykrývat prostor, útočit na menší cíle a chránit dalekonosné systémy proti napadení z malé vzdálenosti. Všechny úrovně systémů spolu umí komunikovat a předávat si navzájem údaje o cílech.
Až tam tohle Rusové rozvinou, tak nejen že se ze Sýrie stane černá díra pro cizí letectvo, ale umožní jim to podrobně sledovat letecký provoz na většině Blízkého východu.
Včetně letových elektronických charakteristik izraelských F-35.

Co se týká činnosti systémů REB, neznám jejich princip, tohle nejsou takové ty základní rušičky a posunovače fází signálu jako v začátcích těchto zbraní, tohle už je jiná liga.
A tak nebudu spekulovat, co to umí a neumí, protože i to co bylo zveřejněno nemusí být nutně pravda.
Izraelci a Američané mají taky zařízení pro matení PVO protivníka, říká se mu Suter a s úspěchem ho využili před lety (v roce 2007?) pro útok na nějaké zařízení v Sýrii, o kterém tvrdili, že je určeno pro práci s jadernými materiály.

V každém případě si Izraelci nechali vyrazit trumfa z ruky a bude je to mrzet. Američany taky.

Přidat nový příspěvek