Český Malín...

BPN | 21.07.2018

Jednou za čas jsme parta kluků, dnes dědků, chodili na pivo. Jednou asi před 20-ti lety jsme seděli ve dvoře nejmenovaného pivovaru při obligátních slavnostech piva a jeden z nás prohlásil:"...škoda, že ten Hitler prohrál válku..., kde bychom už dneska byli ? Měli bychom se jak Němci..." A já mu na tu debilní otázku odpověděl, že bychom byli zcela jistě v prdeli...A nastal mumraj, odpovídající množství vypitého piva a blbosti zúčastněných...
Byl ale mezi námi jeden, co začátkem 80-tých let "utekl na západ" a platil tím pádem v tom spolku za VIP. Jsa spokojen sám se sebou pokyvoval souhlasně hlavou a tak jsem se ho zeptal přímo: Ty, XY, co tomu říkáš?!! Vždyť ty jsi z toho Českého Malína, který byl nacisty a banderovci vypálen a jeho obyvatelé povražděni!! No a on, chca nechca, povyprávěl těm volům, jak to tenkrát bylo.
Jeho budoucí matka se jako 17-ti leté děvče jen zázrakem zachránila a to proto, že když se zřítila nacisty zapálená stodola s obyvateli dědiny, její matka (jeho babička) ji ochránila vlastním tělem za cenu svého života a ona se mohla z doutnajících rozvalin v noci vyplížit do lesa a ač zraněná popáleninami přežila a
byla přijata místními partyzány, odkud se posléze dostala do Čsl. armádního sboru L.Slobody, se kterým se dostala, jako příslušnice/zdravotnice až do Prahy...
Našla tam zalíbení v jednom vojáčkovi a protože byla sama a o všechny a všechno přišla, následovala ho a po svatbě a demobilizaci dostali náhradu za ten Malín na Ukrajině ve vsi u Šumperka, která podléhala odsunu sudeťáků...no a z jejich spojení se narodil ten můj kamarád..., který nakonec "utekl na západ" a dodnes poslouchá ty blbý stesky na to, že "Hitler prohrál válku a kdyby ne, jak bychom se už dneska měli dobře..."
No, co by jste mu asi řekli ??!!
Pro mě je to absolutně nepochopitelný...

Přidat nový příspěvek