Re: Re: realita v ČR

Homer | 28.06.2018

Babiš má proti sobě tak silnou opozici a vlastně i vratkou pozici ve vlastní straně sluhů, že si nemůže dovolit nebýt premiérem. Už od voleb marně přemýšlím, proč Babiš místo sebe neposadil do premiérského křesla nějakého ANO nýmanda, kterému by velel z pozice šedé eminence. Fiala by se nažral a Babiš by zůstal celý. Babiš to neudělal. Proč asi? Zřejmě ví lépe než my, jak tenká je hranice mezi jeho politickým triumfem a politickým záhrobím. Spolehliví lidi nejsou, jen hromada prodejných kurev. Kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby nebyl premiérem.

Pokud by Babiš byl odejít, začne útok na jeho firemní impérium. Noví vládci by si jistě našli kličky, jak premiéra posadit do tepláků a jeho holding rozsekat na kousíčky. Podívejte se do sněmovny. Babiš jim sáhl na jejich kruhy a kdyby mohli, zlikvidovali by ho. Nikdo ho nemá rád. Nemá žádného opravdového přítele. I ti koaliční partneři i Okamura i Komunisti, ti všichni sní o tom, že kdyby Babiš nebyl, tak se k nim zase voliči vrátí. Stačí malá příležitost a okamžitě má kudlu v zádech. Babiš je sám, zoufale sám. Ani v ANO není nikdo, komu by se dalo věřit, kdo by Babiše čistě lidsky podržel.

A tak je Zeman Babišova jediná kotva. Babiš politicky přežije, ale jen jako rotný výkoňák, nikoliv jako generál. Zeman využil všechny jeho slabosti a přivlastnil si všechny jeho triumfy. Babiš se namáhal pro Zemana nikoliv pro sebe. Nevěřím ani vteřinu, že by skutečně ministrině spravedlnosti Babišovo stíhání zrušila. Pěkně to zůstane, aby zůstala ohlávka, kdyby tažný kůň chtěl trojčit.

A předčasné volby? K smíchu. Kdo by si na ně troufnul? Kromě Okamury si všichni uškodí. Okamura sám o sobě nemá na podobnou akci dost mandátů a hlavně -. přece se také učí u Zemana. Má čas. Každý další měsíc dostává zadarmo voliče. Nemusí nic dělat. Ostatní udělají všechno sami. Babiš musí dělat úlitby Merkelové, ČSSD ta už všechno udělala a teď jen skončí, Komunisti přišli o program, ODS je ráda že je ráda, Piráti - kdo jsou piráti? a o ostatních netřeba mluvit.

Vládne Zeman a Babiš je v Poche.

https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/je-v-poche

Přidat nový příspěvek