Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: poselství Echnatona

Lux | 01.07.2018

Ah, môj ty Bože, či si len od Julka ďaleko..

"A teraz ich bludné učenie : (zdroj : UNIVERZITA KARLOVA V PRAZE FILOZOFICKÁ FAKULTA Ústav světových dějin
Diplomová práce Mgr. Zuzana Žďárská Katarská hereze v jižní Francii)

Takže Zuzanka je pre teba historik...☺☺
Veď Zuzinda typicky grafomansky poopisovala niečo od kdejakých histerikov a hisTórikov a ty to žerieš? Veď ona vo svojom veku nevie ešte kde je sever... a zvlášť na humanitných fakultách typu KU a UK sa to ani nedozvie...☺
Veď ty si už i ten zbytok zdravého sedliackeho potratil..

Ja som niekde bránil ich vieru, niekde som napísal, že to je pravé kresťanstvo?? Si sa niekde zrazil s nejakým štajerákom?

Navyše je zaujímavé, že si si znova "kresťansky" povyberal len tie zlé prvky ich viery a navyše nie všetky sú korektne uvedené, ale to je u takého agenta IV. skupiny (už som ťa znížil z III. cenovej skupiny...☺), ktorý narýchlo posťahuje niečo z netu, aby podporil nejakú svoju chorú tézu, celkom bežné..
A ten manipulatívny blábol v češtine, ktorý si tu už copypastoval, ti mám znovu vyvracať? Prečítaj si tie knihy a potom sa o niečom vážnejšom môžeme baviť!
Povedz mi načo sú tebe akékoľvek zdroje? Keď ti evidentne chýba Roz-Líšenie a navyše sa ani potom neunúvaš tie zdroje aspoň pozrieť, nehovoriac už o tom, že by sa širšie oboznámil so situáciou, okolnosťami danej doby..

A o finančnom systéme v rannom stredoveku asi budeš tiež vedieť veľké prd, ale budeš ty vypisovať kdejaké bludy a koniny, ktoré si absorboval a narýchlo niečo posťahuješ z netu, kde je ako vieme 85-90 % informácií lživých ... a budeš to manipulatívne vydávať za "pravdu"..

Ad) Templári

Templársky rád zabezpečoval "bezpečnosť" svojich financií 3 spôsobmi:
1) Hypotéky – zálohy: zastavenie majetku za účelom požičania peňazí pre prípad nevrátenia dlhu.
2) Úroky – sa často maskovali za operáciu výmeny jednej meny za druhú. Avšak, keď sa názory cirkvi na úrok zmenili, tak biskup Zaragozy v r. 1232 priznal, že platil rádu úroky: splatil dlh 550 morabetinov, z ktorých bolo 50 – úžernícky úrok.
3) Sankcie – Rád si aj ináč zabezpečoval pôžičky: kontrakt obsahoval značnú pokutu alebo interesse pre prípad, že boli porušené podmienky pôžičky. K tejto technike sa uchyľovali všetci úžerníci, o čom hovoria mnohé záznamy z benátskych archívov.
Pokuta mohla byť od 60 – 100 % požičanej sumy..

Takže svoje bláboly, manipulácie a lži si nechaj pre niekoho iného, Julko..

Ad) Radšej napíš ,kto prevzal kontrolu nad finančným systémom stredovekej kresťanskej Európy, keď pápež a RKC zrušením templárov o túto kontrolu prišli...

Pápež, či dokonca RKC (asi myslíš jej hierarchiu) mali nejakú reálnu kontrolu nad templármi? Vážne? Ako si na to prišiel? Písala nejaká Mgr. v diplomovke na "filoSófickej" fakulte?

No daj, kto mal po páde templárov v stredovekej Európe najprepracovanejší finančný systém na začiatku 14. storočia a čo sa potom udialo a prečo prišli na biblický svet "mórové" rany?!
Zase som zvedavý, čo si rýchlo posťahuješ a aký blábol, ako obvykle, zase vypotíš...☺

Přidat nový příspěvek