Re: Re: poselství Echnatona

Hox | 28.06.2018

Opět nesmysly a manipulace, předstíráš jako bys tam byl a tvůj názor byla jediná Pravda, rovnocenná Božímu zjevení, to je znak nějakých defektů v práci psychiky.

Pokud si přečteš Hymny atona, zjistíš se by sis měl nafackovat, protože je to totéž jako Žalm 102, a tvoje pseudohistorické bláboly nemají s realitou nic společného.

Pokud si člověk samostatně zjistí elementární věci (např. Breagog: History of Egypt, kapitola "religiozní reforma Echnatona"), pokud si přečte Hymny Atona, oslavné písně Tvůrce, které jsou 1:1 smyslově totéž jako Žalm 102, pak uvidí jaký nesmysl jsi vyplodil.
Také jazykové výzkumy (viz Breagog, přední odborník na Egypt) ukazují, že v atonizmu nešlo o uctívání slunce, ale o uctívání toho, kdo slunce stvořil, a samo slunce byl jen zástupný symbol. Byl to historicky první zaznamenaný monoteizmus jako státní náboženství a podle některých (například Nietsche) byl Mojžíš pokračovatelem jeho myšlenek.

Takže opět vedle, výmysl, demagogie z tvojí strany.

Proti tomuto ses neozval, takže předpokládám že nejsi tak pomýlený, aby si s tím nesouhlasil:

„Bůh je jen jeden. Každý s ním může komunikovat přímo, bez jakýchkoliv pomocníků. Jakékoliv pozemské osobnostní hierarchie jsou nepravdověrné, je ostuda být pánem, je ostuda mít pána; posláním člověka na Zemi je vybudovat spravedlivou – pravdověrnou – společnost, kde se nebude vyskytovat vykořisťování a parazitování a kde budou lidé naplňovat svůj předurčený potenciál.“

Neb je to naplnění Kristova odkazu. Takže tvůj útok je vyvolán jen tím, že si myslíš, že něco správného nemohl prosazovat někdo, koho nemáš rád, a celé to stojí jen na tvojem přesvědčení že víš jak to bylo, jako bys tam osobně byl.

Ještě k některým bodům:

> Achnaton tento nový kult zaviedol hlavne kvoli oslabeniu mociu Amonových kňazov, pričom sa snažil strhnúť moc na seba už aj tým,že sa vyhlásil za hlavného veľkňaza Atonovho kultu.

psychologická projekce? Ty bys i Ježíše byl schopný označit za uzurpátora moci a jeho misi představit jako boj o moc dvou nepřátelských frakcí kněží. Kaifáš ho taky neměl rád, ne? Takže to znamená, že Ježíš proti němu bojoval a taky ho neměl rád, a to znamená že Ježíšovi šlo o upevnění moci. Tvoje logika. Dokonce i tu hostinu Ježíš uspořádal. Vidíš stupeň demagogie, kterou produkuješ?


> Vobec nešlo o zásadnú tézu KSB :
> že Bůh je jen jeden. Každý s ním může komunikovat přímo, bez jakýchkoliv pomocníků.
> To si už starci KSB, alebo ty "trocha upravili" pre potreby manipulácie KSB...

a) dobře že souhlasíš se základní tezí KSB, pokrok
b) nebo základní tezi KSB odmítáš?

Pokud odmítáš že člověk může s Bohem, který je jen jeden pro všechny lidi, komunikovat přímo bez nějakých kněží atp., pak jsi na zcestí a popíráš i slova Ježíše.
Pokud s touto tezí souhlasíš, pak tvrdíš že něco, kde základní teze je správná a v souladu s pravým křesťanstvím a Ježíšovým odkazem, je manipulace.

Přidat nový příspěvek