Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: názor

Hox | 24.06.2018

Jde o to, že historie starší než 300 let je poměrně zamlžená, ve skutečnosti nikdo přesně neví, co se tam dělo, a už vůbec to nelze brát za objektivní pravdu. Existuje spousta hmotných artefaktů, které do existující verze historie jednoduše nezapadají, například, zhruba do roku 1700 se v originálních listinách objevují datumy, kde nepíší tisícovku, a pokud tam něco před letopočtem je, tak je to písmeno J nebo velké "i", jako Ježíš. Takže letopočet není například 1680, ale 680, "J680" nebo "i680", a takových nápisů a řezeb jsou tisíce, v knihách, na obrazech, na freskách, na sochách. Nejjednodušší vysvětlení je tedy nikoliv "rok 1680", ale "rok 680 od Ježíše". Často je mezi "J" a zbytkem tečka, tedy letopočet je ve formě "i.680" nebo "J.680", na což historická věda zavírá oči a předstírá, že to neexistuje.

Ad názorová objektivita, standardní názor zastupuje 99% autorů a jsou toho plné knihovny, tedy není třeba aby se tím zabýval autorský kolektiv, i kdyby napsal 1000 knih na téma historie, stále to bude kapka v moři proti množství, které reprezentuje oficiální proud. Ale znovu, pravda není v síle, je to naopak.

Píšeš, že VP útočí na RKC, ale například Edwin Johnson na nikoho neútočí, jen píše vlastní pohled, ke kterému se dopracoval, a jestli se tím někdo cítí ohrožen, to je jiná věc. S touto logikou by nešlo publikovat žádný názor, aby se tím někdo necítil ohrožen nebo dotčen.
Apoštol Pavel je jedna osoba, není to Ježíš, pokud jsou skutečně epištoly Pavla podvrh tak to není útok na křesťanství, ale očištění Ježíšova učení od manipulací. Je nesmysl tvrdit že VP útočí na křesťanství, když se jeho práce o učení Ježíše (to, co z něho v Bibli zbylo) opírají, nejsou s ním v rozporu. Jak může být VP SSSR proti křesťanství, když se přímo opírá o Evangelium Ježíše Krista a cituje ho ve svých knihách? Církev je mocenská struktura, která je velmi vzdálena od učení Ježíše a pokud někdo poukáže například na problematičnost Symbolu víry a to, že nemá nic společného s učením Ježíše, pak to není útok na křesťanství, protože Ježíš symbol víry neučil.

Práce VP SSSR může každý posoudit a udělat si vlastní názor o jejich smysluplnosti a adekvátnosti realitě, není třeba spoléhat se na ničí názor.

Anonymní je kolektiv proto, aby lidé mohli posuzovat samotnou informaci a nebyli zatížení tím, kdo ji píše, a také aby ji mohli lehce přijat za svou, když ji vyhodnotí jako správnou. Kromě toho, i kdyby tam byl vždy nějaký podpis například Ivan Ivanov, tak to veskutečnosti žádnou anonymitu neodstraní, pokud bys toho autora osobně neznal, a jen by to otevíralo cestu k útokům na samotné informace cestou například dehonestační kampaně proti autorovi té informace. To znamená že těžiště by se přesunulo namísto hodnocení samotné informace, na hodnocení jejího autora. A i dosud neomylná "autorita" se může jednou zmýlit a pak to může mít fatální důsledky pro ty, kdo informaci od ní berou jako zaručené a za bernou minci.

Stáří epištol Pavla je jen názor většiny, nemusí být správný, není to nic u čeho by někdo byl, aby měl jistotu. VP uvádějí svůj názor jako variantu. Je pravda, že nemám důkazy o tom že ta datace je špatná, ale ani ty nemáš důkazy o tom že správná je, protože takové objektivní důkazy ani existovat nemohou.

Přidat nový příspěvek