Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: .

Ľ | 18.06.2018

Podľa Biblie je toho Boh podstatne viac, ako si popísal.

Ak ide o zadefinovanie, tak je to oboje.
Môžme pracovať aj s definíciou Boha - Vesmír/Duchovno. Ale tu nastane otázka - kto ten vesmír stvoril? "Že vraj Boh".
Tak teda povedzme, že vesmír je vesmír a tak stvoril sám seba, v sebe stvorenie a dal mu život.? Potom je to ale živá samomysliaca entita a v nej je život.
Stvorila v sebe Život a dala mu nejaké pravidlá - zákony, ktorími sa riadi aby fungoval.

Aby sa v ňom život vyvíjal samostatne stanovil zákon slobodnej vôle ktorí postavil nad všetky zákony a tento zákon podriadil všetkým zákonom tak, aby nikto dar slobodnej vôle nemohol zneužiť bez následku.
Chováš sa povýšene - ("Satan ťa prebodne") a budeš ponížený.
V SŠA by o tom vedeli porozprávat. Chovali sa povýšene - teraz budú ponížený. A ponižuje ich ten istý Diabol ktorému slúžili a ktorí ich "povýšil"

A to sa stane každému kto sa chová povýšene.
bez ohľadu na to či ťa pred tým uzdravil nejaký Kristus alebo nie. Teda aj bez ohľadu na to, ako si Boha zadefinujeme.
To čo beží na pozadí sa tiež niekde muselo vziať. A musí sa to riadiť nejakými pravidlami. Ako všetko.

Takže Je to úplne jedno. Pretože ak Pavol povedal. Oslepol som - Kristus sa mi zjavil - vrátil mi zrak - ponechal mi Satana v tele. Tak konštatoval objektívny fakt a to v každom prípade. Jedine žeby klamal o tom, že náhle oslepol, lebo sa mu zjavil Kristus...
Alebo je to celé od "a" do "z" vymyslené a tomu je mi ťažko uveriť.

Okrem toho. Máme milovať aj nepriateľov. Inak sa od nich ničím nelíšime. Bol Farizej Pavol Kristov nepriateľ? Bol.
Miloval ho Ježiš? Áno. ... Prečo?
Čo povedal Ježiš? "Koho milujem, toho tvrdo vychovávam."
No, a Pavol zrejme potreboval vychovať. Ako my všetci. A na to je tu Boh/Vesmír/Duchovno a jeho pravidlá.

Přidat nový příspěvek