Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: + a -

Július | 19.06.2018

Pozri sa, Oracle, ja tu nie som na to, aby som ti robil učiteľa katolíckych sviatostí, o ktorých vieš kulové.. Preštuduj si poriadne katechizmus RKC a keď to z neho nepochopíš, poraď sa s kňazom...
Až to neurobíš, tak stále tu budeš písať bludy a hlúposti...

Eucharistia je konsekrovaná hostia...Hostia je nekvasený chlieb...
Kresťania prijímajú Krista teda jeho telo a krv v podobe konsekrovanej hostie, teda prijímajú (fyzicky) nekvasený chlieb ako nosič, kde je Ježiš so svojím telom a krvou prítomný len duchovne..
Teda v prvom rade nekonzumujú Ježiša, nejedia jeho maso a krv, pretože tam nie je prítomný ako fyzické telo a krv, ale je tam prítomný len duchovne a Ježiša v duchovnej forme nemožeš zjesť, skonzumovať, stráviť, pretože konzumovanie sa deje len pri kaniballizme alebo rituálnom kanibalizme, kde sa jedia určité časti ľudského tela ako fyzické maso a krv.

Takže kresťania nejedia žiadne maso , žiadnu, krv, žiadne telo Ježiša vo fyzickej forme. Prijímajú ho duchovne do svojej duše ako hosťa, ktorý prináša dary posvacuje ich dušu....
Je to podobné, ako keď človeka navštívi jeho dobrý priateľ a donesie mu dary a človek je v jeho blízkosti...
Neskonzumuje ho i keď od neho fyzické dary prijme.

Ježiša kresťan, čo ho prijíma v Eucharisti rovnako nemože skonzumovať, pretože ho prijíma duchovne. Ducha človek nemože konzumovať, len ho prijať. Nejde o žiadnu formu konzumácie, či už za účelom potravy alebo z dovodu rituálneho kanibalizmu. Ježiš ako hosť prináša du jeho duše duchovné dary svojou blízkou prítomnosťou...

Aj tak, to nepochopíš, ale opakovať ti to už nebudem, až budeš znova šíriť bludy, že Eucharistia je rituálny kanibalizmus, tak napíšem,že proste klameš a nebudem to rozvádzať.

Přidat nový příspěvek