Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: + a -

Július | 15.06.2018

Talmud vobec nie je to samé ako Starý zákon. Vypracovaný a kodifikovaný bol až v 7 storočí, v tom istom storočí, ako vznikol islam.
Je to náboženská kniha židov, ktorí odmietli Ježiša ako Mesiáša a Boha a vybrali si smer, ktorí hlásali farizeji, ktorí už za života Ježiša prekrucovali Zákon..
Základnou metódou úspechu je tam práve lichva, úrok a sposob, ako sa má postupovať v ovládnutí gojimov..

No, daj dokaz, kde NZ prehlasuje to, čo tvrdíš...
Tak to totiž nie je.
Rovako som hľadal aj tú tvoju dogmu :

"dogma o vyhlazení všech národů, které se nepodřídí Židům a nebudou jim sloužit jako otroci, je Boží vůle."

A predstav si, že som ju medzi katolíckymi dogmami nenašiel...Kde je chyba ?

https://www.scribd.com/doc/76091155/Dogmy-Katolickeho-nabo%C5%BEenstva

ˇO Písme je tu len táto dogma :

2. Sv. Písmo je inšpirované Duchom Svätým, to znamená, že Duch Svätý je prvým autorom Písma..

ale tvoju dogmu som nenašiel. Vieš, Hox, nemožeš interpretovať správne SZ,NZ a dogmy RKC, keď to nemáš ani prečítané, chápeš vobec túto moju radu ?

"Starý zákon = pravidla pro agresory
Nový zákon = pravidla pro oběti agrese, aby se nemohly efektivně bránit

Ďalšia blbosť. Keby to bola pravda, tak by kedysi kresťanské krajiny nikdy nevyháńali Židov zo svojich krajín, čo v histórií a viackrát urobilo mnoho európskych krajín a kráľovstiev. Mám ti dať dokaz ?
Keby boli Židia ako agresori privilegovaná kasta a kresťania len ich sluhovia, tak by čosi také neprešlo hneď od vzniku kresťanstva...

Přidat nový příspěvek