Re: Stalin versus Putin

M.C. | 02.06.2018

Přesně tak, Putin nestojí v opozici proti Stalinovi.
Ani nejde vyloženě stalinskou cestou. Má svou cestu - judistickou.
Jedním ze základních principů juda je využití síly protivníka k jeho povalení. A když někdo dělá judo celý život a má v něm černý pásek (a ještě kromě toho dělá sambo), tak mu ty principy přejdou do krve.
Putin nechává protivníky Ruska aby se odkopali, aby ukázali svoji agresivitu a svůj negativní program a postoj, svou neschopnost Rusku a jeho obyvatelům prospět.
A když je třeba, šikovně jim nastaví nohu ve formě asymetrické odpovědi.
Nejlepším způsobem uplatnění síly je skutečně včasná a dostatečně důrazná demonstrace, že tu sílu a schopnost mám a jsem schopen a odhodlán ji použít.
Proč americká armáda svrhla neokonzervy a dosadila do vajthauzu Trumpa?
Protože dostala strach, že ji neokonzervativci ve své chamtivosti, samolibosti a ignorantství pošlou do sebevražedné války proti Rusku, jehož jaderné hlavice jsou osazeny na nosičích o jeden a půl generace modernějších a jehož protiraketová i protivzdušná obrana má mnohem větší kapacitu. Dokud tento stav trvá a dokud má kufřík u postele člověk, kterého nedokážou ovládat ani koupit a který je odhodlán jej proti nepřátelům Ruska použít, nepřichází frontální útok v úvahu.
A tak podjebávají kde mohou. Svrhnout ani oslabit Putina se nepodařilo, sankce jsou dvousečnou zbraní a tak už jenom oddalují nevyhnutelné.
O tom by se dalo napsat mnoho, ale musím jít něco dělat.

Přidat nový příspěvek