Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: názor

Lux | 29.05.2018

Julko, ak si nepochopil, čo je relevantný dôkaz - tak očakávam od teba, že uvedieš nejaký nespochybniteľný autentický rukopis, ktorý nemohol byť podvrhnutý prepisovaniu, redakciám, úpravám a pod.
Žiaden taký si neposkytol. Očakávam od teba skutočný dôkaz vo forme - papyrus XY z 1.-2. stor., zápis na oslej koži z XYZ, zvitok z Nag Hammádí č. ZZ (hoci sú datované do 4. - 5. stor. a v koptskom jazyku, tak viaceré sú potvrdené zhodnosťou zachovaných textov ranných kresťanov, pohanov, rôznych gnostikov, židov z 1. - 2. storočia.) atď. (nachádza sa tam a tam a ja si ho kuknem - taký žiaľ asi nevynájdeš)..

Ako asi vieš, tak sa nezachoval ani jeden originálny rukopis evanjelií z tých 4, ktoré vsunuli "otcovia cirkvi" do kánonu Nového zákonu a každý vzdelanejší bohoslovec ti potvrdí, že sa jedná o kópie, kópii a ďalších prepisov z rôznych kópií...

A Didaché - Filotheos Bryennios jej nalezl roku 1873 v Istanbulu v řeckém kodexu z roku 1057, který patřil jeruzalémskému patriarchátu a zveřejnil jej. Později byly objeveny ještě dva fragmenty díla v řeckém papyru v Oxyrhynchu v Egyptě a koptském papyru z 5. století, který je uložen v Britském muzeu v Londýně.
Teda z 5. stor. - už po základných prepisovačkách textov, čím sa v základe neskôr zaoberali mnísi..
A http://www.svatepismo.sk/suradnice.php?suradnice=Sk%2020,7
Tak s takými "dôkazmi" na mňa proste nechoď, to používaj inde...☺
Vo svojej sekte, alebo u neznalých reálnej histórie, ako "dôkaz".

Ty veríš Biblii, hlavne Novému zákonu - tiež sa nezachoval ani jeden autentický rukopis tých 4 "evanjelií". Otázka je prečo?
Všetky boli totiž redaktorované, poprepisované, skorigované a zvrátené. Na prekvapenie ani jedno nenapísal nejaký apoštol Issu z Nazarény (nie z Nazaretu, lebo vtedy nijaké také osídlenie neexistovalo a nie je o ňom žiadna zmienka v rímskych textoch - zle prekladali tí prepisovači...☺).

Mohol by som ti tu uviesť mnoho zachovalých listov, ako starí otcovia "kresťanskej" cirkvi v 1. - 3. stor. kamuflovali, upravovali rôzne evanjelia (a tých sú mnohé stovky) a texty a zamlčiavali mnohé, ktoré sa im nehodili do "kšeftu".

Ale uvediem len zopár základných rozporov a ostrých protirečení z tých 4, ktoré máš v Biblii (a môžeš si ich ľahko vyhľadať):
rok 4 BC. – narodenie Issu (Ježiša) podľa Matúša (2:1)
rok 6 – narodenie Issu podľa Lukáša (2:1-7) podľa sčítania ľudu Kviríniusom, guvernérom Sýrie
r. 30 – ukrižovanie Krista podľa uznávanej doktríny kresťanstva
r. 36 – ukrižovanie Krista na Pesah (podľa chronológie Matúša)
Iba 2 z evanjelií - Matúšovo a Lukášovo - hovoria niečo o pôvode Issu. Podľa Matúša bol Issa aristokrat, skoro právoplatný a legitímny kráľ pochádzajúci cez Šalamúna až k Dávidovi. Ale podľa Lukáša, hoci aj rodina pochádzala z Dávidovho rodu (treba si uvedomiť, že vo vtedajšej dobe malo nejaké "kráľovstvo" pár desať tisíc ľudí), mala oveľa menej aristokratický pôvod a na základe Mareka vznikla legenda, že Issa pochádzal z "chudobnej tesárskej rodiny".
Tak, ako to tí "praví" zapisovači mohli takto dokatovať?
Podľa Lukáša Issu po narodení navštívili pastieri a podľa Matúša mudrci.
Podľa Lukáša sa Issa narodil v Betleheme v chudobných jasličkách (a olizovala ho oslička v umeleckom stvárnení biblistov) a podľa Matúša rodina Issu patrila medzi zámožných obyvateľov Betlehema a Issa sa narodil v slušnom dome.
Nezhodujú sa ani dni "ukrižovania" v "evanjeliách". Podľa Jánovho sa udialo deň pred Paschou, ale podľa ďalších 3 sa udialo až deň po Pasche!?
Posledné slová Issu na "kríži" podľa Matúša a Marka:
"Bože môj, Bože môj, prečo si ma opustil?"
Podľa Lukáša:
"Otče, do Tvojich rúk porúčam svojho ducha."
A podľa Jánovej interpretácie: "Dokonané!"

V jednoduchosti je krása, že Julko...☺
Aj kolektívny autor (zasvätení leviti) pod menom "Ján" to tak nakoniec pochopil.

A je tých rozporov na ďalšie stovky spochybnení (niektorí vedci, ktorí analyzovali Bibliu, našli v nej tisíce menších pochybení, prepisovania textov, výmazy a pod.). A ty chceš silou mocou tej razPrávkovej "omáčke" so stovkami ingrediencíí (zásahov) veriť, že je to od Boha?

Ad)
"Nechce sa mi tu podrobne rozvádzať každú tvoju manipuláciu..".

Pekné...☺
Jeden z hlavných manipulátorov, presvedčených o svojej "pravde", ide ostatných presviedčať, že manipulátor, klamár a neviem aký, je ten druhý..
To je typické pre istý typ posadnutých (v niektorých kultúrach sa nazývajú psychotrockisti, v ďalších presvedčení dogmatici, v niektorých proste notorickí klamári a v niektorých posadnutí zlým duchom).
A široko sa používa aj vo vyšších ešalónoch moci v biblických krajinách = aj kolosálna lož sa prezentuje na rôznych úrovniach ako "pravda". A 100 krát opakovaná lož sa stáva postupne pravdou, ako nám povedali kuľhavý ďábelský dochtor Goebbels a jeho bradatí učeníci po vojne tak zmenili holohoax, že tomu tí dnešní "vymletí" mládežníci a spoluovčania začínajú úplne veriť.
A čo sa tak asi dialo vtedy, keď nebola TV, neboli knihy, písať vedelo možno 1 % ľudkov?

Takže prosím ťa, Julko, ak nevieš čo je pravda, manipulácia a klam, tak neobviňuj z toho druhých, aby si sám nebol uvrhnutý do Tartaru a vzdelávaj sa.
A prosím ťa neustále nemanipuluj a nezavádzaj, a to aj keď si prebral mnohé defektné vzorce správania a morálky biblickej kultúry. Pokús sa mnohé veci prehodnotiť, hlbšie zvážiť a posunúť sa ďalej.

Ta to len taká mala RaDa, bratu.

Přidat nový příspěvek