Re: Re: Re: 1938

M.C. | 20.05.2018

Faktem je, že Německo mělo náboje do děl na tři týdny a byly to staré děla z první světové, bomby a letecký benzín měli na 2-3 týdny.
Československo mělo všeho dost na tři měsíce bojů.
Celkový počet divizí a vojáků v nich byl téměř vyrovnaný, rozdíl byl zhruba 10% ve prospěch Němců, což je dost málo a na našem značně členitém území by to zřejmě nestačilo.
Německo v té době ještě nemělo ani žádné zvláštní tanky, typ Pz I. původně nebyl vůbec určen k bojovému nasazení, Pz II taky nebyl žádný zázrak a Pz III měli pár desítek kusů.
Terénní průchodnost německých podvozků nebyla moc dobrá, naše podvozky byly lepší, proto Němci na podvozek LT-38 až do konce války montovali co se dalo.
Při útoku na Francii byly jednotky pronikající přes Ardeny vyzbrojeny právě našimi tanky a měla je ve výzbroji i proslulá Rommelova ,,divize duchů", které právě vynikající podvozky umožnily postupovat tak rychle, že tím děsili Francouze.
https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:7th_Panzer_Division_(Germany)#/media/File:Bundesarchiv_Bild_146-1972-045-08,_Westfeldzug,_Rommel_bei_Besprechung_mit_Offizieren.jpg

Přidat nový příspěvek