Moc děkuji za článek

Lin | 20.05.2018

Článek je velmi potřebný hlavně v této době, kdy nám už Američané s drzostí sobě vlastní tvrdí, že jim máme být vděční za vznik Československa a za osvobození od fašistů. Pravda není ani jedno.
A další důvod - pamětníci těchto let pomalu vymírají, už jich zas tolik není. A když jsou, nikdo je neposlouchá. Všechno se polepí nálepkou "komunistická propaganda".
Upozorním, že britské archivy začaly informaci zpřístupňovat už kolem r. 2010 a tento počin nebyl "vynucený" okolnostmi, ale byl plánovaný. V té době vrcholila americká světová převaha a informace měla sloužit jako "důkaz britských zásluh na zničení agresivního Ruska" = že se spojenci snažili uchránit Evropu před komunistickým terorem hned v zárodku. A po pár letech od uvolnění informací už se z úst politiků začaly linout "humanistické návrhy" na lokální jaderné války.
Teď sem pro doplnění nakopíruju část ze svého diskusního příspěvku:
- Sovětská vojska byla z kraje roku 1944 ještě stále na svém území a teprve po vylodění v Normandii se pohnula dost rychle vpřed. Mohlo by se zdát, že spojenci jakoby pomohli. Chyba lávky. Spojenci se rozhodně nevylodili, aby pomohli RA v boji s fašisty. Jak dlouho o to Stalin prosil? Od samého počátku – a stále slyšel jen výmluvy. Proč se tedy vylodili? Aby Evropu osvobodili oni, protože si mysleli, že RA se dál pohybovat nebude = že osvobodí jen svá území. Spletli se… protože Stalin již věděl, že na něj šijí boudu a zařídil se podle toho. A najednou vypukla panika, kam až vůbec RA dojde (připomeňme okolnosti, že spojenci měli velké problémy už ve Francii, kde se vylodili a postup jim celkem vázl). Když dostali na frak v Ardenách, urychleně svolávají konferenci a najednou se potřebují se Stalinem domlouvat. Stalin nechtěl, že na to nemá čas a nemůže nikam vyjíždět. Přemluvil ho Roosevelt – na věčné urgence Churchilla, který u Stalina neuspěl. Stalin ale trval na tom, že konference musí být v Rusku, protože on zemi opouštět v takových časech nemůže.
Na Jaltě trval Churchill na tom, že Berlín musí osvobodit spojenci. Stalin odmítl, ale nakonec přistoupil aspoň na demarkační čáru = tzn. není pravda, že si demarkační čáru vymohl Stalin, to je lež. Potřebovali ji naopak spojenci, aby RA nedošla ještě dál. To omílané „nedodržování jaltské dohody“ ze strany Stalina se týká toho, že měl dojít jen do Berlína – ale RA došla ještě o kousek dál. Na „památku“ toho byl pak Berlín dlouhé roky rozdělený.
Válka měla trvat podle požadavků spojenců déle – aby stačili vyvinout atomovou bombu. To jim Stalin také překazil – ruské výzvědné služby byly vždy dobré. Na tom videjku je krásně vidět, kdy v Polsku RA „odpočívala“ a do kdy.
Souvisí s tím i kapitulace Německa a to do rukou spojenců. Zde máme vysvětlení pro údajně „pyšné Stalinovo gesto“, kdy Němci museli kapitulaci opakovat a to i do rukou Rusů. Všechno má své logické odůvodnění – včetně velkolepé přehlídky Vítězství v Moskvě. Stalin věděl, co se chystá – nemusel čekat na Trumanovo „oznámení“. -
A zde je ta videokostka:
https://www.youtube.com/watch?v=RXePslYsTrk

Vnímavý člověk z ní vyčte vše, co potřebuje jako důkaz - mj. i k tomuto článku.
První úspěšný pokus s atomovou bombou byl provedený až těsně před Postupimskou konferencí. Truman to neoznámil Stalinovi "jen tak mezi řečí", ale vstoupil triumfálně se svou svitou do jednací síně a řekl: "Máme atomovou bombu. Od nyní bude vše jinak".
A Stalin se jen pousmál a řekl:"No dobře, gratuluji".
No a hned po skončení konference USA shodily atomovku na Hirošimu a o pár dní později ještě na Nagasaki. Byla to jejich zkouška, co bomba vlastně v reálných podmínkách udělá.
A na úplný závěr:
Truman byl víceprezidentem za Rosevelta a patřil ke skupině amerických rusofobních šílenců, ke kterým patřil např. i ministr Trumanovy vlády Forrestal. Ten pobíhal v pyžamu a bosý po washingtonských ulicích s výkřiky "Rusové jdou! Jsou už úplně všude, vidím je!".

Přidat nový příspěvek