L

L | 18.05.2018

https://www.aktuality.sk/clanok/589541/jozef-babiak-nemecki-vojaci-pri-ustupe-nic-nebrali-sovietska-armada-spustila-rabovanie/?AT=wgt.article_clanok-podclankom.c.x...A.

Musím povedať, že to korešponduje s tým, čo mi o Nemeckých a Ruských vojakoch hovorila moja mama. Tej to hovorila jej Babka. ...

Nemci prišli k mojím predkom a boli úctiví. O jedlo sa podelili aj s deťmi. Rusi naopak doslova rabovali. Vzali úplne všetko. Nemali zľutovanie ani s deťmi, ktoré nechali umierať hladom. Ešte aj posledné sliepky, ktoré znášali vajcia prinútili zabiť aby sa najedli.
Chápem že Ruský vojaci museli byť vyhladovaný. Ale z vyprávania ktoré sa v našej rodine predáva po generácie o časoch 2sv musím konštatovať, že Rusi našej Rodine vzali všetko do posledného a bolo im jedno čo s nimi bude. A to im pomáhali a vítali ich. Potom prišlo vytriezvenie, po ktorom moji predkovia s nostalgiou spomínali na Nemecov. Dokanca v dôsledku reálnych skúseností znenávideli Rusov a celé (žido-boľševické) SSSR. Nemci im nevzali nič. Rusi naopak nič nenechali. Kto sa postavil na odpor ich tyranii a rabovaniu, toho vzali na sibír. Jeden z mojich predkov sa odtiaľ vrátil a nechcel o tom hovoriť. Len povedal: "to čo som tam zažil (lebo som bránil svoj majetok a rodinu) je tak strašné, že o tom nechcete ani počuť. A ja o tom nedokážem hovoriť.

Přidat nový příspěvek