Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: názor

Július | 21.05.2018

"Ono sa to zdá pochopiteľné. Ale ak mám pravdu ja, že Boh už Svet nastavil tak, že samotná nespochybniteľná viera má moc uzdravovať a robiť "nemožné", potom cirkevné vysvetlenie tohto fenoménu o ktorom hovoril Ježiš, vnáša ako prvé pochybnosť do tohto mechanizmu, a teda znemožňuje kresťanom robiť tie mimoriadne veci, ktoré robili prví kresťania... Sama cirkev ich zbavuje možnosti získať tento dar. Prečo asi?"

Tvoj problém je v tom, že ty hľadáš za tými zázrakmi a robiť nemožné v Cirkvi, akýsi fyzikálny mechanizmus -fenomén, a to z toho dovodu, aby si to napasoval do svojho svetonázoru, ktorý ti vyhovuje...
Pretože, keby si tam napasoval ten fakt, že moc konať zázraky, zázračné uzdravovania a teda to "nemožné", ako píšeš, nie je nejaká schopnosť založená na 100 % dovere v Boha, ktorú podĺa tebe Cirkev blokuje,ale je to "dar", ktorý Boh dáva tým, ktorým On chce...

Takže, keby si sa na to pozrel pohľadom tézy, že prax je kritérium pravdy, tak zistíš, že schopnosť konať zázraky uzdravovania a moc robiť "nemožné" dostali hlavne ľudia veriaci ako kresťania - katolíci...
Čo hovoríš na takého pátra Pia, katolíka, ktorý uznával RKC, prečo on dokázal robiť tie zázraky uzdravovania a taký Zaznobin nie ?

Prečo, cirkevné vysvetlenie tohto fenoménu nezablokovalo pátrovi Piovi túto moc uzdravovania ?
A prečo, Zaznobin, alebo iní, ktorí neveria RKC a ani jej cirkevnému vysvetleniu tohto fenoménu, sú napriek tomu tejto moci a fenoménu zbavení ?

Jardob, preto, že to nie je tak, ako by si si ty, želal, aby ti to pasovalo do tvoje mozaiky správneho pohĺadu na Boha...

"Sú potom svätci, ktorí to dokážu, a je jedno či veria, že sa to deje pre ich samotnú nezlomnú vieru, alebo preto, že veria že to robí Ježiš, Boh, alebo mŕtvy svätý. Ten fakt sa deje preto, lebo ich samotná viera v uskutočnenie prosby je čistá a nezlomná ako viera malého dieťaťa, a tá samotná lieči. Tak ako hovoril Ježiš "Tvoja viera ťa uzdravila".

Nie je to len pre samotnú, čistú, nezlomnú vieru. Je to aj preto,že títo svatí dostali ako zásluhu a odmenu svojho čistého a morálneho života tento dar uzdravovania, ako dar Ducha Svatého...

Ty sa snažíš dokázať, že čistá 100 % nezlomná viera stojí za zázrakmi a ten kto, tohoto fenoménu nie je schopný, tak preto,že ju nemá a nie je ju ľahko získať. Nechceš pripustiť, že dar uzdravovania a zázrakov nie je len o takej viere, ale aj o inom...No, je to tvoj názor.
V islame existuje kopec fanatikov, ktorí za svoju vieru zomrú 100 % jej veria, ale žiadnych zázrakov uzdravovania a ani podobných fenoménov nie sú schopní.

Vieš, jardob, zázraky, nemožné, tie fenomény, ktoré ťa fascinujú, nie sú výsledkom len viery, ale hlavne dokazom, indíciami, ktorými Boh dokazuje, ktoré náboženstvo a ktorá viera a morálka je správna. A preto sa najviac týchto fenoménov, skúmaných lekárskymi komisiami vedcov nájdeš v kresťansko - katolíckej viere, alebo pravoslávnej, ktorú si ty odvrhol v prospech svetonázoru a morálky KSB...
Boh takýmito indíciami a sposobmi dokazuje, ktoré náboženstvo je to skutočne pravé...A preto jej bezúhonní a morálni predstavitelia dostávajú na základe zásluh a správnosti ich viery aj dar uzdravovania a zázrakov...
A preto katolíci s takýmito javmi nemajú problémy ani dnes, viď nedávno eucharistický zázrak v Poĺsku, ale iné viery nič také nemajú = nie sú pravé, nie sú od Boha...

" A k neúspechu sú predurčené aj všetky náboženstvá, ktoré učia o Bohu nepravdy a potláčajú vôľu ľudí, a sú tým pádom vo svojej podstate adeistické."

K takým rátam aj KSB a ich pohĺad na Boha...

"hovoríme skoro o tom istom. Ty hovoríš, že Boh dáva komu chce dar uzdravovať. Ja hovorím, že Boh dáva komu chce dar viery, ktorá má moc uzdravovať."

Nie je to len dar viery. Tá moc uzdravovať je indíciou toho faktu,že dotyčný má správny názor a pohĺad na Boha = správne náboženstvo a preto sa tieto javy vyskytujú hlavne kresťansko - katolíckom náboženstve u anglikánov, islamu, ani KSB nič také nemáš...

" A v prípade ľudí, tak ako vďaka Satanovmu vplyvu upadli do hriechu, tak sa ľudia nakoniec vďaka Satanovej vytrvalosti stanú múdrejšími ako Satan, čím nad nimi takticky stratí moc, objavia Božiu múdrosť, jej silu a etiku a stanú sa Ľuďmi."

Platí len v tom prípade, že sa chcú skutočne zmeniť k lepšiemu...Vačšina prepadne ešte hlbšie vplyvom toho, že sa príklonom k Satanovi vzdialili od Boha. výsledkom hriechu je aj zaslepenosť takého človeka. Čím sa viac človek svojím konaním vzďaluje od Boha, pravej viery, tým viac slepne duševne a menej ho chápe a zmenšuje sa možnosť jeho obrátenia na správnu cestu...

"Pritom nebo aj peklo predstavujú strnulosť naveky, stav kde zastal čas a nič sa už nevyvíja. Aj to mi vadí, nemám záujem ani o nebo ani o peklo, som lačný po harmonických vedomostiach, skutočnej Božej múdrosti..."

Strnulosť, ako píšeš, to je trocha inak...Ale to nechcem teraz riešiť...Tvoj problém je,že si v dileme. Podobne ako -Satan vyhlásil : nebudem Bohu slúžiť...

Aj ty odmietaš predstavu, neba, pekla, asi aj očistca...
A vačšina ľudí ako ty, ktorí došli k tomuto záveru, potom odišli aj od RKC, pretože požadovali niečo iné, požadovali SVOJU SLOBODU, SVOJE PRAVIDLÁ a išli si hľadať iného boha, iné náboženstvo, ako ty, ktorý si ho našiel v KSB, prípadne sa stali ateisti alebo agnostici, mnohí aj nenávistní nepriatelia RKC a kresťanstva...

Toto je jardob, ťažší orech. Nebo, peklo je súčasťou kresťanskej viery, ktorú si odvrhol, mohol by som ti dávať o realite pekla mnohé indície, napríklad videnie pastierikov vo Fatime v roku 1917, kde im ho Panna Mária čiastočne ukázala existujú aj ´dalšie indície. Ty si dosť inteligentný, aby si si podobné materiály našiel sám a preštudoval.

"A až raz dosiahnem plnosť Božej múdrosti (nie nutne v tomto živote), kľudne sa jej vzdám, aby som ju mohol objavovať znova, a prežívať z toho rovnakú radosť :-) "

To si moc fandíš. Plnosť Božej múdrosti má iba Boh, ty dostaneš len toľko z Božej múdrosti, koľko si zaslúžiš a koĺko ti ju dopraje a dá Boh...

" Július, ak by si skutočne do hlbky chápal filozofiu KSB, vedel by si, že ona nemá záujem rozširovať po svete islam v jeho súčasnej zdeformovanej podobe. Koranický islam (vnútorná podstata zvestovania Koránu) je zhruba to isté, čo aj Ježišova Dobrá zvesť (len bez šiestej priority)."

Manipulácia KSB nespočíva v tom, že by chcela po svete šíriť OTVORENE zdeformovaný islam, ale v tom, že v skutočnosti ho šíri sposobom, ako sa o islame a Mohamedovi vyjadruje, rovnako v klamstve a manipulácií, že islam sa može zmeniť na koránický, čím zavádza ľudí a soft metódami vytvára v takých ĺudí, čo v to veria akceptáciu islamu a otvorenie dverí v Európe. A vtom je ten trójsky koň programu KSB...
Pretože žiadny akademický koránický islam sa konať nebude.Korán sám o sebe je kniha plná omylov, demagógie a nenávisti k nevercom. Nemožeš si vypichnúť z koránu len to, čo sa ti páči a vynechať všetko ostatné. Také čosi moslimovia, nikdy nebudú akceptovať..

" a napadlo ti, že v niektorých spoločných tvrdeniach mohli mať aj pravdu?"

Pravdu mohli mať v otázkach korupcie, osobného zla nektorých hierarchov RKC, výhrady k tomu, kde sa RKC odchýlila od konania Ježiša..
Problém bol,že to bolo vždy spojené so zmenou učenia, magistéria RKC, sviatostí RKC a tam už, podĺa mńa sekty pravdu nemali..

"Čítal som aj životopisy svätých: Jan Vianney, Pater Pio, František z Asisi, don Bosco, Filip Neri, a mnohých ďalších. Zaujímavé. Akceptujem to, ale k dejinám mám príliš veľkú úctu, aby som na slovo veril všetkému, čo sa počas tejto globalizačnej vojny prezentuje ľuďmi ako historický dôkaz."

Páter Pio žil v 20 storočí a ešte dodnes žije spústa ľudí, čo jeho zázraky zažila, rovnako, ako aj písomné dokazy a záznamy...Nemožeš tvrdiť, že je to aj tak sfalšované a preto to neakceptuješ a realitivizuješ.To je alibistický postoj.

"David Copperfield, Criss Angel - tiež doviedli svoje umenie do dokonalosti, a robia veci, ktoré drvivej väčšine ľudí na zemi rozum neberie, no nie sú to zázraky, a dokonca ani mágia, je to len vysoko utajované umenie možného, na podporu existencie tohto druhu biznisu."

Nemá to nič spoločné s tým, čo dokázali na poli zázrakov robiť katolícki svatí ako páter Pio a mnohí ´ďalší...

"Výhodou osobného kontaktu a dialógu s Bohom je to, že Boh dáva každému osobne dôkaz svojej existencie, v súlade s charakterom jeho modlitby, a zbavuje ho tak závislosti na produktoch masovej sugescie, konaných na zmätenie a ovládanie ľudí."

Problém je,že mnohí ĺudia si myslia,že majú osobný kontakt s Bohom a nemajú ho. Taký radikálny moslim, ktorý ide vyhodiť ľudí do povetria sa tiež zvykne pred akciou pomodliť a mať "osobný kontkat s Bohom" a rovnako ako ty, nemá výčitky svedomia za svoj čin, pretože si myslí, že Alah to tak chce...

Takže ten osobný kontakt s Bohom je také klišé KSB, pretože bez morálky a mravnosti, ktoré uznáva Boh sa nedá debatovať, že dotyčný má skutočne osobný kontakkt s Bohom a všetky náboženstvá a svetonázory učia rozličný pohĺad na to,kto je Boh , čo chce a čo po nás v rámci morálky požaduje...

Ako si vysvetlujš ten fakt,že Hox, pokladá mňa, človeka, ktorý si prečítal KSB materiály, pričom zostal verný katolíckemu učeniu a uznáva Ježiša za Boha za kryptosatanistu ?
A to preto,že som sa podĺa neho dozvedel pravdu z KSB a neuznávam ju ?
Je toto to,čo je morálne a to,čo chce skutočne Boh ?

Mal by si sa, jardob, zamyslieť, kde sa nachádzaš a čomu slúžiš...

Přidat nový příspěvek