Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: názor

jardob | 17.05.2018

"Nemožeš dostať od Boha niečo, čo si on neželá..."
- Ono sa to zdá pochopiteľné. Ale ak mám pravdu ja, že Boh už Svet nastavil tak, že samotná nespochybniteľná viera má moc uzdravovať a robiť "nemožné", potom cirkevné vysvetlenie tohto fenoménu o ktorom hovoril Ježiš, vnáša ako prvé pochybnosť do tohto mechanizmu, a teda znemožňuje kresťanom robiť tie mimoriadne veci, ktoré robili prví kresťania... Sama cirkev ich zbavuje možnosti získať tento dar. Prečo asi?
Sú potom svätci, ktorí to dokážu, a je jedno či veria, že sa to deje pre ich samotnú nezlomnú vieru, alebo preto, že veria že to robí Ježiš, Boh, alebo mŕtvy svätý. Ten fakt sa deje preto, lebo ich samotná viera v uskutočnenie prosby je čistá a nezlomná ako viera malého dieťaťa, a tá samotná lieči. Tak ako hovoril Ježiš "Tvoja viera ťa uzdravila".
Lenže taká viera je dar. Človek z tohto sveta, matrixu, je preplnený pochybnosťami, a bez podpory Zhora (čomu predchádza vnútorné úsilie človeka zmeniť seba) je prakticky nemožné získať tak silnú vieru v realizáciu želaného.
Je to podobne ako s Rozlíšením. Schopnosť chápať v pravý čas dôležité veci nedostáva hocikto, a Boh si tým udržuje chod dejinného procesu v medziach Zámeru, bez toho, aby potláčal vôľu jednotlivých ľudí. Boh obmedzuje rozumové schopnosti ľudí, nie ich vôľu. Podobne je to aj s darmi, ktoré sa nám môžu zdať ako mágia života. Nedostane ich hocikto, ale iba ľudia dosahujúci určité kritériá. Z hľadiska cieľov je prvoradý Boží Zámer, a všetky ostatné čiastkové ciele sa podriaďujú tomuto.

V živote ľudia dostávajú aj veci, o ktorých by bolo možné povedať, že "si ich Boh neželá": niektorí túžia páchať neprávosti, a z časti sa im to plní (Kto chce psa byť, palicu si nájde). Boh v živote nezvykne obmedzovať vôľu ľudí, bez ohľadu na to, či sa usilujú o dobro alebo zlo (neprávostí je vo svete dosť). Ale tí, čo páchajú zlo, tak sa im veci plnia inak ako by chceli. Dostanú to, čo si želajú, ale prináša to mnoho vedľajších efektov, ktoré maria hodnotu želaného. Častokrát neprávosť vyvolá v národe takú vlnu nevôle, že zmetie nielen dotyčného, ale aj celú jeho dynastiu. Aj keď mnohokrát to býva tak, že ten čo robí chyby žije dlhšie, ako jeho obete, a to práve preto, aby mohol znášať dôsledky svojich činov a prehodnotiť minulé zmýšľanie. Napr. pri autonehodách veľakrát zahynú ľudia, ale prežije šofér, ktorý nehodu zavinil. T.j. psychologický tlak na ľudí, čo robia chyby, aby zmenili svoje správanie, a pomohli odstrániť tento stereotyp aj zo života spoločnosti.

Samotný svet je Zhora postavený tak, aby slúžil ako veľká živá svätá kniha, z ktorej sa človek má možnosť naučiť všetko, čo Boh od človeka očakáva... A pretože je živá, dá sa nielen čítať, ale sa cez ňu rozprávať aj s jej Tvorcom. A pre uskutočnenie evolučného kroku ľudstva je potrebné nielen čítať, ale nadviazať dialóg. Žiadna ideológia, ktorá by vylučovala Boha Tvorcu zo svojej filozofie, nebude schopná postaviť spravodlivú harmonickú spoločnosť. Preto aj marxisti, hoci spravili veľký pokrok, pre svoj adeizmus boli predurčení k neúspechu. A k neúspechu sú predurčené aj všetky náboženstvá, ktoré učia o Bohu nepravdy a potláčajú vôľu ľudí, a sú tým pádom vo svojej podstate adeistické.

"Neznamená to,že niečo také ty dokážeš len u titulu toho,že máš absolútnu doveru...Tú moc musíš od Boha najskor obdržať a ten ju dá len tomu, komu on chce, nedostane ju každý, kto chce."
- hovoríme skoro o tom istom. Ty hovoríš, že Boh dáva komu chce dar uzdravovať. Ja hovorím, že Boh dáva komu chce dar viery, ktorá má moc uzdravovať. Čiže ide o dar, od ktorého je každý závislý, a nemá moc si ho privlastniť sám od seba.

"Do istej miery podobné zázraky dokáže aj Satan svojou mocou a túto moc prepožičiava svojím sluhom"
- nemal by ju, ak by mu nebola daná Zhora. Tu vidíš najlepšie, že Boh nepotláča vôľu žiadnych stvorení, ani Satana. Len obmedzuje rozum a schopnosti tých, čo sa o niečo uchádzajú, podľa toho ako ladia/neladia s vyššími cieľmi a Zámerom. Satan chcel svojou mocou škodiť, bola mu daná určitá moc, ale intelekt iba taký, aby všetko spelo z dlhodobého hľadiska k hlavnému Božiemu Zámeru. T.j. aby zlo nepremohlo dobro, nenaštrbilo Boží Plán, a všetko zlé nakoniec poslúžilo dobru k jeho záverečnému triumfu. A v prípade ľudí, tak ako vďaka Satanovmu vplyvu upadli do hriechu, tak sa ľudia nakoniec vďaka Satanovej vytrvalosti stanú múdrejšími ako Satan, čím nad nimi takticky stratí moc, objavia Božiu múdrosť, jej silu a etiku a stanú sa Ľuďmi. Satan iba odďaluje nevyhnutné, no nedokáže zvrátiť uskutočnenie Zámeru, kde patrí aj vznik Božieho kráľovstva Ľudí na Zemi. Spoločnosť Ľudí podobných Ježišovi, globálne.

"Podstatou človeka a jeho daru, ktorý mu Boh dal je slobodná voĺa v tom,či si vyberie, že chce byť v jeho spoločnosti, alebo nie."
- Lenže kam sa podela Sloboda vlastnej vôle, ak žiješ prakticky pod stálym psychickým tlakom, že ak sa rozhodneš opustiť eticky pochybného boha, tak ťa straší možným peklom. Ktorý cez cirkev na teba kladie jarmo ďalších záväzkov, pod psychickým tlakom, lebo cirkev, to je boží zástupca na zemi (a kedysi sa tradovalo, že mimo cirkev niet spásy, a exkomunikácia znamenala prakticky zatratenie). Celé je to podobné, ako v rodine, kde je domáce násilie, kde jednému členovi chýba etika a tak utláča druhých. Obeť, hoci môže, neodchádza, lebo sa bojí ešte väčšieho psychického nátlaku, má strach. Pritom v rodine platí iba cukor a bič, nič medzi tým. Tak aj Jahve sľubuje buď večnú blaženosť (večný trip) alebo večné peklo (večná trýzeň). Pritom nebo aj peklo predstavujú strnulosť naveky, stav kde zastal čas a nič sa už nevyvíja. Aj to mi vadí, nemám záujem ani o nebo ani o peklo, som lačný po harmonických vedomostiach, skutočnej Božej múdrosti... A až raz dosiahnem plnosť Božej múdrosti (nie nutne v tomto živote), kľudne sa jej vzdám, aby som ju mohol objavovať znova, a prežívať z toho rovnakú radosť :-)

"a poukazovaním ,že falošné pseudokresťanstvo bez Boha je to skutočne správne a povodné, čo je lož a manipulácia."
- toto máš nejaké popletené. Pravé kresťanstvo nikdy nemôže byť bez Boha. Možno si myslel "bez Ježiša ako Boha", t.j. s Ježišom ako Človekom, so skutočne Ľudskou psychikou, mysľou a vôľou blízkou Bohu (Zjednotenou s Bohom = Ja a Otec jedno sme = úloha pre každého človeka dospieť k takej jednote svojim úsilím a s Božou pomocou).

- Július, ak by si skutočne do hlbky chápal filozofiu KSB, vedel by si, že ona nemá záujem rozširovať po svete islam v jeho súčasnej zdeformovanej podobe. Koranický islam (vnútorná podstata zvestovania Koránu) je zhruba to isté, čo aj Ježišova Dobrá zvesť (len bez šiestej priority). To isté, čo aj reálne bolo Zvestované Mojžišovi, predtým, ako to jeho nepriatelia prekrútili (len bez šiestej a piatej priority). Nie je náhodou, že falošná doktrína judaizmu (založená na "Mojžišovi") zneužíva práve 4. prioritu. Tá nemala slúžiť na zotročenie sveta v záujme elity, ale na zjednotenie sveta v zdravej Božej kultúre a rozhodne bez úžery, na princípe zdravej ekonomiky.
Čo myslíš, ak ľudstvo, ktoré nereagovalo adekvátne na mäkšie prostriedky 1. priority (priamy rozhovor s Bohom v Edene), 2., 3., 4., 5. a ani poslednej silovej 6. (Zvesť šírená mečom), a vo všetkých prípadoch sa verchuška tohto sveta (globálne riadenie) nespamätala, ale pokračovala kriviť všetky Zvestovania Zhora, čo bude asi nasledovať..? Žiadny prorok s Božím posolstvom už nepríde... Príde niečo celkom iné, a ľudstvo sa buď stane Ľudstvom, alebo príde ďalší globálny reštart, kde prežije len hŕstka nositeľov významných informácii aktuálnej kultúry civilizácie, aby ďalšie ľudstvo nezačínalo znova od nuly.
Mimochodom, apokalipsa neznamená skaza, ale "odhalenie". A v dnešnej rýchlej informačnej dobe skutočne všetko vychádza na povrch. Všetko skryté začína byť zjavné... Lejú sa prúdy novej "potopy", len iného charakteru. MIM = voda (hebrejsky)

"Takto postupovali sekty, ktoré bojovali proti kresťanstvu, už od jeho vzniku..."
- a napadlo ti, že v niektorých spoločných tvrdeniach mohli mať aj pravdu?. Ak ideš po dialnici, a veľa áut ide v protismere, možno to znamená, že v protismere ideš ty, a nie oni.
Čítal som aj životopisy svätých: Jan Vianney, Pater Pio, František z Asisi, don Bosco, Filip Neri, a mnohých ďalších. Zaujímavé. Akceptujem to, ale k dejinám mám príliš veľkú úctu, aby som na slovo veril všetkému, čo sa počas tejto globalizačnej vojny prezentuje ľuďmi ako historický dôkaz. V histórii sa mnohé falšovalo, prekrucovalo a stále sa to robí... Preto informácie o minulosti som schopný akceptovať (ako potencionálne skladačky, ktoré prejdú bez úhony cez metodologický antivírus), ale nie všetkému na stopercent veriť. Vieš, je kopu historických hypotéz, ktoré potvrdzujú aj tézy KSB, ale ako o dôkaz sa o to nedá oprieť (nebolo by to dosť objektívne). Ja pracujem v prvom rade s tým, čo dokážem priamo logicky uchopiť. A intelekt, je tiež jeden z Božích darov, ktoré by sme nemali ignorovať.

David Copperfield, Criss Angel - tiež doviedli svoje umenie do dokonalosti, a robia veci, ktoré drvivej väčšine ľudí na zemi rozum neberie, no nie sú to zázraky, a dokonca ani mágia, je to len vysoko utajované umenie možného, na podporu existencie tohto druhu biznisu.

Výhodou osobného kontaktu a dialógu s Bohom je to, že Boh dáva každému osobne dôkaz svojej existencie, v súlade s charakterom jeho modlitby, a zbavuje ho tak závislosti na produktoch masovej sugescie, konaných na zmätenie a ovládanie ľudí.

Přidat nový příspěvek