Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: názor

Július | 17.05.2018

" V tomto ale potom spochybňuješ samotného Krista, to čo presne povedal."

Nie. Ale musíš brať do úvahy, že rozprával v podobenstvách...Hádam si natoľko racionálny, že chápeš ten fakt,že keď budeš od Boha žiadať nož,aby si sa ním podrezal, tak ti ho nedá...
Nemožeš dostať od Boha niečo, čo si on neželá...
Veď ty sám si napríklad želáš iste aj to, aby bol svet morálnejší, ako v súčasnosti a nie je...

Myslím, že Ježišovi viac ide o doveru, treba mať k nemu 100 % doveru a vieru,že ti dá, o čo ho prosíš, pokiaľ to neprekáža tvojmu spaseniu, v takomto prípade si to, čo chceš vyprosíš...
Takto to chápem ja.

"Osobne som presvedčený, že tie Ježišové slová o viere sú doslova a do písmena."

Sú, ale s tým,že Boh je pán, ktorý rozhodne,čo dostaneš, pretože on najlepšie vie,čo ti k dobru poslúži a čo nie...

Petrov prípad je o tom,že sa nesmie pochybovať o Bohu. Ježiš povedal,aby mu Peter doveroval a prejde po vode...Čiže, Peter, pochyboval priamo o Božích slovách Ježiša.Zo strachu. Ježiš tým chcel ukázať, že človek musí mať v neho 100 % doveru, až potom bude výsledok, ale súčasne ukázal, že aj keď zapochybuje, že ho Boh neopustí je to krásna ukážka Božej lásky a pochopenia človeka a jehon slabostí, zo strany Boha.Boh vie, že človek je slabý, zranený tvor a nestály v dobrom.

"háčik je len v tom, že tak silná viera v to, že sa niečo naozaj stane, je dar. A v tomto človek zrejme nie je sebestačný, ale závislý na Bohu."

Súhlas.


K tej rulete...Tú metódu poznám, ale osobne som ju nepoužíval. Údajne ju ani v kasínach nemajú radi, neviem ako v online, lebo som to neskúšal. Ale rátal si,že može padnúť aj nula a zisk zoberie kasíno ? To je tiež jedna z poistiek.
Osobne neverím,že ruleta generuje náhodné čísla, pretože kasíno musí mať vždy zisk, teda to mají iste aj nejako ošetrené...

"Mám za to, že ak má človek detinskú skalopevnú vieru, tak nielen že sa menia bežné zákony fyziky, ale aj software, ktorý bol pôvodne navrhnutý inak, tak sa tiež bude správať inak."

S tým software nemám názor ako ty...Čo sa týka zákonov fyziky. Tam mám za to,že ľudská viera a voľa má vplyv na hmotu, čiže do istej miery vzhĺadom na to,že ľudská duša je stvorená na Boží obraz, tak človek má určité aj tvoriteľské schopnosti a možnosti ovplyvňovať hmotu, čo je dokázané psychotronickými pokusmi, akurát s tým,že tieto schopnosti má len malé % populácie v takej miere, aby sa to prejavilo..
Samozrejme,možnosti Božej moci nad hmotou nemáme a ani mať nemožeme a nebudeme, sme len stvorenie a nie tvorca..

"Verím, že na základe podobnej absolútnej dôvery, že sa niečo stane, lebo je to ako 2+2, mohli apoštoli, ale aj neskôr rôzni askéti, nielen chodiť po vode, ale hlavne liečiť rôzne ťažké choroby, robiť zázraky, materializovať jedlo pre hladné deti a pod. Zákony univerza sú tak Bohom nastavené, len viera ktorá toto umožňuje, je dar Zhora."

Myslím, že toto je taká tvoja barlička, aby ti zapadlo do tvojej mozaiky. Isteže sú askéti, čo dokážu chodiť aj po ohni a nepopália sa, ale tu ide o otázku tréningu psychofyzických síl a schopností človeka...

Ale,robiť skutočné zázraky, ako apoštoli, že od narodenia slepý začne vidieť, od narodenia chromý začne chodiť, tak na to ti viera nestačí a ani maximálna. Tu ide o to, že dar uzdravovania dostali títo apoštoli Božou mocou, teda uzdravovali mocou Boha, ktorú im on pre ich mravnosť a to,že boli učeníci Ježiša daroval...Neznamená to,že niečo také ty dokážeš len u titulu toho,že máš absolútnu doveru...Tú moc musíš od Boha najskor obdržať a ten ju dá len tomu, komu on chce, nedostane ju každý, kto chce.

Schopnosť takéhoto zázračného uzdravovana je Boží dar, ktorý nezískaš len preto,že chceš, ale len vtedy, až to to dá Boh..
Do istej miery podobné zázraky dokáže aj Satan svojou mocou a túto moc prepožičiava svojím sluhom. Rozdiel je v tom,že na rozdiel od zázrakov od Boha a Božej moci uzdravovania, tak "zázraky a vyliečenie od Satana nikdy nie sú trvalé, to jej jeden rozlišovacích znakov..

"Rodič používa trest len ako výchovný prostriedok, nie ako konečnú odplatu."

Posudzuješ to klasicky z pohľadu človeka a jeho dočasného života ,tu na Zemi...Ale Boh nepoužíva ľudskú, nedokonalú spravodlivosť, ako ty, ale Božiu a jeho spravdlivosť nie je ohraničená časom, priestorom a ani trvaním ĺudského života, ale je večná. A pochybujem, že človek má na Zemi so svojím rozumom také poznanie, aby do nej videl a chápal ju...
Súd človeka po smrti prebieha na základe absolútnej spravodlivosti. Boh posudzuje všetko komplexne na základe schopnosti, možností človeka, jeho potenciálu a všetkého. A preto je taký súd spravodlivý.Podstatou človeka a jeho daru, ktorý mu Boh dal je slobodná voĺa v tom,či si vyberie, že chce byť v jeho spoločnosti, alebo nie. A ten výber ovplyvňujú aj dané skutky toho človeka.A na základe správania sa človeka a jeho skutkov je človek aj súdený po smrti...
inak je súdený niekto, kto nič o Bohu nevedel a nemal šancu sa dozvedieť a inak ten,kto ,ako ty mal šancu sa o ňom dozvedieť viac...

Čo sa týka biblie, to mi až taký problém nerobí. Verím v desatoro a hlavný príkaz o Božej láske. Až by ho ĺudia dodržiavali, tak nie je problém na svete. To,že v biblii,hlavne v SZ nemusí byť všetko 100 % presné mi žily netrhá. Napríklad vobec neverím,že Izaiášová doktrína o lichve je pravda od Boha, to proste je nemožné z toho dovodu, že Boh nemože byť elitár a fašista, ale nutne musí byť spravodlivý...

"KSB sa šíri v Rusku už 25 rokov, a ako vidíš, nikto nemá záujem islamizovať Rusko, ani verejne známi autori KSB, ani Putin, o ktorom Pjakin neustále hovorí, že koná v súlade s KSB."

Rusko sa nezadržateľne islamizuje aj bez KSB, kvoli natalite moslimov, imigrácií moslimov do Ruska z bývalých republík ZSSR, stavajú sa tam neustále nové mešity...
KSB v Rusku nemá taký vplyv, aby bola zásadná ,ale rovnako pomáha islamizácií tým,že uprednostňuje islam, ako náboženstvo tým,že korán dáva do popredia, ako najbližšiu pravdu o Bohu a to, o čo sa majú snažiť ĺudia ,rovnako aj odmietaním skutočného kresťanstva, likvidovaním Ježiša ako Boha z kresťanstva a poukazovaním ,že falošné pseudokresťanstvo bez Boha je to skutočne správne a povodné, čo je lož a manipulácia.


Problém v KSB, okrem glorifikácie a podsúvania islamu, kultúry vrahov, vidím hlavne v tom, že sa veľmi tvrdo roznou manipuláciou SZ ,ale aj NZ snaží dokázať, plus prekrútením a klamaním o histórií kresťanstva, že Ježiš bol len človek a sviatosti RKC sú satanizmus a kanibalizmus, napríklad Eucharistia...

Takto postupovali sekty, ktoré bojovali proti kresťanstvu, už od jeho vzniku...
Práve to ma na tebe prekvapuje,že si im to v KSB zožral,človek ,ako ty, ktorý dostal teologické- kresťansko - katolícke vzdelanie...A ty nie si človek s obmedzeným intelektom.

Skúmal si niekedy jardob aj javy v kresťanstve, ako zázraky potvrdené komisiami, zjavenia Panna Márie vo Fatime,Turínske plátno, množstvo Eucharistických zázrakov po svete, krvácanie,krvi, oleja a sĺz zo soch Panný Márie, svatých, stigmatizovaní katolíci v dejinách RKC a množstvo iných indícií, ktoré poukzujú na pravosť kresťansko - katolíckeho náboženstva ?

Hodne pochybujem a KSB o tom nepíše a obchádza to...
Keby si sa týmto podrobne zaoberal,tak by ti náboženský pohĺad KSB o Bohu ako HNR a Ježišovi ako človeku musel byť zákonité otrasený...

Ale to je už tvoja vec...Ty si zjavne vedome odmietol Ježiša ako Boha a sviatosti RKC, najskor to máš za podvod..
Vybral si si, ale ver tomu,že napriek tomu,že sa ma uisťoval,že tvoja údajne vyššia,správna a prijatá mravnosť už nemá výčitky svedomia ohĺadom katolíckej viery, príde, čas ,keď toto budeš aj racionáne, nielen na základe svedomia prehodnocovať...



Dúfam,že raz nájdeš prvú pravdu a pravého Boha.

Maj sa dobre.

Přidat nový příspěvek