Re: Re: Re: Re: Re: Re: názor

Július | 11.05.2018

Nie, ty si na základe svojich názorov a akýchsi etických protirečení, ktoré bližšie nevysvetľuješ najskor odhodil, nielen teológiu kresťanstva, ale aj sviatosti RKC, ktoré, si myslím, vobec neuznávaš a najskor ich pokladáš za manipuláciu elitárov...
A preto som písal, že sa ti bude ozývať svedomie ako bývalému kresťanovi..
Ja si nepletiem svedomie so spoločenskou morálkou, mne sa svedomie ozýva na základe morálnych právd a zákonov kresťanstva, ktoré rešpektujem, teda sa neriadim spoločenskou morálkou, etikou, ako jedinou normou pre svoje správanie a svedomie, ale kresťanskou morálkou, kresťanskými pravdami, ktoré uznávam. A na základe nich sa mi ozýva svedomie. To práve ty si chceš stanoviť vlastné, ľudské normy toho svedomia, ktoré vyhovujú tvojej osobe, ale až to to takto vyhovuje a si v kľude je to tvoja vec.
V podstate neuznávaš,že morálne príkazy Boha, ktoré reprezentuje RKC vo svojom magistériu sú skutočne od Boha, ale ich máš za výmysel elitárov.
V podstate si odhodil aj 6 hlavných právd kresťanstva, pretože ich neuznávaš,ako sú myslené, máš vlastné vysvetlenie.
Iste dobre vieš, že keď človek odvrhne pravú vieru, svojho Boha, tak má vždy potrebu si hľadať za to nejakú náhradu, pretože človek má v sebe potrebu uznávať a hľadať Boha...
Ty si už niečo také našiel v KSB. Až ti to vyhovuje, to je už tvoja vec a tvoje životné rozhodnutie...
Možno si pokrstený, teda máš na duši nezmazateľný znak kresťana, ale od kresťanstva si už odpadol, máš vlastné náboženstvo, vlastné pravdy o Bohu, ktoré uznávaš..

Přidat nový příspěvek