Re: Re: zmazanie prispevko

Sergio | 10.05.2018

... Hox a aku temu rozvija ľudo so svojim prispevkom : ľudo 09.05.2018
Ďalší "Podľa seba súdim teba"?
......
a co je nevhodne na tomto mojom prispevku : len tak
Julius pisete ..... Ty si za túto manipuláciu platený a ja za vysvetľovanie nie... ak by niekto Vam chcel odpovedat vo Vami nastolenom "tone a ceste " mohol by pouzit upraveny aforizmus : Julius podla seba sudite Hoxa ? :-)
.....Julius ( a aj iny citatelia tychto riadkov ) skusme sa zamysliet nad inou zivotnou skusenostou vyjadrenou v aforizme a preniest , aplikovat ju aspon v nejakej miere danou nasimi scopnostami do svojho zivota a pohladu na ludi : .... " Kazdy ma svoju pravdu" ....vyvody z daneho aforizmu znacia o.i. aj nasledovne : v Juliusovej vztaznej sustave , ktora je tvorena IBA Juliusovym ( Hoxovym , mojim, Vasim, kohokolvek inym ) poznanim , vedomostami a znalostami , ma nikym nespochybnitelnu pravdu Julius (Hox , ja , Vy , hocijaka ina bytost , entita ) ... a plati to ale aj OPACNE .
Ina vec ale je :
ad1. ake je poznanie , vedomosti a skusenosti posudzovatelov (predkladatelov) danej pravdy o realnej skutocnosti
ad2. aka je schopnost posudzovatelov porovnat danu pravdu s posudzovanou realitou , o ktorej je prehlasena nejaka pravda
ad3. aka je schopnost posudzovatelov (ale samozrejme aj predkladatelov pravdy ) zmenit alebo ustat " svoje " vnimanie a chapanie reality , a na zaklade toho si vytvoreneho vlastneho obrazu pravdy , pri posudzovani cudzej pravdy s obklopujucou realitou t.j. s I S T I N O U ...
atd. a pod .....
A hlavne nezabudnime na to najhlavnejsie : Pravda nie je synonymom slova , OBRAZU slova : ISTINA ..... istinu pozna IBA TEN kto danu realitu , o ktorej sa vedie diskusia , vytvoril . Preto nasa pravda sa moze k istine iba limitne priblizovat , tak ako sa bude rozvijat nase nikym a nicim nezdeformovane poznanie a poznavanie .... pricom ta odchylka poznania sa sice bude blizit , ale nikdy nebude rovnat 0 .....
.. a co bolo nevhodne na mojej odpovedi o dusi pre Ferryho ?....(aj ten tu ste neskor skopirujem ...)

Přidat nový příspěvek