Luxi, mohl bys slovy definovat, cos myslel tím "védistou"

Petr B | 07.05.2018

1) Nechápu, proč je takové uplivávání po védách (ať byly myšleny slovanské nebo indické - filosofickým základem jógy nejsou védy, ale "védanta" neboli "okraj véd" neboli esence upanišad)? V (některých) předpotopních civilizacích bylo daleko rozvinutější vnímání (náznak je v odst. 8.2 Sociologie 2). Dokonalejším možnostem poznávání pak odpovídalo i bohatší poznání různých "realit".
2) A proč to uplivávání po guruích? (guru je kdokoli, od něhož se něco naučím, ale satguru je ten, co už osobně zažil, že není jenom tělem, a kdo umí učit a chce pomoci případným zájemcům v rozvoji téhož typu poznání.) Co je na tom proboha chybně?
Tradiční jóga má prvky (pojmy, techniky, příběhy) pro všechny aspekty zdravého vývoje člověka: pro fyzické, psychické, duchovní i sociální zdraví. Ale jóga neučí explicitně, jak řídit sociální supersystémy. V tom je síla a přednost KSB, ale nepere se to.
Jsi-li přesvědčen o opaku, ilustruj to na něčem. Podle mě je "boží zahrádka" krásná, protože je tak pestrá. A je k ní více než jeden klíč.

Přidat nový příspěvek