Re: prečo?

Skála | 21.04.2018

Zdravím vás,
Odpověď zní: protože musíte vnímat roli a postavení dané krajiny, určitou setrvačnost v myšlení obyvatel a také zdrojovou základnu země. Rusové by s radostí mohli kašlat na veškerá pravidla ale k čemu by jim to bylo?
V očích západu, který je minimálně informačně velice schopný, by byli ještě více pranýřováni. To není cíl.
Takže po dobu než se změní postoj slovanských zemí ke krokům Ruska minimáně informační pole v nich, nelze hned odpovídat symetricky. Nakonec pokud chceme změnit systém k lepšímu nelze hrát podle pravidel systému starého a nekalého.

Na druhou stranu Rusko již pár let uplatňuje asymetrické odpovědi při nekalých akcích jejich "partnerů", které jsou ve většině patřičně účinné.
Poslední věcí, proč je některý stát nucen přijímat pravidla jiných je buď absolutní neschopnost jejich představitelů (záměrná?) či nadnárodní řízení, které tuto krajinu nechce jako lídra. To lze hezky sledovat na historii Ruska, která je téměř neustále provázena bitvami všech typů za vlastní přežití kultury a národu.

Proto je při mozaikovém pohledu teorie eneagramu blud. Jako většina předkládaných jednoduchých vysvětlení. Z mého pohledu je vždy třeba zanalyzovat a porovnat teorii v širším kontextu i samostatně uvážit.

Přeji mnoho zvídavosti a zájmu o KSB
Mnohé věci jsou nám nejasné nikoliv pro nižší vzdělání nebo IQ, ale proto že nemáme patřičný okruh pojmů, znalostí a propojení mezi nimi.
Studujme!

Přidat nový příspěvek