Re: Re: Re: Re: Re: Re: Osmanska risa

Qo | 16.04.2018

Ľudo?

Jak podľa mňa Trockisti?
To pdľa KSB. V podstate máme chápať že Komunisti boli dobrí aj zlí.
Boľševici Svetlí a Trockisti Temný.
Takže to nieje podľa mňa. Ja sa len prispôsobujem miestnej Faune.

Tu sa môžme baviť o Súlade s Božím zámerom podľa KSB ale na inom mieste sa Budem baviť o jednote alebo Súlade s Vyšším Ja-Vedomím. U mňa je to vlastne to isté (keď sa to vezme kolem a kolem)

V mojom chápani je proste Božím zámerom súlad každého človeka s jeho vyšším Ja / spojenie s Duchom

"ezo" téma "vyššieho Ja" je viac zameraná na individuálnu komunikáciu človeka s Bohom a jeho S-tvorením,
Kdežto KSB/DVTR sa zameriava viac na kolektívne ľudstvo ako sociálny supersystém a jeho vývoj v čase a priestore, konkrétne v hmotnom svete tretej dimenzie objektívnej reality (na Zemi) ktorí sa môže vyvíjať buďto v súlade s Božím zámerom, alebo v rozpore s ním v hraniciach Božieho dopustenia. Teda Dobre alebo Zle. (Ach ta dualita)
Aby som to povedal inak, možno lepšie.
KSB/DVTR hovorí o vývoji a riadení ľudstva ako projektu vo fyzickej realite v ktorej je život časovo a priestorovo ohraničený. Ak majú ľudia ako trojrozmerný hmotný nosič Vedomia prežiť = umožniť ďaľší (vedomí a pokojný) rozvoj svojho PotomStva (svojej následnej existencie) potom Ľudstvo čoby sociálny super systém, musí byť (samo)riadené v Súlade s Božím zámerom na všetkých úrovniach svojej existencie.
Preto je nevyhnutné aby ľudstvo - ľudia/ "stroje" s ohraničenou dobou existencie v rámci kolektívu, mali k dispozícii náStroje k tomu, aby dokázali samostatne riadiť svoj vlastný oSud/svoju budúcnosť s "Vyšším Vedomím a svedomím" aby tak sami sebe umožnili ďaľší život na tomto svete. Inými slovami: aby si umožnili vlastnú existenciu a budúci rozvoj svojho vedomia = Vedomí život ducha na tomto svete a vôbec existenciu tohto sveta.

Téma vyššieho ja hovorí o Človeku ako o Vedomí = bezrozmernej večnej (neohraničenej) bytosti, ktorá sa projektuje v rámci Božieho Stvorenia v Čase a Priestore viac rozmerného vesmíru za účelom SebaUvedomenia, vlastného rozvoja, pochopenia... Alebo proste len tak pre zábavu.

Je to jednoduché. Vyššie Ja je vlastne akési Individuálne "Božské" Vedomie ktoré je v priamom kontake s Bohom, s Jedotou resp. Centrálnym Vedomím v "Najvyššej Bezrozmernej dimenzii".

Človek je Samostatná časť centrálneho vedomia (Boha) ktorá sa projektuje (indivi-Dualizuje) v hmotnej trojrozmernej dimenzii. Je to najnižšia Dimenzia v ktorej sa môže Duch Vedome IndiviDualizovať. V nižších úrovňach vedomia = dimenziach priestoru može byť (Ne)Vedomie len súčasťou celku bez možnosti sa samostatne (uvedomele) rozvíjať. Ale "žiť" tam môže (Teda ak nejaké také dimenzie sú). Vesmír je tvorený "zhora smerom dole", Čiže Bohom. V závislosti od toho ako chápeme dimenzie môžme povedať že 2d "projekcie" vytvára človek v 3d na papier. Sú to povedzme "fiktívne" postavičky a príbehy, ktoré žijú svoj vlastný život bez toho aby to boli schopné pochopiť že sú len prejavom vyššej (viac-rozmernej) bytosti ktorá im "dala život" a tak ho nedokážu ovplivniť. Nemajú vôľu S-tvoriteľa i keď nesú informáciu o ňom.
(Záleží na tom ako sa o pojme dimenzia bavíme)

3 rozmerná realita/fyzický Svet je jediná časť S-tvorenia/reality v ktorej Človek-Vedomie zažíva "úplnu" oddelenosť od ostatného S- tvorenia pričom stále zostáva jeho nedeliteľnou súčasťou.

K tomu aby sa človek príliš neoddelil a mohol tak zostať vo Vedomom kontakte s Jednotou (s prírodou a ostatnými ľuďmi) slúži spojovací kanál medzi vyšším Ja a jeho materiálnou projekciou. Inými slovami je to Jedinečný spôsob komunikácie Človeka s Bohom a zkrze Boha aj s ostatným stvorením.

Niekde sa uvádza Duša a Duch ako to isté ale ja to rozdeľujem.
alebo sa uvádza že Duša = Výššie Ja. Nechcem sa o to hádať ale u mňa Vyššie (Ja)Vedomie = Duch.
Duša (energia) je pre mňa nositeľom informácie o Vedomí ktorá sa viaže na Materiálny-Biologický nosič s jedinečnou genetickou informáciou
Dušu (psyché) chápem ako energiu ktorá je Prejavom Ducha.

Duša, zvaná tiež "Vedomie seba" je spojovací kanál medzi Duchom/ Vedomím Boha/Vyšším Ja a telom/Vedomím Sveta.
Telo je hmotná (látková) časť človeka, umožňuje komunikovať s hmotným svetom, preto je nazvané vedomie sveta

Duša môže byť buď v stave osvietenia, alebo v stave temnoty.
Inak: v stave Vedomia čiže spojenia s Duchom alebo v stave NeVedomia čiže "odpojenia" od Boha (Jednoty) = stav Zombí.

inak povedané: čím viac sa dostávam do súladu s Božím zámerom, tým je moje spojenie s Bohom kvalitnejšie.

Mozno su to uplne hovadiny ale aspon som to skusil. Nemám problém s tým ďaľej pracovať. Je to široká téma.

Mozno dam nabuduce viac vedy. Nejake to E=mc2. Energia = Hmota.(Hmotnosť) :D

Přidat nový příspěvek