Re: Re: Re: Re: Re: psychotrockismus

ľudo | 13.04.2018

Vráťte sa do svojej rozprávky
a keď nutne chcete, aj do hororu.
Ja vám už brániť nebudem.

Ten starý vtip o psychiatrickom oddelení žiaĺ plne sedí:
"Čím sa odličujú pacienti od lekárov? - kľúčmi"
Vy amatér! :D

Ja mám síce podobné vzdelanie, ako títo niektorí kolegovia, no našťastie trochu lepśie, i keď isto nie dokonalé :)

Tzv. kognitívne vedy, či technická "psychológia"(laicky) apod. sa dajú študovať totiž aj na Technickej univerzite, Matfyze apod. Sú medzi časom rôzne interdisciplinárne špecializácie tohto zamerania, ktoré sú odborne na určite vyššej úrovni, ako priemerný i lepší psychiater.
A lekár je tiež len mechanik (česť výnimkám)
My sme vývojári, inźinieri.
U nás sa zameriavame na OBJEKTÍVNU realitu, ktorej existenciu mnohí naši "kolegovia" humanitári doteraz vehementne popierajú.
Máme vśak zasa niektoré "komplikácie" iného druhu.. ktoré sú taktiež medzičasom riešené.

Dobrá rada:
Ak vás amatérsky baví psychiatria,
začnite z teórie riadenia.
Nemusí to byť ani hneď zrovna DVTR.
Na "beletriu" psychiatrov(o tzv. psychológoch radšej ani nehovorím) - ich školské skriptá, ći tzv. odbornú literatúru sa rovno vykašlite, bo sa úplne zamotáte.
Zoberte si intro-skriptá pre 7.-8. semester z nejakej z našich katedier.

Ok..bez vyššej matiky a štatistiky sa v reálnom sociálnom inžinierstve moc kvôli nutnosti modelovania informačných polí a ich riadenia nazaobídete, no matricové, tenzorové počty a operátory trebárs vynechajte. Na tú úroveň-level, ktorý vás asi zaujíma, vám to bude stačiť. A možno vás to bude inšpirovať ísť aj ďalej..

Až potom sa kľudne vráťte k psychiatrickej beletrii už s úsmevom, s nadhľadom schopnosti rozlíšenia, na čom by mohlo byť čo-to pravdy a v akom kontexte, čo je asi skôr blbosť a čo totálna kaša, mazanica, šarlatánske bludy.

Opačne vám to naozaj moc neodporúčam.
Strata času a hlavne sa z toho nemusíte vôbec zobudiť.
Podobne, ako sa niektorí žiaľ proste nevrátia z výletu("tripu") na LSD. I takí "doktoranti" tam boli.
Veĺa šťastia! :)

Přidat nový příspěvek