O

Q | 11.04.2018

Mi tie Egregory nedali a našiel som zaujímavú knihu. Určite nie som jediný koho to viac zaujíma.

Egrogory - strážní andelé?

Popis knihy
Pozoruhodná kniha ruského autora na pomerne zvláštnu tému, ktorá však súvisí s našimi životmi viac, ako si myslíme. Zaoberá sa silami, ktoré pôsobia na ľudí a ovplyvňujú ich myslenie a správanie. Tieto sily sa časom stávajú akoby samostatnými entitami nazývanými egregory. Sú to buď duchovné mocnosti, ktoré vznikajú zo silných kolektívnych myšlienok ľudí, alebo to môžu byť aj ľudské osoby – mimoriadne mocné alebo známe osobnosti s veľkým vplyvom. Egregory ovplyvňujú náš život nezávisle na tom, či o nich vieme, alebo nie. Kniha rozpráva o všetkom, čo s egregormi súvisí: čo vlastne sú, ako vznikajú, čo je pre ne charakteristické, aké druhy egregorov existujú (napríklad egregor moci, peňazí a sexu), aj ako sa s nimi dá inteligentne spolupracovať. Cieľom je egregory nie len odhaliť a spoznať, ale tiež naučiť sa ich ovládať a využívať tvorivým spôsobom. Egregory na nás totiž vplývajú negatívne aj pozitívne. Ak chceme, aby na našej planéte začalo vládnuť viac lásky, harmónie, krásy a mieru, musíme sa naučiť vedome využívať pozitívne zdroje energie a nebyť iba stádom, ktoré bezmyšlienkovite napodobuje druhých a podriaďuje sa mocným tohto sveta. Máme slobodnú vôľu, ktorú by sme mali cielene používať pri všetkom, čo robíme.

Přidat nový příspěvek