Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Korupce, jánabráchismus, bezskrupulóznost, motivace atd.

123456 | 09.03.2018

Ty dva odepsali nelidé, pro které jsou překážkou v jejich zájmech.To že je neodepisují lidé je OK, ale jde o to, jestli ten nevyhnutelný střet budou schopni ustát. Chtít něco udělat a být toho moci jsou dvě různé věci.
Ano, koncepce či princip je silnější než aplikační moc, ale tady jde o to, že KSB doposud nenahradila stávající koncepci takže aplikační moci jedou postaru. A snahy o výměnu koncepce právě vidíme v operačních bojích mezi aplikačními mocemi. Vidím to tak, že Fico a Babiš se chopili kormidla výkonné moci spadající pod novou koncepci a proti nim stojí ostatní moci řízené starou koncepcí. To je podstata operativních bojů a k tomu říkám své - uvidíme jestli to ustojí a budou schopni postupně přetáhnout pod svoji koncepci i ostatní složky moci.
S ostatním s vámi souhlasím, i když mohu jen doufat, že oni sami i jejich okolí jsou dostatečně informováni o povaze střetů, které vedou. A nejen že jsou informováni, ale že jsou schopni i adekvátně konat. Aby spíš salámovou metodou nebyli nakonec oslabeni a poraženi. Teď Fica donutit vzdát se Kaliňáka, Babiše spojence v KSČ, zítra další kousek pevné půdy pod nohama, pozítří půjde o zdraví a popozítří tady máme stádo oblbnutých v ulicích. Ale to je příliš pesimistické, když si taky myslím, že by se věci měly obecně vyvíjet opačně, tj. prolidsky. Tak se rozhlížím -
i tady u vás, co pozitivního jsem přehlédl ve vývoji soudobých sociálních procesů.

Přidat nový příspěvek