Federace Slovanských Národů

ЯНВ | 06.03.2018

Pročítáním diskuze jsem si vzpomněl na své mládí. Někdy v 11ti letech jsem v mapě kreslil hranici FSN, jak jsem nazval federaci slovanských národů, ba jsem si vymyslel i fungování a názvy federálních institucí. Zapomněl jsem vďak na zbytek světa.
Skutečnost je taková, že Slované jsou nejpočetnějším etnikem. Umíte si představit v jakém ohrožení by se cítili neslované, pokud by vznikla všeslovanská státnost? Jak řekl V.V.Putin: Kdo lituje pádu SSSR, nemá srdce, kdo jej chce zpět, nemá mozek.

Když jsem v tom vzpomínání. V té době mě bavil Startrek. Až později mi došlo, že jde o komunistickou společnost (bez exploatace člověka člověkem). A tam také spějeme, jen tvůrci se v mnohém mýlili. Vše včetně lodí je popsané v angličtině a latinkou, ale to je pochopitelné, tvůrci seriálu jsou američané a točili za "americké" peníze. Mravní profil postav, jejich typ psychiky, neodpovídá takové budoucí realitě. Ale to je také pochopitelné, tvůrci mohli téžko vyprofilovat postavy s vyšší mravností, než kterou sami disponují. Přesto, přiznám se, jsem již tenkrát nechápal triviálnost některých problémú řešených v nízkorozpočtových epizodách. Ale to je problém většiny tvorby pro američany.

Jinak by možná nebylo od věci, pozastavit se v článku nad hnutím Odporu. Jakou koncepci by v realitě přijalo, v kterých strukurách globálně všudepřítomných by bylo jeho jádro, jaká by byla interakce s obyvatelstvem a jakou by mělo kádrovou/náborovou politiku?

Přidat nový příspěvek