Re: Re: Rusko

popolvár | 04.03.2018

Jak slovanská spoločnosť pozostáva s viacerých národov a štátov (Rusi, Ukrajinci, Česi, Slováci, Srbi...), tak aj slovenská, česká spoločnosť je tvorená komunitami, okresmi, mestami, obcami až dole do základu - rodinami. Na to, aby národná spoločnosť, štát, fungoval spoľahlivo a efektívne, nei je potreba rodiny rozpúšťať a žiť všetci dokopy na hromádke. každá rodina má svoje zvyklosti a osobitosti. pre spoločné fungovanie stačí, ak budú rodiny vo veciach verejných a spoločných spolupracovať. Ale súkromie sa týka rodiny a má ju riešiť rodina. Analogicky, aby slovanský svet mal potrebnú váhu a efektivitu, stačí aby vo veciach spoločných a medzinárodných slovanské krajiny a národy spolupracovali. Nie je potrebné jednotlivé štáty likvidovať a vytvárať slovanský superštát. Každá krajina a národ má svoje osobitosti a je lepšie, ak si domáce záležitosti rieši každý štát sám. Aj mladí, keď sa zoberú, vytvoria si vlastnú rodinu a zvyčajne sa od rodičov odsťahujú...
Dnes som debatu s jednym mužom v strednom veku. Zarazila ma jeho myšlienka rozpustiť Slovensko na desať rokov, a potom to nanovo obnoviť. Na jednom kandelábri by chcel vidieť visieť Fica aj Kisku. a najlepším riešením by bola úradnícka vláda. Keď som mu povedal, že tým pádom ju povedie Kiska, ktorého chce vidieť visieť na kandelábri, sa zarazil. Už som sa nestihol spýtať, či aj Rakúšaci majú také názory, že keď dôjde k politickej kríze, tak najlepším riešením by bolo rozpustiť Rakúsko (stretli sme sa vo Viedni, obaja tam pracujeme. Keď vyslovil takýto názor pred domácimi, tak zbohom - tí teda valnú mienku o nás nebudú mať...
A tvoj názor, že treba Slovensko a aj ostatné krajiny zlikvidovať a zlúčiť do jedného slovanského superštátu su tiež prejavom "hrdého" Slováka - ani sa nečudujem, že s nami Západ tak vyj.báva, keď máme aj takých "patriotov"

Přidat nový příspěvek