Re: Re: Re: k matriarchatu v poodani DOTU

Cico Ciciak | 18.02.2018

> Zato pozitívne odkazy na Bibliu alebo pozitívne hodnotenie kresťanských cirkví aby človek v uvedenom diele hľadal lupou - ja som žiadne nenašiel žiadne. Zato sa tu tu nájdeme úvahy typu: "povýšenie celej biblickej ohavnosti na úroveň svätého písma"...

Problém asi bude v tom, že si na špatnej adrese.
"Pozitívne" odkazy na Bibliu a večnú pseudo-kresťanskú kritiku Koránu a Islamu (a preto je nutné vyvažovať) je treba hľadať niekde inde, lebo práce a knihy VP-ZSSR sa snažia Bibliu - (pseudo)kresťanstvo i Korán - (pseudo)islam seriózne a čo najobjektívnejšie analyzovať bez prikrášlení, s čím pochopiteľne budú mať takí katolíci alebo pravoslávni veriaci, veľký problém.
Avšak podľa VP-ZSSR sa jedná o pseudo-kresťanov, ktorí vrátane Biblie nemajú takmer nič spoločné s pôvodne dobrou Ježišovou filozofiou života podľa svedomia - viď argumenty v prácach a knihách autorov VP-ZSSR.
Biblia je podľa nich doktrína, podľa ktorej sa realizuje asi 2000 ročná (aspoň podľa oficiálnej mejnstrímovej histórie, na ktorú by som sa osobne moc nespoliehal) proti-ľudská koncepcia globalizácie, a je viac či už zámerne alebo z nepochopenia Ježišových odporúčaní určených ľuďom, ako správne žiť, zdeformovaná než Korán.
Asi ti je známe, že do Biblie sa oficiálne dostali len 4 kanonizované, t.j. oficiálne uznané evanjeliá a zbytok sú podľa RKC apokryfy.
Paradoxne niektoré z nich sú omnoho viac hodnotnejšie a opisujú život a učenie Ježiša omnoho vierohodnejšie a podrobnejšie, než celá Biblia dohromady, kde sú asi tak zo 2 A4 priamej reči Ježiša a zbytok sú rôzne prepisy prepisov a ich prepisy bohvie od koho (často krát ide o účelové manipulácie). :)
Ak nemáš problém sa cez toto všetko preniesť, tak je nutné si najprv preštudovať zopár prác, článkov a kníh od autorov VP-ZSSR a pochopiť to (vrátane pojmov), vstrebať a skúsiť prehodnotiť svoje doterajšie poznatky, kultúrne stereotypy a (sveto)názory, aby si dostal odpovede na svoje nepochopenie vecí a otázky, ktoré tu predostieraš (ktoré sa tu už neraz riešili a vysvetľovali aj v diskusii, a tiež i prostredníctvom článkov, prác a kníh od VP-ZSSR).
Inak sa to z tvojej strany zvrtne iba na nekonštruktívnu kritiku všetkého za každú cenu, a nebude v silách ľudí ti všetko vecne a dopodrobna vysvetliť a argumentovať (stále dokolečka riešiť jedny a tie isté veľakrát neadekvátne kritiky), lebo sa to jednoducho nedá.
To je asi všetko z mojej strany, ďalej je asi zbytočné sa viac snažiť, ak sem niekto prišiel len neproduktívne kritizovať namiesto približovania sa k objektívnej pravde.

http://cicociciak.blogspot.sk/2015/12/sucasny-biblicky-projekt-globalizacie.html

http://cicociciak.blogspot.sk/2015/09/nieco-o-korane-sucasnom-pseudo-islame.html

Přidat nový příspěvek