Re: Re: Re: Re: Re: je mi ctí, že i mou zásluhou zde visí tento kvalitní článek

Kamil | 15.02.2018

Tie údaje som si už všimol.
K bodom 1,2 - súhlasím. Ku konci socializmu bolo doslova cítiť, že množstvo ľudí peniaze má.
Bod 3 mi príde cynický, pretože starí rodičia z maminej strany mali v roku 1953 poctivou prácou našetrené na stavbu domu a keď už boli pred začatím, prišlo to ako tvrdá facka 1:5, 1:50. Absolútne ožobračenie, absolútne svinstvo u pohľadu niekoho, kto si čestne šetril. Uvádzate "jen kolem 6 miliard", nuž pre mojich starých rodičov to nebolo "jen", bola to tragédia. Mena v roku 1953 bola obrovská krádež a nikto ma nepresvedčí, že nie. To nie je žiadny hybridný blábol, za tým sú tisícky tragédií obyčajných ľudí, ktorí si poctivo šetrili. Mnohí to neuniesli a skončili samovraždou, mnoho prípadov štát potlačil silou. Takže tu nesúhlasím.
Pridávam bod 4. Môj otec išiel do dôchodku v roku 1989 a mal našetrenú celkom peknú sumu, na to, aby mohol mať kľudný dôchodok. Zmena režimu ho o časť úspor obrala, ale robili sme opatrenia, aby sa to minimalizovalo. Ožobračenie ľudí v rokoch 1990 - 1997 bolo obrovské - súhlasím tiež a potvrdzujem to vlastnou skúsenosťou.
Z toho vyplýva poznanie, že šetriť peniaze sa neoplatí.

Přidat nový příspěvek