Re: Re: Re: Re: je mi ctí, že i mou zásluhou zde visí tento kvalitní článek

инг. франтисек Неварил | 15.02.2018

Až se prokopete větší porcí Nevařilových textů, tak zjistíte, že uvádá spoustu velmi zajímavých a užitečných ekonomických údají.
1) Například, že komunistický režim předával majtek v hodnotě 2,7 biliónu korun a to už po odpisech.
2) Uvádí že v roce 1989 měli lidé naspořeno v bankách 400 miliard korun, což je dnešních 4 bilióny, pro srovnání, dnes mají lidé naspořeno kolem 2,3 biliónu Kč. :))
3) Zabývá se rovněž měnovou reformou v roce 1953. Uvádí přesná čísla, kolik peněz se měnilo a v jakých kurzech. Po přesných výpočtech dochází k závěru, že nejasných je jen kolem 6 tehdejších miliard, což by mohlo být dnešních asi 100 miliard korun, pokud vezmeme v úvahu i inflaci v letech 1953-1989 (asi 30%).
Hybridní bláboly vedou média a také lidé na alternativách, že měn v roce 1953 byla největší krádež.
Já jsem všek jednoznačně došel k závěru, že největší krádež tisícíletí bylo znehodnocení úspor občanů v letech 1991-1997, kdy inflace během několika let dosáhla 100% a vymazala tak polovinu tehdejších uspor, což je částka 200 miliard, dnešních 2 bilióny korun!!!
K tomu si připočtěte dalších skoro 30 biliónu rozkradených v privatizaci a jste na omdlení.
To je Nevařil, jasná čistá data, podána s trochou sarkasmu i humoru.

Přidat nový příspěvek