No zajímavé to je, stejně jako diskuse dole

Zpytující Duch Inkvizitora Bobliga De Záhrobí | 12.02.2018

Já bych jen dodal, že to je subjektivně i objektivně možná nesmysl, srovnávat, jak a co bylo za komunismu lepší, než-li dnes... Důvody:
1. Především tam vidím, jak se zásluhy technokratů, vědců a tvrdě pracujících lidí..., přisuzují politikům (těm současným nebo i dávným komunistům).
2. Srovnávat životní úroveň před rokem 1989 s dnešní s cílem chválit ty či ony..., je nesmysl, nesmíme zapomínat na to, že za těch skoro 30 let se zde budovalo a budovalo a něco vybudovalo... Podobně by mohli argumentovat normalizační komunisté v roce 1989 a tvrdit, že se lidí mají za nich daleko lépe, než za těch refomních v roce 1968... V r. 1968 by mohli ukazovat na rok 1948... atd. atd.
3. Rozkradená země v 90-tých letech... Co byste přátelé chtěli? Vítězové (studené) války prostě konfiskovali (studeně = skrytě) majetek u poražených podobně, jako vojáci v cizí poražené zemi rabují... Buďme rádi, že je to za námi a provozujme nyní realistickou politiku...
4. Pak jsou zde otázky morální, bezpečnostní, ekologické, společenské - je na tom nyní naše společnost lépe či hůře, než-li před rokem 1989? Pokud jde o mě, vidím, že jsme součástí širého světa, a ten jde do "píííííp". A obávám, se, že by tomu tak bylo i tehdy, kdyby zde žádný komunismus nepadl... Oceány zahlcované plasty, populační exploze a migrační problémy... atd. atd.

Přidat nový příspěvek