co je hybridní hrozba

инг. франтисек Неварил | 09.02.2018

Už jsem tu triviálnost vysvětloval, ale protože jsme byl dotázán, dám to zde ještě jednou, aby bylo všem patrné o co jde.

Řízení sociálních super systému je především proces informační, ale má i roviny neboli priority, které nenesou čistě informační charakter.

1) Světonázor
2) Historie
3) Interpretace
4) Ekonomika
5) Zbraně genocidy
6) Konvenční zbraně

Hybridní tedy vychází z toho, že je to spojení několika nesourodých priorit, které z poloviny nesou základ čistě informační a z poloviny spíše neinformační až fyzický.

Hybridní útok se pak vžilo především pro priority informační, správně by asi mělo být jen informační útok, ale tyto útoky téměř nikdy nestojí osaměle a tvoří s nižšími prioritami celek, proto útok informacemi můžeme považovat také za útok hybridní. Nejběžnějším příkladem je propaganda následována ekonomickými sankcemi.

Omlouvám se za delší výklad, ale chtěl bych, aby to bylo všem zřejmé, co je myšleno termínem "hybridní útok".

Hybridní útok je velmi zákeřný, jelikož je schopen udělat z lidí nemyslící zombie bio roboty, kteří pak věří všem těm blábolům například zcela vymyšlená kauza OKD, Kauza Lithium nebo 38 hoaxů o Drahošovi. Alterativní weby jdou ještě mnohem dále a šíří například skrytě nebo i neskrytě agendu New Age apod.

Zpracovaý jedinec pak ztrácí schopnost samostatné objektivní analýzy, nic si neověřiuje a jen naskakuje na hybridní hrozby. Vidím to ve svém okolí, kdy například kolega mi říká, že ten Putin je grázl, protože je to prý nejbohatší člověk na světě, má 200 miliard USD a 58 vrtulníků, a vůbec ho nezajímá, kdo a proč tyto bláboly šíří, jména jako Němcov nebo Browder mu nic neříkají, ale má jasno, Putin je korupčník.

Pokud tedy nechcete být nemyslící zombie bio roboti, ověřujte si všechny informace, zvláště pak na hybridních serverech, pokud už se nemůžete donutit vůbec ty bláboly nečíst. Aeronet tedy rozhodně doporučuji vůbec nečíst, to je naprostá informační stoka!

Přidat nový příspěvek