Príspevok

Akvadukt. | 08.02.2018

Skúsim k tým managerom a vyhladzavacím táborom = fabriky.

Nedávno. Skôr ako mi skončil prac. Pomer som dal podňet na Inšpektorát.
(To som sa potil pri tej gramatike :D)
ako sa dalo čakať, nič nenašli.
Samozrejme. Ani nehladali.
A to je blbé lebo viem svoje tvrdenia a podozrenia podložiť.
Ide o to že pred pár rokmi tu zavreli jednu fabriku z dôvodu že došlo k pár desiatka autonehôd, ktoré údajne spôsobili tu vyrábané dieli. Všetky nehody sa stali v zahraničí. Takže na nás pritlačili.
Tak bolo veľké vyšetrovanie. Odhalili také veci, že sa to proste nemohlo dostať pred súd (aby GP nestratil kontrolu). Takže klasika. Hodíme to na výrobných pracovníkov. Tak im prišli obsielky. -Nedodržiavanie pracovných postupov atď...
Zaujímavé ako rýchlo sa potom dokázali rozhovoriť o šéfoch-manageroch. Zrazu boli skoro všetci jednotný. Aby nebol... asi aby nebol medzinárodný prúser, tak tý ľudia s toho nejak vyviazli. Nezamestnaný, ale na slobode a bez sankcií. Nakoniec to nejak zaonačili. Fabrika padla. Firma dostala šialené pokuty. Niektorý kompetentný tiež. Niektorým dali likvidačné... Nejaké dôsledky museli už vyvodiť. Najviac si to ale odsrali najnevinnejší s managerov. Samo, až tak nevinný neboli.
Na verejnosť sa veľa nedostalo. Aj tu na mieste bolo tažké sa niečo dozvedieť, keďže o tom zamestnanci pochopiteľne moc nehovorili. Bolo treba sa veľa zaujímať.

Ja som teraz som pn a už aj bez prac pomeru. + mám nárok na podporu.
Nejaké percentá invaliditi budú a zvyšok doklepem u psychiatra. Takže zdrojovú stabilitu si zabespečím

I tak som dal ten podneť na šetrenie pred skončením prac. pom. aj keď som vedel že som tam skončil a príjem mať budem. I tak som to poslal. Dal som to preto čo som písal vyššie.

IP- Oni nič nenašli, ani nehladali. Poslal som 1 mail, polo-anonymný podnet kde boli zvlášť osobný prípad mňa a mojej mamky a zvlášť všeobecný podnet na všetkých zamestnancov. (Zlyhávanie ľudských zdrojov)
bol to dlhý mail.
Samozrejme som chápal, že keď je to poloanonymné tak sa nebudú môcť zaoberať mojím osobným prípadom, ak im nedám právo určité info zverejniť.

Ale že neprešetrili (ne)dodržiavania prac. postupov z dôvodu vysokých noriem, psychologického nátlaku, zlej organizácii práce, ktorá odporuje nariadeniam atď. = Všeobecné ohrozenie. ... No májú odvahu na tých úradoch.
V práci nám Prikazujú používať osobné telefóny keď linka stojí a nevieme nájsť majstra. Inak nám neuznajú prestoj čo aj robia. Pritom hrozia sankciami a výpoveďami za ich používanie (telefónu) - pochopiteľne to ale naozaj nespravia.
Takže mám výpis hovorov že som volal (prezváňal) v práci majstrovi a on mi volal na osobný telefón počas smeny.
A neboli vyvedené žiadne dôsledky za ich užívanie. (Neplnenie prac. povinností vyplívajucich zo zákona.)
mám toho viac... Aj Inšpektorátu som to dal na vedomie.

I tak tie pracoviská nekontrolovali. Vobec si neoverili dodrziavanie výrobných postupov rovnako ako managery a vedúci pracovníci ktorým to vyplíva zo zákona.
A tie postuby sa nedodržujú inak človek nevyrobí = nezarobí = časom výpoveď = všeobecné ohrozenie.

Ip mi odpovedal.
Prej nič nenašli a môžem sa odvolať či zverejniť svoj prípad. - presnejšie to umožniť IP.
Aj by som to urobil keby mám na základe čoho. Proste ma tlačia aby som im poslúžil ako štít a keď to nevíde tak IP bude v pohode, lebo dali ruky preč a ja by som tak prišiel o hlavu lebo pojdem s kožou na trh.
Zo mňa urobia vola a zametu to pod boberec.

Takže si ten mail čo som poslal na ip nechám a tiež mail od nich a pridám si to k ostatným dokumentom ;-)

teraz mám v rukách právnu obhajobu nie len seba ale aj každého aspoň trochu normálneho zamestnanca v rátane managerov. - Pre prípad že sa to prevalí a príde mi domov súdna obsielka
Toto totiž znamená že sa jedná o systémovú záležitosť.

Zrejme si mysleli že keď to spravia takto tak ma zničia, lebo im na to skočím.

Ale asi si budem musieť počkať kým pár ľuďom za jazdy na aute zlyhajú brzdy alebo sa odtrhne motor od karosérie....
Príde mi obsielka zo súdu a ja sa budem mať čím brániť.

Je smutné že sme nútený takto postupovať.

Přidat nový příspěvek