Re: Re: Kabala, jako nástroj GP

Lin | 07.02.2018

Tulo, mám dojem, že rozdíl je už v tom, že kabala postupuje "odzhora dolů" a KSB naopak - odspodu nahoru.
A další, dle mého dost podstatný rozdíl:
KSB pojmenovává stupně řízení společnosti a uvádí metody, jakými se to děje. V kabale je snad také něco takového? Já to nenašla - ale je fakt, že jsem nebyla žádným kabalistickým studentem.
A ještě ti svěřím jeden svůj poznatek, ke kterému jsem díky KSB došla a co mi dokazuje další rozdíl mezi KSB a kabalou.
Uvádí se sice, že kabala je jakási "židovská mystika", někde dokonce uvádějí, že jde o "židovskou koncepci poznávání světa". Ale o původu panují stále dohady. Shodnou se jen na tom, že kabalistické prvky najdeme v mystikách egyptských, sumerských, chetitských, chaldejských, řeckých - a dokonce i východních. Někteří autoři dávají původ kabaly až do Atlantidy. Tak - a "vsjo jasno"...
To nám odůvodňuje fakt, že židé kabale nejvíce rozumějí a umějí ji "vykládat" - a dokonce i to, že je jim připisované některými badateli autorství (protože se jí židé řídí). Ale - židům byla kabala jen předaná a zpřístupněná - tedy rozhodně ne celá, ale jen ty osekané části, které bylo potřeba, aby ke svému poslání znali.

Přidat nový příspěvek