Re: Kabala a MIM

Lin | 07.02.2018

Zareaguju jen na tvůj předposlední odstavec - protože zbytku moc nerozumím.
Mám dojem, že tu dochází k mýlce a nedorozumění. Nikdo tu (tedy - alespoň já) nezpochybňuje ani nezavrhuje vědění dávných Slovanů. že Slované byli velmi vyspělí a vědoucí - o tom svědčí třeba už jen jazyk. Čím více výrazů s velmi jemnými odstíny pro určité situace - tím vyspělejší civilizace. To vědění tu bylo a protože bylo z velké části nenávratně zničené, tak nám dneska zbývají jen fragmenty a ještě k tomu pokroucené, z části také dochované v jiných naukách a mystikách. Je tedy nějaký pevný základ, na kterém se dá stavět? Obávám se, že není... To je jedna z věcí.
Druhou závažnou věcí vidím fakt, že dnešní civilizace, pohlcená technosférou, není tou samou civilizací, která běžně používala své vědění k poznávání světa (a života). I když si stále říkáme Slované, máme "zavřené" mnohé komunikační a poznávací "kanály" (nevím, jak lépe to popsat, jde mi o vrozené dispozice, umožňující lepší chápání a vnímání), takže nejsme schopni zcela přirozeně poznat onu "jistinu".
Ty staré civilizace (alespoň slovanská) žily v těsném sepětí s přírodou a tak, jak ovlivňovaly ony ji, tak ona ovlivňovala je. Dávala jim čistou mysl a podporovala jejich duchovní sílu. Dneska? To, co nám v naší republice zbylo, již nestačí na "dobíjení" duchovních sil. Může nám pomoci si na chvilku oddechnout, to ano - ale nestačí např. městskému člověku na to, aby se "očistil od smogu". I po několikadenním pobytu se nám sice výrazně uleví, ale po návratu zpět je po jednom, dvou dnech zase vše při starém.
Tady by se hodilo i malé zamyšlení, proč nám pořád tak horlivě a za velké dotační peníze neustále "upravují prostředí", že vše "zcivilizují" do betonu, umělých jezírek, anglického trávníku a osamělých stromů. Z lesů nám udělají lesoparky, mokřady vysuší a udělají z nich stavební parcely, přes louky postaví dálnice.
A ještě mám třetí věc, o které se mi nechce moc psát... Nemám ji prověřenou ani ověřenou, takže může jít jen o můj "dojem". A ten "dojem" je, že např. ochranné prvky ze starých civilizací (nebo i jiné = podporující, zdůrazňující, potlačující...atd.) v tom našem technickém světě prostě nefungují. Nebo fungují - ale jinak, než byl jejich původní účel a význam (protože ho používá nezharmonizovaná = od přírody odtržená osoba, zasazená do technosféry).
Takže - dávám ti za pravdu, že máme leccos ve své genetické výbavě, ale díky světu, ve kterém žijeme, to nejen neumíme, ale také nemůžeme používat.
Zakončím:
Staré nauky nezahazuju - i když jsou infikované. Ale z mého hlediska je právě v této době a v této naší situaci důležitější najít a pojmenovat ty problémy, které nás dovedly tam, kde jsme. Naučit se je odstranit, změnit nebo alespoň zmírnit dopady. A nenechat se již dál svazovat "pro naše dobro a pohodlí". Pro mě je toto důležitější, než studovat, jak vznikl vesmír - nebo se naučit "létat" do jiných dimenzí. Já žiju tady, teď a v tomto světě.

A ještě dodatek - aby nevznikla další mýlka.
Jde o ty směry, propagující jakoby "návrat k přírodě" a život jako ve středověku. U nás takto žije třeba hnutí Hare Krišna nebo ty "slovanské rodové osady" a jiní zastánci alernativy. Ono to na první pohled vypadá velice pěkně a užitečně, ale má to "ale".
Řízený způsob života. Na způsob izraelských kibuců. Na jedné straně námezdní práce za jídlo, ubytování a základní potřeby k životu - na druhé straně "někdo" sbírá zisky.
Pyramida - a tudy cesta nevede. Ke všemu bude tento život určený jen pro "masu" - aby na "elitu" zbylo nejméně to, co má nyní.
Budou nám vnucovat "vysokou ekologii", ale sami ji dodržovat nebudou. V diskusi někdo trefně poznamenal, jak "ekologičtí aktivisti" létají několikrát ročně do Indie nebo Austrálie - a neberou v potaz, že jejich "odpadní stopa" je mnohokrát vyšší, než stopa netřídiče odpadu, který celý život nevytáhl paty ze své rodné vsi - nebo té ubohé kravky, která svými prdíky "produkuje" CO2.

Uvádím to hlavně proto, že dle zprávy Římského klubu budou právě toto propagovat pro příští roky.
Cestu vidím ve snížení naší spotřeby. Tj. - abychom tlačili na to, že třeba boty nebudou na jednu sezónu, ale vydrží nám několik let. Nábytek třeba na celý život. Vrátíme se zpět ke skleněným a vratným obalům - odmítneme petky. Nebudeme toužit po stálé obměně něčeho, co nejen funguje a plní svůj účel, ale navíc to ani nepotřebujeme, je to jen "technická hračka". A hlavně - nebudeme každoročně cestovat na druhý konec světa na dovolenou.
Možná naivní, nevím...

Přidat nový příspěvek